Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

To, o czym pisaliśmy wcześniej.
Antena ok, tylko jak bierzesz router od operatora, to najlepiej stacjonarny, np. b525 z t-mobile, a on ma złącza antenowe z końcówkami SMA, więc i antena musi takie mieć, a nie fme.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

dzejk pisze:To, o czym pisaliśmy wcześniej.
Antena ok, tylko jak bierzesz router od operatora, to najlepiej stacjonarny, np. b525 z t-mobile, a on ma złącza antenowe z końcówkami SMA, więc i antena musi takie mieć, a nie fme.
Rozumiem, w takim razie przejściówka z SMA na FME tak? Bo nie widzę na stronie Cybertecha anten dualnych(1800MHz) z końcówką SMA.
A może chodzi o to? -> http://www.cybertech.com.pl/p142,konekt ... fme-m.html
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

są i z SMA http://cybertech.com.pl/p140,antena-dua ... -b310.html
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

dzejk pisze:są i z SMA http://cybertech.com.pl/p140,antena-dua ... -b310.html
Ok dziękiuję za pomoc. W takim razie zamawiam T-Mobile z HuaweiB525s i tą anteną i dam znać jak wyniki.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

Właśnie dzwoniłem do TMobile z zamówieniem internetu w ofercie MAX ale tego routera Huaweib525 już nie mają w ofercie, musiałem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> AlcatelLink Zone. Jest między nimi jakaś różnica jeśli chodzi o odbiór sygnału?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

Źle zrobiłeś, trzeba było czekać na huawei lub mocno się upierać na niego, pewnie by się znalazł.
Ten Alcatel to mobilna zabawka bez agregacji pasm i złącz antenowych.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: matek451 »

Od siebie dodam, że Alcatel to największy szajs jaki może być, omijać jak najdalej, brak wsparcia i niekończące się problemy. Dla mnie wart 0 zł, tylko B525 warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>, mimo że i tak jest okrojony sprzętowo i softowo. Wybór mobilnego złomu od Alcatela do internetu MAX to kiepski żart, ten operator zawsze był i jest niepoważny. Obecny wybór sprzętu to jakaś żenada Podobnie jest od lat w salonach T-Mobile, skąpstwo posunięte do granic możliwości.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

kolega zamawiał przez telefon, więc ma prawo zrezygnować w ciągu 14 dni, ewentualnie dzwonić i zmienić na b525.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: radius »

matek451 pisze:...ten operator zawsze był i jest niepoważny...
Jacy Klienci taki Operator.

Wczoraj złamałem w zamku klucz. Wchodzę do
sąsiada żeby zadzwonić do żony, a Jego syn trzęsie jakimś MiFi, bo WiFi rozłącza.

W bloku jest Vectra, Orange FTTH i lokalny Operator z 600/600 za 85 zł brutto.

O czym my piszemy jak większość tych ludzi na niczym się nie zna. Dosłownie na niczym. Nawet nie wie gdzie w sieci o tym można poczytać.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: robertnik »

Ta oferta MAX jest akurat całkiem fajna, tyle że przydroga. Nie spotkałem się z opinią że komuś przycięli, a to strasznie dobrze rokuje, na tyle że często się nad nią zastanawiam(tą bez sprzętu, bo krócej). Na przeszkodzie stoi mi tylko BTS, który przesłania mi widok z okna, na którym jest tylko 1800MHz... Wysadzę go kiedyś ;)
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

matek451 pisze:Od siebie dodam, że Alcatel to największy szajs jaki może być, omijać jak najdalej, brak wsparcia i niekończące się problemy. Dla mnie wart 0 zł, tylko B525 warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>, mimo że i tak jest okrojony sprzętowo i softowo. Wybór mobilnego złomu od Alcatela do internetu MAX to kiepski żart, ten operator zawsze był i jest niepoważny. Obecny wybór sprzętu to jakaś żenada Podobnie jest od lat w salonach T-Mobile, skąpstwo posunięte do granic możliwości.
Dopytywałem się specjalnie właśnie o B525, operatorka z kimś tam chwilę rozmawiała i wróciła z odpowiedzią, że jednak już nie dostanę tego routera. Na ich stronie internetowej też go już nie ma (w niedzielę jeszcze były). Wielkiego wyboru w chwili obecnej tam nie ma -> http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzad ... 0022.chtml

W razie czego mogę kupić B525 z allegro.
Ostatnio zmieniony 2017-04-03, 17:30 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: matek451 »

Nie ma sprzętu B525 to się dziękuje konsultantowi i nie bierze umowy. Oferta bez sprzętu jest na 18m-cy ale cena taka sama. Tego Link Zone równie dobrze możesz wyrzucić do śmietnika, tylko do tego się właściwie nadaje. Masz ofertę MAX, będziesz intensywnie korzystał więc po co ci taki słaby MiFi, tego nikt zorientowany od ciebie nie odkupi.Tak jak radzi kolega , umowa na odległość więc odeślij kuriera bez podpisywania umowy.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

matek451 pisze:Nie ma sprzętu B525 to się dziękuje konsultantowi i nie bierze umowy. Oferta bez sprzętu jest na 18m-cy ale cena taka sama. Tego Link Zone równie dobrze możesz wyrzucić do śmietnika, tylko do tego się właściwie nadaje. Masz ofertę MAX, będziesz intensywnie korzystał więc po co ci taki słaby MiFi, tego nikt zorientowany od ciebie nie odkupi.Tak jak radzi kolega , umowa na odległość więc odeślij kuriera bez podpisywania umowy.

Mogę odesłać kuriera ale tak czy innaczej jestem zdecydowany na ich ofertę internetu więc co mi pozostaje skoro nie ma innych routerów? Mam rozumieć, że jest szansa, że ten B525 znowu pojawi się w ich ofercie? Problem jest też taki, że już zbytnio nie mogę czekać ponieważ wprowadzam się pod koniec tygodnia i muszę mieć dostęp do internetu bez limitu danych (albo z wysokim limitem). Najwyżej kupię Huawei B525 a tamten router sprzedam na allegro.
Tak apropo jakie routery prócz Huawei B525 polecacie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: onken »

E5186, B618, DWR-966, te najlepsze

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: matek451 »

Dla zasady odeślij kuriera. Ta konsultantka znając twoją lokalizację nie miała prawa sprzedać ci Alcatela bez złącz antenowych, to wyjatkowy przejaw głupoty i braku szacunku dla klienta. A kto ci kupi Alcatela i za ile ? Na Allegro pełno tego szajsu, nikt zorientowany nie weźmie jak Huawei E5577 czy E5573 chodzą po 100 zł. No i jaki jest sens brania tej zabawki bez złącz antenowych , skoro B525 z T-mobile jest wart około 400zł. To kilka stówek w plecy już na starcie. A swoja drogą to Niemiec chwali się LTE-A http://www.telepolis.pl/wiadomosci/t-mo ... 38476.html a nie oferuje routera z LTE-A. Ale to norma, kiedyś gdy uruchamiali LTE1800 przez ponad pół roku w ofercie nie mieli modemu/ routera z jego obsługa. Sprzętowo to od zawsze najgorszy operator. Jeśli chcesz sam wydać kasę na router LTE-A to przynajmniej oferta bez sprzętu pól roku krótsza. Ewentualnie poszukaj w salonach B525.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

OK, w takim razie odeślę kuriera, wezmę ofertę bez sprzętu i kupię tego Huawei B525. Tak chyba będzie najlepiej w obecnej sytuacji.
Czy B525 w wersji z T-Mobile (bo takie widzę taniej na allegro itd.) różnią się odnośnie stabilności i szybkości działania od nieokrojonych wersji? Bo np rozmowy VoiP nie są mi potrzebne.
Ostatnio zmieniony 2017-04-03, 20:47 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: onken »

Na stronie oferta dla firm ma tylko Dlinka 921 a i nawet to nie wchodzi.... Syf w tym T-Mobile.

A smiem nawet twierdzic że oferta nolimit dla firm chyba została wycofana...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

onken pisze:Na stronie oferta dla firm ma tylko Dlinka 921 a i nawet to nie wchodzi.... Syf w tym T-Mobile.

A smiem nawet twierdzic że oferta nolimit dla firm chyba została wycofana...
Widocznie mają spore pozostałości tych routerów i muszą się ich pozbyć, wciskając nieświadomym klientom, którym zależy na czasie, takim jak ja.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: robertnik »

Prócz braku USB i RJ11 nie ma różnic, nie w działaniu modemu.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

robertnik pisze:Prócz braku USB i RJ11 nie ma różnic, nie w działaniu modemu.
I tak będę łączył się z routerem poprzez WiFi więc chyba nie zrobi mi to różnicy.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: robertnik »

Przy używaniu internetu nie. Jesli nie wiesz co to samba to będziesz miał jeszcze jeden powód by o nią nie pytać ;)
ODPOWIEDZ