Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: adziu82 »

Kolejna odpowiedź Orange.

,,Jeżeli jest Pan zainteresowany urządzeniem wzmacnającym sygnał bez umowy należało by zapoznać się z ofertami, które proponuje wolny rynek.''

Czyli co, wychodzi na to, że ten wzmacniacz który posiadam, jest legalny.......
Chyba, że miał na myśli coś innego.
RAW
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: Akwinata »

Legalność reguluje prawo telekomunikacyjne a nie mail od konsultanta Orange. Oczywiście na upartego w razie wpadki można się takowym mailem posłużyć jako dowodem na swoją dobrą wolę, ale istnieje taka reguła w prawie: ignoranta iuris nocet (nieznajomość prawa szkodzi). Także w razie argumentu "nie wiedziałem i pytałem w Orange" można spodziewać się jedynie mniejszej kary, a nie kary w ogóle.
gb00

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: gb00 »

Na stronie dipol jest taki wzmacniacz klik
Czy jest on również nielegalny?
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: eXorcist »

Żaden nie jest legalny. Sprzedawać można, używać nie.

http://www.uke.gov.pl/szkodliwe-wzmacniacze-gsm-13028
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: wojteks »

gb00 pisze:Czy jest on również nielegalny?
Tak, legalne są tylko te które zamontuje operator i nie ma tu znaczenia jakie super papiery i opis mają te wynalazki. Sprzedawca może to sprzedawać jak ma odpowiednie papiery (dopuszczenia, badania, CE itp.) natomiast użytkownik nie może tego używać bo używanie jest nielegalne poza wspomnianym wyjątkiem (montaż przez operatora).
Nie pomagam na PW!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: Hermogenes »

Pewnie jak byś uzyskał zgodę operatora na korzystanie z jego pasma to byłby legalny możesz zawsze spróbować.poz Hermogenes
się spóźniłem znowu
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: krystianb »

Hermogenes pisze:Pewnie jak byś uzyskał zgodę operatora na korzystanie z jego pasma to byłby legalny możesz zawsze spróbować
Taaa, operator to może zaproponować sprzęt za 10k a nie jakąś pierdziałkę, która śmieci na całym pasmie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: Hermogenes »

A gdzie ja napisałem że dostanie
luser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-08-14, 14:30

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: luser »

Czy ktoś mi może wytłumaczyć w jaki sposób wzmacniacze za 350zł śmiecą innym, zwłaszcza bardziej odległym od stacji bazowej? Patrzyłem na to jako na urządzenie które ma zasięg 10m, w moim domu i tyle. Jak kupię za mocny to 20m i wtedy popsuję sąsiadowi telefon.

Jeśli nie wzmacniacz, pytanie do tych którzy mówią że są inne legalne sposoby - jakie? U mnie zasięg jest na zewnątrz, w domu w jednym miejscu. Co legalnie mogę zrobić by mieć zasięg GSM w całym domu?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: ja.michal »

luser pisze:Czy ktoś mi może wytłumaczyć w jaki sposób wzmacniacze za 350zł śmiecą innym, zwłaszcza bardziej odległym od stacji bazowej? Patrzyłem na to jako na urządzenie które ma zasięg 10m, w moim domu i tyle. Jak kupię za mocny to 20m i wtedy popsuję sąsiadowi telefon.
One wzmacniają wszystko, włącznie z szumami. Do tego dochodzi sygnał, który jest ponownie nadawany, ale już z przesunięciem i masz w eterze właściwie dwie sieci o tych samym parametrach konfiguracyjnych. Rozwalona wtedy zostaje konfiguracja sieci, pojawia się masa błędów co można zauważyć bo niestabilnym działaniu sieci, problemach z utrzymaniem jakości.
luser pisze:Jeśli nie wzmacniacz, pytanie do tych którzy mówią że są inne legalne sposoby - jakie? U mnie zasięg jest na zewnątrz, w domu w jednym miejscu. Co legalnie mogę zrobić by mieć zasięg GSM w całym domu?
Internet w domu + VoWiFi (WiFi Calling) w urządzeniach (w T-Mobile w ofertach na abonament i na dedykowanych urządzeniach, Orange/Nju na abonament i na kartę na urządzeniach dedykowanych lub przez aplikację /nie ma SMSów/, A2Mobile przez aplikację). Ewentualnie usługa w Orange o nazwie Ekstra Sygnał czyli femtokomórka UMTS 2100 MHz do czego oczywiście również trzeba mieć łącze internetowe.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: radius »

Jest coś takiego jak downlink i uplink. Dokładnie zostało rozpisane to tutaj: https://bip.uke.gov.pl/dostepnosc-czest ... hz,13.html
A taki wzmacniacz często nadaje nie tam gdzie powinien, czyli, np. ma pracować w Orange, a zakłóca Play.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: atento »

Włącz i czekaj na efekty, prędzej czy pózniej podjadą pod dom :hyhy:

Ja nie mam zasięgu w domu i jakoś żyję, telefon na parapecie a rozmawiam na dworze, stacje mam 2km. Żle mi nie jest, przynajmniej jak jestem w domu to nikt d...y nie truje
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: atento »

Pomyłka... :cisza:
luser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-08-14, 14:30

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: luser »

atento, Twój post nic nie wnosi, co z tego ze Tobie dobrze dzwoniąc w kurtce na mrozie?

ja.miachl o vowifi nie wiedizalem, ciekawa technologia szkoda tylko ze moj operator wymaga jednego z 6 telefonów. Ale jest to opcja na przyszłość, albo drugi sim w orange i korzystanie z jego aplikacji. Dziękuję.

Co do szumienia i niestabilności - czy to znaczy że ten wzmacniacz ma taki zasięŋ że szumy wychodzą z mojego domu i wędrują kilometry dalej do BTSa? Czy nie mogę tak ograniczyć mocy by wzmocnienie skończyło się jeszcze w 4 ścianach?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: matek451 »

Dyskusja o czymś czego używanie w Polsce jest ustawowo zabronione i zagrożone karą nie ma sensu. Regulator czyli UKE sprzedał za grube miliardy dostęp do określonych pasm radiowych i to operator decyduje jakich urządzeń i kto może używać w jego sieci radiowej. To pasma koncesjonowane i tyle. Jak chcesz sobie poszaleć to pobaw się na otwartych WiFi 2,4GHz czy 5GHz ale i tu obowiązują przepisy, ewentualnie CB radiem. A za około 200 zł to można mieć w domu legalny dostęp do usług głosowych w miejscu gdzie są problemy z zasięgiem i to od wielu lat. Bez VoWiFi. B683 za 40-70 zł, antena ATK-10/800-980MHz do niego za 90zł a za resztę telefon bezprzewodowy do obsługi bramki GSM na B683.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: radius »

@luser, oczywiście, bo wykorzystuje zewnętrzną antenę. A im ta jest wyżej to wzmaciacz nadaje dalej. Anteny wiesza się wysoko żeby odebrać sygnał w jak najlepszej jakości.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: ja.michal »

luser pisze:ja.miachl o vowifi nie wiedizalem, ciekawa technologia szkoda tylko ze moj operator wymaga jednego z 6 telefonów. Ale jest to opcja na przyszłość, albo drugi sim w orange i korzystanie z jego aplikacji. Dziękuję.
Jaki operator? Telefonów działa więcej niż się operatorzy chwalą. Tutaj nieoficjalna lista sprzętu, w którym działa VoWiFi w zależności od operatora: http://wificalling-volte.pl/
luser pisze:Co do szumienia i niestabilności - czy to znaczy że ten wzmacniacz ma taki zasięŋ że szumy wychodzą z mojego domu i wędrują kilometry dalej do BTSa? Czy nie mogę tak ograniczyć mocy by wzmocnienie skończyło się jeszcze w 4 ścianach?
Oczywiście. Przecież to komunikacja dwukierunkowa. Do tego to nie tylko chodzi o stację, ale o sąsiednie urządzenia, które korzystają z sieci. Terminal <> stacja odpytują się co do jakości. Jak ktoś śmieci w okolicy to to wychodzi.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: atento »

matek451 pisze:ewentualnie CB radiem.
:szok: :szok: :szok:

Za Bawienie sie mocą w CB radiu i szumami są kary od dawien dawna ;) tutaj jest lepiej bo społeczność sama wyszukuje co jest bardzo proste jak ktoś to robi stacjonarnie i zgłaszają.

2x lat temu miałem w domu wizytę gdy ktoś życzliwy zgłosił moje radio Lafayette indianapolis z mega anteną na dachu oczywiscie też z homologacją.

Przyjechali, sprawdzili papiry radia i anteny czy jest papier na homologacje, podpieli sprzęt pod antene wyszło idealnie i do widzenia... po 3 dniach złapali gościa który zmodyfikował koncówkę mocy i nadawał antena zrobioną z koła rowerowego :hurra: rozmawiał sobie z niemcami, na wstęgach że mu było słabo słychać to zmajstrował sobie to i owo :szampan: Dostał gratis 1000zł na nasze w tamtych czasach. To był 91-93 rok wtedy kupowałem amigę 2000
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: wojteks »

atento pisze:Za Bawienie sie mocą w CB radiu i szumami są kary od dawien dawna
CB radio w zasadzie umarło, problem przestał istnieć nawet jak ktoś nadaje 200W na tym paśmie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: radius »

UKE skontrolowało osiem modeli.
Pięć nie spełniło wymagań:

https://www.uke.gov.pl/download/gfx/uke ... m_publ.pdf

https://www.telko.in/uke-producenci-wzm ... em-wymagan

Nie zmienia to faktu, że na montaż mają zgodę TYLKO operatorzy telekomunikacyjni!
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
luser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-08-14, 14:30

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: luser »

Skoro wątek został wskrzeszony to odpiszę jako ktoś kto 2 lata temu tutaj pytał - u mnie skończyło się na wifi-calling. Działa bdb!
wojciechkrs
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2017-01-10, 18:31

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: wojciechkrs »

Jak to jest z tymi wzmacniaczami i szybkością ścigania delikwentów, którzy zakłócają sygnał. W miejscowości, w której aktualnie mieszkam mam problemy z Orange. Zasięg LTE 3-4/5 kresek i raczej nie ginie, a non stop zrywa połączenia lub zniekształca dźwięk. Od pół roku dzwonię już tylko ze służbowego telefonu. Teraz jak pracuję tylko zdalnie to mógłbym nawet swój prywatny numer wyłączyć, bo już wyczuliłem wszystkich, żeby dzwonili na służbowy. Jak pojadę do firmy nie ma problemu, jak już tylko zbliżam się do swojej miejscowości to od razu wszyscy przestają mnie słyszeć.

Do Orange zgłaszałem to w październiku 2019, otrzymałem informację, że jest zgłoszone do UKE, bo już wiedzą, że ktoś używa nielegalny wzmacniacz i planowana data rozwiązania sprawy to koniec listopada. W grudniu zadzwoniłem znowu i dostałem informację, że do końca lutego jest data rozwiązania. Teraz już nawet nie dzwonię, bo się śmiałem w grudniu, że wcześniej się wyprowadzę niż tą sprawę załatwią, no i miałem rację. Mamy prawie maj, sprawa nie załatwiona, a ja za miesiąc się przeprowadzam.

Dodam jeszcze, że przed październikiem wszystko było w porządku.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: wojteks »

Łączysz się telefonem w 2g (GSM900) czy 3G (umts900/2100)?

Zgłaszaj kolejny raz że nie możesz pracować itp.
Nie pomagam na PW!
wojciechkrs
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2017-01-10, 18:31

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: wojciechkrs »

Pracować mogę, bo na służbowym T-Mobile jest ok (pewnie dlatego, że jest na 2G), Orange mam ustawione na LTE, a przy połączeniach mam 3G. Nie mam już ochoty, na zgłaszanie bo jak pisałem za miesiąc się przeprowadzam, a w tamtym miejscu wszystko działa bardzo dobrze. Dużo ludzi z aktualnej miejscowości zgłaszało to do Orange, ale widać, że sobie z tym nie radzą lub UKE tak szybko działa.

Przed chwilą np. miałem telefon od babci. Ja ją słyszałem, Ona mnie nie. Zadzwoniłem ze służbowego i nie było żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: Tinkas »

To nie zgłaszaj i przemęcz się ten miesiąc.
Mojego znajomego ściągnęli w kilka tygodni.
ODPOWIEDZ