Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

Witam użytkowników forum.

W krótkim czasie przeprowadzam się na wieś pod Bydgoszczą, konkretnie do miejscowości Małe Rudy -> http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 53&zoom=15
Pracuję przez internet i generuje miesięcznie minimum kilkaset GB transferu (łącznie download i upload, mniej więcej po równo).
Z tego co czytałem tutaj na forum najmniejszy problem z lejkami jest w T-Mobile(?). Na mapie BTS widać, że w odległości około 5km od miejsca, w którym będę mieszkał znajdują się 2 nadajniki obsługujące Orange, T-Mobile i PLUSa. Tuż obok nich są też dwa nadajniki PLAYa.
Który z operatorów najbardziej odpowiadałby moim potrzebom oraz jaki modem/antente powinnem zakupić aby zapewnić jak najlepszy sygnał?


Z góry dziękuję i pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: matek451 »

W Małych Rudach działa BTS Play, pasma LTE1800, LTE2100 i LTE800 działają na pewno, trzeba sprawdzić LTE2600. T-Mobile i Orange zasięg z BTS-ów LTE1800Networks Ciele , Lipniki ( Orange ma tam tez pozwolenia na LTE800). Działają też LTE800 Orange Szubin -Wieś i pewnie LTE800 T-mobile w Łabiszynie. Plus ma zasięg z BTS-a LTE1800Aero2 i LTE800sferii Ciele. Do tego pozwolenie na LTE800Sferii w Zamościu. Musisz zrobić testy wszystkich operatorów u siebie, sprawdzasz na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info, do tego speedtesty.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

matek451 pisze:W Małych Rudach działa BTS Play, pasma LTE1800, LTE2100 i LTE800 działają na pewno, trzeba sprawdzić LTE2600. T-Mobile i Orange zasięg z BTS-ów LTE1800Networks Ciele , Lipniki ( Orange ma tam tez pozwolenia na LTE800). Działają też LTE800 Orange Szubin -Wieś i pewnie LTE800 T-mobile w Łabiszynie. Plus ma zasięg z BTS-a LTE1800Aero2 i LTE800sferii Ciele. Do tego pozwolenie na LTE800Sferii w Zamościu. Musisz zrobić testy wszystkich operatorów u siebie, sprawdzasz na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info, do tego speedtesty.
A co z limitami danych u tych operatorów?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: Hermogenes »

Skoro pracujesz przez internet to masz firmę a dla firm w Orange jest bez limitu do 500 GB potem lejek 1 Mbps do końca tego okresu rozliczeniowego + 60 GB w terenie poza strefą biurowa . u innych nie będę strzelał nie korzystam poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: matek451 »

Najpierw sprawdź prędkości, parametry sygnału LTE i z którymi BTS-ami się łączysz. NCI pokazuje te dane. w T-Mobile za 79,99 jest oferta bez limitu ale w regulaminie operator zabezpiecza się przed nadużywaniem sieci. W Orange dla firm limit 500GB z pełną prędkością, regulamin jasny. w Plusie wiadomo rządzi FUP, brak jasnych zasad i limitów. W Play za 5 zł/m-c bez abonamentu minimum 100GB na maksa,potem 2Mb/s.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: ja.michal »

W Orange jest jeszcze lejek techniczny czyli przy dużym obciążeniu danej stacji bazowej do 23:00 danego dnia prędkość zostanie obcięta do 5, 10 lub 15 Mbps. http://www.telepolis.pl/wiadomosci/oran ... 36349.html Indywidualni dostawali taki lejek, były chyba ze dwie osoby na forum. Był jednak zdejmowany koło północy. Nie wiem jak realnie wygląda sytuacja u biznesowych. Naświetlam, że coś takiego może być, ale właściwie prawie nikt tego nie doświadcza.

Przy kilkuset GB miesięcznie będzie raczej problem u każdego operatora, ale chyba najuczciwiej wygląda opcja z pakietem biurowym w Orange (jasno napisane o 500 GB i potem lejek 1 Mbps), który przestawił Hermogenes.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

ja.michal pisze:W Orange jest jeszcze lejek techniczny czyli przy dużym obciążeniu danej stacji bazowej do 23:00 danego dnia prędkość zostanie obcięta do 5, 10 lub 15 Mbps. http://www.telepolis.pl/wiadomosci/oran ... 36349.html Indywidualni dostawali taki lejek, były chyba ze dwie osoby na forum. Był jednak zdejmowany koło północy. Nie wiem jak realnie wygląda sytuacja u biznesowych. Naświetlam, że coś takiego może być, ale właściwie prawie nikt tego nie doświadcza.

Przy kilkuset GB miesięcznie będzie raczej problem u każdego operatora, ale chyba najuczciwiej wygląda opcja z pakietem biurowym w Orange (jasno napisane o 500 GB i potem lejek 1 Mbps), który przestawił Hermogenes.
Jeśli 500GB będzie problemem prawie u każdego operatora to czy mógłbym wykupić np dwa abonamenty, przykładowo w T-Mobile i w PLAY i przełączałbym jeden na drugi w przypadku pojawienia się lejka?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś tak zrobił.
W t-mobile, w najwyższym abonamencie, lejek się praktycznie nie zdarza - potwierdzone przez kilkunastu użytkowników na różnych forach, a przynajmniej żaden nie przyznał się, że dostał takowy :)
W play możesz wziąć internet na kartę, jako awaryjny - koszt 5 zł na miesiąc albo wcale, jeśli nie używasz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: ja.michal »

pabloj, chyba tak będzie najpewniej - główny internet np. ten Orange/T-Mobile, a na podorędziu jakiś prepaid np. Playa (tutaj bez limitu to limit 100 GB i lejek 1 Mbps, ale w opcji miesięcznej; w opcji na 24 godziny 10 GB + lejek).
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

ja.michal pisze:pabloj, chyba tak będzie najpewniej - główny internet np. ten Orange/T-Mobile, a na podorędziu jakiś prepaid np. Playa (tutaj bez limitu to limit 100 GB i lejek 1 Mbps, ale w opcji miesięcznej; w opcji na 24 godziny 10 GB + lejek).
Dzięki, pytanie też jaką antenę zakupić aby mieć jak najlepszy sygnał zarówno np. do T-Mobile i Playa, biorąc pod uwagę nadajniki z mapy, do których link podałem w pierwszym poście.

ps. Rozumiem, że w celu sprawdzenia prędkości netu i zasięgu powinnem kupić jakieś karty prepaid do każdej z sieci i doładować je włączając pakiet internet, i wszystko sprawdzić smartfonem z tą aplikacją Network Cell Info?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

przeważnie kupując starter masz jakiś mały pakiet w gratisie,
dodatkowo w orange możesz mieć 100GB za podanie swoich danych adresowych podczas rejestracji,
a w t-mobile 20GB w ramach bezpłatnej promocji.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

Urochomiłem te aplikacje Network Cell Info jednakże niewiele z niej rozumiem. Na które parametry mam zwracać uwagę oraz jakie ich wartości są zadowalające?

Znalazłem też takiego operatora z ciekawą ofertą:

http://fmgroupmobile.pl/aktualnosci/gig ... iej-s-348/
NIELIMITOWANY Internetem LTE
w taryfie netFM 100+LTE

100 GB miesięcznie
+ Internet LTE bez limitu
LTE Advanced do 300 Mb/s
modem za 1 zł
Rozumiem, że to 100GB ma dotyczyć tego LTE Advanced do 300Mbs, a nielimitowany LTE (z jaką prędkością down/up?) w zasięgu ich nadajników. Na mapie zasięgu widzę, że moja miejscowość się łapie. Czy ktoś tutaj korzystał z oferty netFM?
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

Sprawdziłem aplikacją Network Cell Info sieci Play i T-Mobile w miejscach gdzie akurat sygnał był najsilniejszy i jest tak:

Play
Obrazek

T-Mobile
Obrazek


Mimo, że T-Mobile ma tam słabszy sygnał/zasięg to testy prędkości internetu prezentowały się następująco:

- Play: Download 11.56MBps Upload 9.38Mbps PING 30
- T-Mobile: Download 56.27Mbps Upload 12.29Mbps PING 24

T-Mobile interesuje mnie też bardziej ze względu na rzekomy brak limitu danych w abonamencie MAX.

Pytanie teraz, jaką antenę w moim przypadku powinnem zakupić aby jeszcze polepszyć sygnał.


Z góry dziękuję za odpowiedzi.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

w przypadku t-mobile łączysz się z nadajnikiem na pozwoleniu orange w Lipnikach http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 03&zoom=14 zapewne na LTE 1800 MHz, więc podwójny panel od Cybertecha na to pasmo. Masz jakieś 4km w linii prostej do niego, więc powinno być ok z anteną.
A w razie "W", zapasowy starter na kartę redbulla z bezpłatnym LTE 100GB. Jak przeniesiesz numer z innej sieci, to dostaniesz rok ważności konta, a koszt utrzymania będzie groszowy.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

dzejk pisze:w przypadku t-mobile łączysz się z nadajnikiem na pozwoleniu orange w Lipnikach http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 03&zoom=14 zapewne na LTE 1800 MHz, więc podwójny panel od Cybertecha na to pasmo. Masz jakieś 4km w linii prostej do niego, więc powinno być ok z anteną.
A w razie "W", zapasowy starter na kartę redbulla z bezpłatnym LTE 100GB. Jak przeniesiesz numer z innej sieci, to dostaniesz rok ważności konta, a koszt utrzymania będzie groszowy.
Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że chodzi o którąś z tych anten -> http://www.cybertech.com.pl/k48,anteny- ... 00mhz.html
Czy ta będzie odpowiednia? http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html

Co oznacza 'A w razie "W"'?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

To, o czym pisaliśmy wcześniej.
Antena ok, tylko jak bierzesz router od operatora, to najlepiej stacjonarny, np. b525 z t-mobile, a on ma złącza antenowe z końcówkami SMA, więc i antena musi takie mieć, a nie fme.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

dzejk pisze:To, o czym pisaliśmy wcześniej.
Antena ok, tylko jak bierzesz router od operatora, to najlepiej stacjonarny, np. b525 z t-mobile, a on ma złącza antenowe z końcówkami SMA, więc i antena musi takie mieć, a nie fme.
Rozumiem, w takim razie przejściówka z SMA na FME tak? Bo nie widzę na stronie Cybertecha anten dualnych(1800MHz) z końcówką SMA.
A może chodzi o to? -> http://www.cybertech.com.pl/p142,konekt ... fme-m.html
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

są i z SMA http://cybertech.com.pl/p140,antena-dua ... -b310.html
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

dzejk pisze:są i z SMA http://cybertech.com.pl/p140,antena-dua ... -b310.html
Ok dziękiuję za pomoc. W takim razie zamawiam T-Mobile z HuaweiB525s i tą anteną i dam znać jak wyniki.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

Właśnie dzwoniłem do TMobile z zamówieniem internetu w ofercie MAX ale tego routera Huaweib525 już nie mają w ofercie, musiałem wziąść AlcatelLink Zone. Jest między nimi jakaś różnica jeśli chodzi o odbiór sygnału?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

Źle zrobiłeś, trzeba było czekać na huawei lub mocno się upierać na niego, pewnie by się znalazł.
Ten Alcatel to mobilna zabawka bez agregacji pasm i złącz antenowych.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: matek451 »

Od siebie dodam, że Alcatel to największy szajs jaki może być, omijać jak najdalej, brak wsparcia i niekończące się problemy. Dla mnie wart 0 zł, tylko B525 warto wziąć, mimo że i tak jest okrojony sprzętowo i softowo. Wybór mobilnego złomu od Alcatela do internetu MAX to kiepski żart, ten operator zawsze był i jest niepoważny. Obecny wybór sprzętu to jakaś żenada Podobnie jest od lat w salonach T-Mobile, skąpstwo posunięte do granic możliwości.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: dzejk »

kolega zamawiał przez telefon, więc ma prawo zrezygnować w ciągu 14 dni, ewentualnie dzwonić i zmienić na b525.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: radius »

matek451 pisze:...ten operator zawsze był i jest niepoważny...
Jacy Klienci taki Operator.

Wczoraj złamałem w zamku klucz. Wchodzę do
sąsiada żeby zadzwonić do żony, a Jego syn trzęsie jakimś MiFi, bo WiFi rozłącza.

W bloku jest Vectra, Orange FTTH i lokalny Operator z 600/600 za 85 zł brutto.

O czym my piszemy jak większość tych ludzi na niczym się nie zna. Dosłownie na niczym. Nawet nie wie gdzie w sieci o tym można poczytać.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: robertnik »

Ta oferta MAX jest akurat całkiem fajna, tyle że przydroga. Nie spotkałem się z opinią że komuś przycięli, a to strasznie dobrze rokuje, na tyle że często się nad nią zastanawiam(tą bez sprzętu, bo krócej). Na przeszkodzie stoi mi tylko BTS, który przesłania mi widok z okna, na którym jest tylko 1800MHz... Wysadzę go kiedyś ;)
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

matek451 pisze:Od siebie dodam, że Alcatel to największy szajs jaki może być, omijać jak najdalej, brak wsparcia i niekończące się problemy. Dla mnie wart 0 zł, tylko B525 warto wziąć, mimo że i tak jest okrojony sprzętowo i softowo. Wybór mobilnego złomu od Alcatela do internetu MAX to kiepski żart, ten operator zawsze był i jest niepoważny. Obecny wybór sprzętu to jakaś żenada Podobnie jest od lat w salonach T-Mobile, skąpstwo posunięte do granic możliwości.
Dopytywałem się specjalnie właśnie o B525, operatorka z kimś tam chwilę rozmawiała i wróciła z odpowiedzią, że jednak już nie dostanę tego routera. Na ich stronie internetowej też go już nie ma (w niedzielę jeszcze były). Wielkiego wyboru w chwili obecnej tam nie ma -> http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzad ... 0022.chtml

W razie czego mogę kupić B525 z allegro.
Ostatnio zmieniony 2017-04-03, 17:30 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: matek451 »

Nie ma sprzętu B525 to się dziękuje konsultantowi i nie bierze umowy. Oferta bez sprzętu jest na 18m-cy ale cena taka sama. Tego Link Zone równie dobrze możesz wyrzucić do śmietnika, tylko do tego się właściwie nadaje. Masz ofertę MAX, będziesz intensywnie korzystał więc po co ci taki słaby MiFi, tego nikt zorientowany od ciebie nie odkupi.Tak jak radzi kolega , umowa na odległość więc odeślij kuriera bez podpisywania umowy.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: pabloj »

matek451 pisze:Nie ma sprzętu B525 to się dziękuje konsultantowi i nie bierze umowy. Oferta bez sprzętu jest na 18m-cy ale cena taka sama. Tego Link Zone równie dobrze możesz wyrzucić do śmietnika, tylko do tego się właściwie nadaje. Masz ofertę MAX, będziesz intensywnie korzystał więc po co ci taki słaby MiFi, tego nikt zorientowany od ciebie nie odkupi.Tak jak radzi kolega , umowa na odległość więc odeślij kuriera bez podpisywania umowy.

Mogę odesłać kuriera ale tak czy innaczej jestem zdecydowany na ich ofertę internetu więc co mi pozostaje skoro nie ma innych routerów? Mam rozumieć, że jest szansa, że ten B525 znowu pojawi się w ich ofercie? Problem jest też taki, że już zbytnio nie mogę czekać ponieważ wprowadzam się pod koniec tygodnia i muszę mieć dostęp do internetu bez limitu danych (albo z wysokim limitem). Najwyżej kupię Huawei B525 a tamten router sprzedam na allegro.
Tak apropo jakie routery prócz Huawei B525 polecacie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: onken »

E5186, B618, DWR-966, te najlepsze

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet pod Bydgoszczą - transfer min. kilkaset GB

Post autor: matek451 »

Dla zasady odeślij kuriera. Ta konsultantka znając twoją lokalizację nie miała prawa sprzedać ci Alcatela bez złącz antenowych, to wyjatkowy przejaw głupoty i braku szacunku dla klienta. A kto ci kupi Alcatela i za ile ? Na Allegro pełno tego szajsu, nikt zorientowany nie weźmie jak Huawei E5577 czy E5573 chodzą po 100 zł. No i jaki jest sens brania tej zabawki bez złącz antenowych , skoro B525 z T-mobile jest wart około 400zł. To kilka stówek w plecy już na starcie. A swoja drogą to Niemiec chwali się LTE-A http://www.telepolis.pl/wiadomosci/t-mo ... 38476.html a nie oferuje routera z LTE-A. Ale to norma, kiedyś gdy uruchamiali LTE1800 przez ponad pół roku w ofercie nie mieli modemu/ routera z jego obsługa. Sprzętowo to od zawsze najgorszy operator. Jeśli chcesz sam wydać kasę na router LTE-A to przynajmniej oferta bez sprzętu pól roku krótsza. Ewentualnie poszukaj w salonach B525.
ODPOWIEDZ