Orange FreeNet SIMO - niespójność informacji o ofercie, co więc zamawiam?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gitarzysta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-03-27, 09:11

Orange FreeNet SIMO - niespójność informacji o ofercie, co więc zamawiam?

Post autor: gitarzysta »

Witam serdecznie,

Szukam na krótki okres (maks. rok) Internetu LTE i uwagę moją zwróciła oferta Orange FreeNet SIMO, bez urządzenia, na 12 miesięcy. Jednak to co jest na stronie to burdel panie :)

I tak:
  • 1-szy screen pokazuje, że mamy 37.5GB, potem limit prędkości do 10Mbps, a po 100 GB do 1Mbps, ale tylko przez pół roku, potem wyłączenie
    2-gi screen dla tej samej oferty (Szczegóły) już owe limity (danych i czasu) znosi
    3-ci screen, przy kliknięciu "Wybieram", potwierdza brak limitów
    4-ty screen, regulamin PDF, znowu je nakłada, ale jednak nie na tych samych zasadach co punkt 1 powyżej
Konsultant kazał mi robić zrzut ekranu podczas składania zamówienia celem dowodu na wypadek roszczenia :D
Dramat w trzech aktach ;)
Czy ktoś wie jak jest naprawdę? Z praktyki?

Pozdrawiam,
Gitarzysta
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Orange FreeNet SIMO - niespójność informacji o ofercie, co więc zamawiam?

Post autor: dzejk »

ile tego pakietu potrzebujesz?
w nju mobile (też orange) masz 40 GB za 30 zł, a po pół roku limit wzrasta x2. Umowa na 30 dni tylko.
http://www.njumobile.pl/oferta/internet ... _szczegoly
gitarzysta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-03-27, 09:11

Re: Orange FreeNet SIMO - niespójność informacji o ofercie, co więc zamawiam?

Post autor: gitarzysta »

100GB lub więcej dzielone przez router w całym domu - realnie - 4 osoby, konsola, TV, komputery, smartfony, serwer domowy, backup online, Netflix, Player.pl etc
Obecnie mam Play na kartę no limit za 49 PLN (do 100GB, potem spada prędkość), ale jakość korzystania fatalna - na komórce wyłączam WiFi i korzystam z pakietu T-Mobile w telefonie, w mojej lokalizacji nie polecam Internetu z Play. Za to T-Mobile w telefonie działa pięknie (download ponad 40 Mbps realnie i systematycznie). Niestety najkrótsza umowa na Internet w TM to 18 miesięcy. Orange, z racji współdzielenia infrastruktury, spodziewam się, że też będzie działał OK.
Dlatego nie chciałbym dyskutować o ofertach alternatywnych, a o tej konkretnej Orange ;)

Pozdrawiam,

Gitarzysta
charlie112

Re: Orange FreeNet SIMO - niespójność informacji o ofercie, co więc zamawiam?

Post autor: charlie112 »

100GB w Orange to uzyskasz kupując dwie startówki Orange Free na kartę. Jeden starter to 50 GB na 14 dni. Bez umów, papierologii i niejasności. Albo jeden starter + ta promocja:
https://www.zarejestrujnumer.pl/
(w tym drugim przypadku to teoretycznie powinno wyjść 150 GB - przez pierwsze 14 dni 50 GB z Orange Free, pod koniec tego okresu wysyłasz smsa i powinno wpaść 100 GB z promocji za podanie danych. Tak mi się wydaje, bo tak u mnie to zadziałało w połączeniu z bonusem za rejestrację)
Krótszej "umowy" to się chyba nie da :D

Co do błędów na stronie - skoro konsultant Orange nie wie o co chodzi to tym bardziej nikt tutaj raczej nie będzie wiedział :)
gitarzysta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-03-27, 09:11

Re: Orange FreeNet SIMO - niespójność informacji o ofercie, co więc zamawiam?

Post autor: gitarzysta »

Dzięki za info - rzeczywiście ciekawie to wygląda cenowo, ale zabawy z tym niemało - jestem na to za stary - nawet telefon mam single SIM ;) - nie jest dla mnie problemem kwota rzędu 50-100 zł miesięcznie, ważna jest realna prędkość i limit (lub brak) danych oraz krótka umowa (akurat mam taką a nie inną życiowo-mieszkaniową sytuację, że potrzebuję Internet mobilny na kilka miesięcy, maks. rok).
Podsumowując, do wyboru mam T-Mobile Mix na 10 doładowań za 50 zł każde (50zł to 50GB, 100zł to 100GB itd), Plus LTE bez urządzenia na rok (nie wiem jak u mnie z zasięgiem Plusa) i owa oferta Orange też na 12 m-cy - chyba się na nią zdecyduję i ew. zrezygnuję po 14 dniach jak się okaże, że umowa i załączone do niej fizycznie regulaminy będą rozbieżne z tym co chcę.
Dzięki za porady.

Gitarzysta

P.S. Swoją drogą - po co robić ofertę z limitem 37,5 GB, a z automatu do niej dawać LTE/3G No Limit (brak limitu prędkości i danych) przez cały czas trwania umowy? Ponieważ nie widzę sensu zakładam, że niektóre info na stronie Orange są nieprawdziwe, niestety....
ODPOWIEDZ