Internet na wsi, gmina Skawina

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Michas303
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-23, 17:58

Internet na wsi, gmina Skawina

Post autor: Michas303 »

Witam

Od jakichś 5 lat mieszkam na wsi, miejscowość Radziszów, gmina Skawina (49°55'11.85"N 19°48'26.27"E).
Od tamtego momentu używałem internetu radiowego, służył głównie do gier w gry sieciowe, takie jak CS:GO, gdzie jakość łącza musi być bardzo dobra. Nie miałem żadnych większych problemów, dało się grać. Wszystko zepsuło się rok temu, bardzo duże przerwy w dostawie internetu, dodatkowo nieraz grając w grę sieciową odcinało mi internet na powiedzmy 20 sekund, czasem po kilka razy w trakcie rozgrywki. Jako iż nikt z firmy nie zainteresował się moimi telefonami, postanowiłem zmienić provider, zmiana jednak normalnie jak z deszczu pod rynnę. Na początku hulało (ze 2 tyg.), teraz często są problemy, głównie denerwujący ten z chwilowym brakiem internetu (straty na poziomie 1-2%, dostawca zarzeka się że takie liczby nie mogą być powodem problemów, ja jednak to odczuwam, kiedy w trakcie dynamicznej rozgrywki na sekundę dostaję "freeze", tj. zatrzymuje mnie w miejscu, gdzie nieraz takie coś kończy się moją śmiercią w różnorakich grach). Dostawca mówi że to problem ode mnie, ja nie wiem jak mam to niby sprawdzić, także piszę w tym momencie na tym forum w poszukiwaniu pomocy.

Dużo czytałem o tych pakietach LTE itd., jednakże wiele osób odradzała mi ten wybór z uwagi na:

a) limity
b) duże pingi w grach sieciowych

Limity mógłbym jeszcze zcierpieć, powiedzmy że te 100GB podczas grania w gry i oglądania dużo filmów na youtube oraz twitchu nie wykorzystam (chociaż kto wie ?), natomiast te wysokie pingi przyprawiają mnie o gęsią skórkę. Czy ktoś może mi powiedzieć jasno, że internet mobilny nadaję/nie nadaję się do dynamicznych gier sieciowych? Albo może naprowadzi jak sprawdzić czy to z mojej strony leży wina jeśli chodzi o te parusekundowe braki internetu? (czasami raz na 30 minut, czasem nawet co 5-10 minut, co tak jak mówię zauważalne jest tylko w grach) ? Sam już nie wiem co o tym myśleć, i tylko w nerwy wpadam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wsi, gmina Skawina

Post autor: matek451 »

Bez testów w twojej lokalizacji nikt ci nie odpowie, zasięg LTE masz u wszystkich operatorów ze Skawiny lub Mogilan. W każdym przypadku musisz mieć antenę zew. na wybrane pasm. Testy robisz na zewnątrz na kartach operatorów i telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info.
ODPOWIEDZ