Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
StyLowYy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2017-01-25, 14:15

Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

Post autor: StyLowYy »

Witam,
Za kilka dni kończy mi się umowa z Orange do 20 mb/s. Wypowiedziałem umowę, ponieważ internet działał bardzo tragicznie. Od godziny 15-23, czasem nawet do 1 w nocy prędkość miałem/mam 1mb/s max! Strony ładują się czasem nawet po 5 minut. Opóźnienie (ms) wynosi od 150 w górę. Chciałbym czasem móc pograć w multiplayer gry bez nerwów, że mam opóźnienie sekundowe, a czasem i większe. W nocy grać nie potrzebuje, a ten internet na to mi tylko pozwala. Mieszkam we wsi Ościęcin w zachodniopomorskim. Około 3,5-4km ode mnie jest BTS Wytok T-Mobile. Bliżej innego BTS'a nie ma. Mam internet mobilny z Plusa w telefonie, który czasem udostępnie hotspotem. Lepiej działa niż ten kablowy mam opóźnienie (ms) około 70, ale niestety Plus oferuję u mnie jedynie HSDPA, LTE może złapałem 2x u siebie w domu, a korzystam od 2 miesięcy około. Oczywiście nie zawsze korzystam z mobilnego, ponieważ mam tylko 6GB transferu, poza tym kiedy można korzystam z tego za który płacę czyli nieszczęsny Orange kablowe. Co oprócz modemu/routeru i pewnie anteny potrzebuje? W internecie mobilnym jestem totalnym początkującym. Pomożecie wybrać coś sensownego?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

Post autor: matek451 »

Zrób testy LTE T-mobile na karcie tego operatora, sprawdź parametry sygnału na telefonie LTE z aplikacją Network cell Info. Pokaże też dane BTS-a, do tego speedtesty. Na BTS-ie Wytok T-Mobile ma LTE800.
StyLowYy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2017-01-25, 14:15

Re: Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

Post autor: StyLowYy »

Witam ponownie,
Zacznę od początku. Wczoraj zakupiłem kartę T-Mobile, zarejestrowałem ją w kiosku gdzie kupiłem, ale niestety do dzisiaj nie chce mi znaleźć tej karty ciągle mam komunikat "Brak karty SIM" na 3 telefonach sprawdzałem więc to wina karty, nawet pani z T-Mobile sprawdzała u siebie i to samo. Dziś byłem w T-Mobile dostałem router Huawei B315 na testy do poniedziałku. Czy mogę jakoś sprawdzić czy łapie mi LTE z BTS Wytok? W Network Cell Info Lite pokazuje mi tylko informacje z karty SIM, którą mam z Plusa. Tej z routera T-Mobile'a nie mogę włożyć do telefonu, ponieważ mam inny typ karty. Ja mam Nano Sim, a tam jest ta stara duża nie pamiętam nazwy, poza tym nawet nie wiem czy tak mógłbym zrobić. Pierwsze testy porównawcze aplikacją Speedtest. Orange kablowe: Ping 27ms, pobieranie: 9,64 Mbps, wysyłanie: 0,77 Mbps. T-Mobile: Ping: 48ms, pobieranie: 50,06 Mbps, wysyłanie: 15,12 Mbps. Co o tym myślicie? Co dalej? Jak sprawdzić czy łączy mi się z BTS Wytok?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

Post autor: Hermogenes »

Jeśli mieszkasz w Wytok to z czym może się łączyć tam w promieniu 10 km nic ze spółki N nie ma.poz Hermogenes

sorki teraz doczytałem że to Osięczyn ale to niewiele zmienia jeśli staniesz po stronie Wytok to dom wystarczająco zasłoni BTS-y z Samlino i Golczewo
StyLowYy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2017-01-25, 14:15

Re: Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

Post autor: StyLowYy »

Tak do Wytoku mam około 3,5 km w linii prostej, do BTS'a Samlino około 8-10 km, a dlaczego na telefonie jak robię speedtest to pokazuję mi prędkość o 10-20 Mbps więcej niż, gdy robię na laptopie? Wysyłanie jest porównywalne. Oczywiście robię to może w odstępie 5 sekund od siebie.

Ps. Podłączam LAN i mam około 50 Mbps czy to wina starego laptopa i starej karty WIFI? Ponad 2x mniejsza prędkość na WIFi w laptopie niż na LANIE.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

Post autor: Hermogenes »

Starsze laptopki miały karty 54Mbps teoretyczne .poz Hermogenes
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

Post autor: wojteks »

Czyli teoretycznie 27 razy 2 co daje teoretyczny maksymalny download nie większy niż 27Mbps w standardzie 802.11g. Czasami używanie WiFi zakłóca LTE i na odwrót.
Nie pomagam na PW!
StyLowYy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2017-01-25, 14:15

Re: Zmiana internetu kablowego od Orange na coś mobilnego

Post autor: StyLowYy »

Porównanie wieczorowych prędkości kablowego Orange i T-Mobile. Bez anteny, co o tym myślicie? Z anteną bym wyciągnął więcej czy jeśli 3,5 km ode mnie jest BTS to nie ma sensu kupować?
http://i.imgur.com/3t9UfIy.png
ODPOWIEDZ