LTE z dużym uploadem - potrzebny

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
camel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-20, 21:13

LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: camel »

Witam
Szukam informacji o jak największym uploadzie w mobilnym internecie -
- przeprowadziłem się na wieś i okazuje się że radiówka od miejscowego dostawcy to max 2MB upload.
Moja praca polega na wysyłaniu sporych plików filmowych na serwery i wielkości 2-3 GB nie były do tej pory problemem.
Macie może jakieś doświadczenia z czego można by skorzystać w moim przypadku ?
Miejscowość Strzeganowice / ok Wrocławia - niby BTSy są - ale sama miejscowość położona jest w dołku przez co zasięgi bardzo słabe, nie widziałem jeszcze LTE na telefonie w sieci Orange.
Proszę o radę i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: onken »

Każdy ma podobny, zależny od pasma.

Play na LTE2600 ma najwyższy, na 1800 każdy podobny, zależny od zasięgu, około 25-30 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: matek451 »

Sprawdź sam na telefonie LTE, wszyscy operatorzy mają BTS-y w Biskupicach Podgórnych. Teoretycznie Plus do 50Mb/s na LTE1800aero2, T-mobile i Orange do 37,5Mb/s w z LTE1800netWorks i Play do 25Mb/s z LTE1800.
camel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-20, 21:13

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: camel »

A co byście proponowali jeżeli chodzi o sprzęt ? jak to najlepiej skonfigurować ?
camel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-20, 21:13

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: camel »

na mapie
http://mapabts.pl/?center=51.025694%2C1 ... C16.848178
pokazany jest zasięg BTSa z LTE 2600 - czy to może oznaczać że mam jakieś szanse na w miarę szybki internet w Orange/Nju ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: matek451 »

Na pewno działa LTE1800 Networks na BTS-ach przy LG1 oraz Małuszów, do tego możliwe ze działa na tym pierwszym LTE800 Orange, trzeba przetestować. Jesli tak to mozliwe że działa z niego LTE-A ale w tej technologii UL się nie agreguje. Na LTE800 UL w Orange do 25Mb/s. W Orange abonament internet LTe dla domu za 59,90 z MF286 za 0 zl lub abonament dla firm z tym routerem. Ewentualnie T-Mobile z ofertą za 79,99 i B525. t-mobile ma też LTe800 na BTS-ie LG1.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: radius »

Nju ma limit 40 GB. Wykorzystasz go w jedno popołudnie.

Dopiero po pół roku jest 80 GB.

Ile miesięcznie generujesz transferu?

Radiówka pozwala na wysyłanie rzędu 2 Mb/s czy 2 MB/s?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
camel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-20, 21:13

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: camel »

Mam właśnie telefon w Nju - i 40 GB internetu - i zastanawiam się czy jak bym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> drugą kartę tylko z internetem to czy bym dostał 120 GB bo jestem już stałym długoletnim klientem w Nju.
Miesięcznie generuję od 100 do 200 GB uploadu.
Radiówka daje 2Mb/s uploadu oczywiście.

Ale generalnie nie jest z tym problem - jakoś sobie poradzę z ilością transferu - najwyżej wezmę dwa abonamenty.
Głównie chodzi mi o technologię - co da się to w moim miejscu zastosować - aby było szybko i stabilnie, cena gra drugorzędna rolę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: onken »

@camel, to tak nie działa...

Pozatym przy najdłuzszym stazu danej karty mas 120 GB po dwóch latach więc nadal za mało na to co potrzebujesz.

Za około 55 zł możesz mieć kartę z gwarantowanym 500 GB ( nie ważne czy w jedną czy drugą stronę ) - w orange

Do czego uzywasz tego uploadu ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
camel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-20, 21:13

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: camel »

Pracuje w branży telewizyjnej więc wysyłam materiały filmowe na serwer.
Faktycznie 500GB by spokojnie wystarczyło. Tylko jak to przesłać szybko i pewnie - bez wkurzania się że nie działa.
Jak mówię w mojej wsi słaby zasięg - bo leży w dołku.
Czy antena zewnętrzna musi widzieć bezpośrednio BTSa ? - który znajduje się jakieś 2,7 km od domu - po drodze niestety inne budynki i roślinność.

obecnie siedzę na internecie z telefonu - sygnał 3G - 95dBi i niestety często się rwie, co chwilę muszę restartować połączenie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: onken »

Musiałbyś przetestować w miejscu gdzie będzie antena, 2,7 km to nie jest daleko, oczywiscie najszybciej w Orange wysyłanie miałbyś w LTE.

Spróbuj wymusić LTE na telefonie i ustaw go dla testu w miejscu gdzie mogłaby byc antena

Pewnie i 3G miałbyś szybciej niż na tej radiówce.

Jeśli to 3G byłoby w HSPA DC+
"Każdy z kanałów zapewnia transmisję do 21 Mb/s, użycie dwóch na raz pozwala więc na podwojenie dostępnej prędkości do 42 Mb/s przy pobieraniu danych przez użytkownika. Transfer od użytkownika do internetu wynosi maksymalnie 5,7 Mb/s."

Oczywiście na LTE mógłbyś mieć upload i okolicy 20-25 Mb/s

Jakbyś chciał tą ofertę za 55 zł daj znać na PM, może dałbym radę pomóc.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
camel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-20, 21:13

Re: LTE z dużym uploadem - potrzebny

Post autor: camel »

@Onken - pewnie że chciałbym taka ofertę, jak tylko posprawdzam możliwości transmisji i zasięgi. Myślę że na mojej karcie z Nju mogę posprawdzać - bo to chyba też jest Orange. Teraz szukam odpowiedniego sprzętu w moje miejsce.
ODPOWIEDZ