Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: onken »

Niech się jeden z drugim zastanowi zanim kupi sobie coś takiego...

Zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym, każdy, kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego, podlega karze grzywny do 1000 złotych. Jeżeli osoba taka działa w sposób uporczywy, podlega karze grzywy, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

http://gsmonline.pl/newsy/wzmacniacze-gsm-opinie-kary

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: onken »

Tak, wiem, tylko temat ten powtarza się co chwilę a niektórzy zachowują się jakby byli z innej planety i obłożyli by całą wieś swoimi wzmacniaczami ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
charlie112

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: charlie112 »

W tym kraju za wiele rzeczy można trafić do więzienia. Jeżeli mieszkałbym na wsi, nie miałbym zasięgu żadnej sieci(a znam takie miejsce i taką rodzinę, TP/Orange ze swoim kablem też tam nie dociera) to zainstalowałbym taki repeater jeżeli to by mi dało kontakt ze światem.

A idąc dalej:
"Jeśli indywidualny użytkownik (osoba fizyczna lub firma) chciałby wzmocnić sygnał sieci komórkowej w miejscu korzystania z telefonu, to powinien zwrócić się do operatora swojej sieci o zainstalowanie takiego urządzenia."

Nie odnotowałem żadnych zapisów, które by to regulowały. Bo póki co to Kowalski zgłosi do operatora, ten przyjmie i... tyle. Operator nic nie zrobi, bo mu się nie opłaca. Kowalski z kolei nie może zainstalować wzmacniacza jeżeli chce mieć jakikolwiek kontakt ze światem, bo kara finansowa albo do więzienia...xD

No ale za to Kowalskiemu podkreślić należy, że:
"Podkreślić należy, iż zgodnie z ustawą Prawo telekomunikacyjne, każdy, kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego, podlega karze grzywny w wysokości do 1000 złotych. Jeżeli osoba taka działa w sposób uporczywy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Czekam, aż ktoś prawnie Kowalskiemu "podkreśli" co realnie ma zrobić jeżeli nie ma zasięgu i jak realnie wygląda ścieżka prawna. Coś więcej, niż złożenie wniosku do operatora, bo wnioski to sobie można składać... Ja sobie mogę złożyć wniosek do Orange o światłowód - może moje wnuki doczekają ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: matek451 »

Czy ty czytałeś jaki wpływ na działanie sieci ma taki wzmacniacz ? Orientujesz się jakie horrendalne sumy zapłacili operatorzy za pasma GSM w Polsce? Masz pojęcie jak wygladają normy PEM w Polsce w porównaniu do Europy? Wiesz jak podchodzą mieszkańcy do budowy nowych stacji bazowych operatorów i jak protestują przeciw nim? Wiesz co to jest telefonia VoIP, WiFi Calling czy bramka GSM w routerze 3G/LTE do których można stosować legalne anteny zewnętrzne i w ten sposób rozwiązać legalnie problemy z zasięgiem? Na koniec czy uważasz ze operator nie ma prawa kierować się czynnikami biznesowymi, sam dokładałbyś do interesu ? Dodam że uzyskując pasma GSM za niemała kasę zostają tez zobligowani do wybudowania sieci i pokrycia zasięgiem konkretnych obszarów co czasami nie jest biorąc pod uwagę wcześniej wymienione problemy łatwe. Do tego na terenach przygranicznych często występuje konflikt z operatorami sasiednich krajów. W Polsce dzięki konkurencji 4 operatorów mamy doskonale rozwinięta sieć mobilną a wszelkiej maści nielegalny chiński szmelc zwany repeaterami tylko ją psuje. Kary jak najbardziej właściwe, UKE powinna jeszcze zwiększyć kontrole.
charlie112

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: charlie112 »

Ile zapłacili operatorzy to tak średnio mnie interesuje, szczerze mówiąc. Oni zarabiają, ja chcę mieć tylko kontakt ze światem, a tego nie zapewniają. Jaki wpływ na zdrowie ma wzmacniacz - znikomy. Niepotrzebnie do tego mieszasz protesty obywateli przeciwko instalowaniu nadajników GSM na dachach bloków itd - nie ten zakres mocy, nie ta szkodliwość.
Co do VOIP, Wifi Calling - no super, jakbym miał możliwość. Ale tak jak pisałem na przykładzie tej rodziny - tam NIC nie dociera, więc o VOIP zapomnij.
Co do chińskiego szmelcu, cudownego rozwinięcia polskich sieci itd - może zamiast karać warto po prostu pomyśleć nad uregulowaniem problemu, bo on ewidentnie występuje?
Mam świadomość, że taki repeater potrafi w sieci namieszać. No ale to co - Kowalski do paki? Problem rozwiązany?! Kowalski siedzi to i nie zakłóca?Tą drogą sam do niej niebawem trafisz, bo zaraz stwierdzą, że Twój samochód truje środowisko albo Twój komin za bardzo kopci - do tego to prowadzi: kary, kary, kary, a pomysłów zero - kary, kary, kary. Idealne rozwiązanie...
Miej też świadomość, że zawsze trafi się Kowalski, który będzie potrzebował dostępu do sieci telekomunikacyjnej, a żaden operator mu nie wzmocni, bo mu się to po prostu nie opłaci. I tu nie widzę zapisów co dalej Kowalski ma robić :)

Może zamiast zajmować się różnymi mediami "narodowymi" warto np. przeznaczyć część kasy z koncesji na stacje doświetlające takie miejsca(albo legalizację wzmacniaczy, na zasadzie, że sołtys instaluje u siebie takie cudeńko i wieś ma zasięg). Takie narodowe doświetlenie czarnych plam, a tych nie brakuje. Zobligować operatorów do ich utrzymania w zamian za niższe koncesje np.? Może niech kasa z telekomunikacji pójdzie na telekomunikację faktycznie, z paliwa na drogi itd, a nie jak zawsze i od lat....;)
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: kutan123 »

Nie chcę się wtrącać do rozmowy ... ale matek451 ewidentnie jest pracownikiem, którejś z korporacji mobilnych w polsce ;D
Ja też jako przeciętny użytkownik nie mam nic do osób wzmacniających sobie sygnał, też coś wiem na ten temat jeżeli chodzi o brak zasięgu na szarych polach i komu on przeszkadza z tym "zakłócaczem" skoro inni też i tak by nie mieli praktycznie zasięgu.
charlie112

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: charlie112 »

Bez przesady - taki wzmacniacz to robi w sumie dobrze w okolicy(jeszcze sąsiad skorzysta. Oczywiście zaraz pojawi się drugi sąsiad i powie, że mu kreska spadła i co teraz?! I tu nie ma regulacji właśnie. Karać, zakazać, do więzienia - tak najprościej. Kowalskiego za mordę i do gleby, bo chciał mieć kreskę, przez co Nowakowi jedna spadła.. Kreska na wagę 1000 zeta lub 2 lat w więzieniu, ale jak to rozwiązać? Tego nikt nie wie - kto by się tam "u steru" przejmował? Przecież oni mają "fifi" i dzwonić mogą :) )
To chodzi o coś innego - przestarzałe prawo, które nie ogarnia aktualnych czasów. Za komuny zamykali, zakłócali itd. Komuna padła, zasady zostały. Nie wiem jak rozwiązać ten problem to dowalić kary - tak najprościej. I udawać, że problemu nie ma...

Może niech operator się dogada ze ze wzmacniającym? Może niech to zostanie unormowane prawnie, ale nie karami(taki wzmacniacz jeszcze dobrze zrobi operatorowi)?
I taka myśl. Jeden blok, kilkadziesiąt routerów działających w tym samym zakresie i wszyscy zadowoleni. A tu nagle nagle na wsi jeden repeater, który miesza i rozwala system... I jeszcze operator bezradny się staje... I kara, kara, kara - bo najprościej... Yhhhh....
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: wojteks »

charlie112 pisze:Jeden blok, kilkadziesiąt routerów działających w tym samym zakresie i wszyscy zadowoleni.
Zwykle nie wszyscy bo wielu ma tak duże zakłócenia że nie uzyskuje większych prędkości transmisji (na które pozwoliłby sprzęt jezeli nie byłoby zakłóceń).
charlie112 pisze:na wsi jeden repeater, który miesza i rozwala system
Tak, rozwala system w całej okolicy podłączającej się do tej samej stacji bazowej a na wsi to mogą być całkiem spore odległości.
charlie112 pisze:Za komuny zamykali, zakłócali itd. Komuna padła, zasady zostały.
Bo zasady są niezależne od systemu, jak każdy będzie robił co chce (stosował nielegalne urządzenia nadawczo odbiorcze) w pasmach chronionych to się zrobi tak jak na CB radio.
charlie112 pisze: taki wzmacniacz to robi w sumie dobrze w okolicy
Wątpię, natomiast źle robi całej dalszej okolicy bo zaburza działanie stacji bazowej.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: matek451 »

Zadałem konkretne pytania, bez odpowiedzi. W zamian jakies polityczno-populistyczne wywody. To technologia radiowa, działająca na określonych zasadach, Konfiguracja sieci, BTS-a poprzedzona wcześniejszymi testami i w tak skonfigurowanej sieci pojawiaja się nielegalne urządzenia zakłócające tą konfigurację to gdzie tu korzyść dla operatora? Nie mówiąc o innych użytkownikach. Kilka takich repeaterów i reszta zaczyna płakać i narzekać, ze im się zasięg, działanie pogorszyło. Operator ma nic nie robić tylko to zaakceptować lub grzecznie prosić użytkowników aby te wynalazki zdjęli ? A ci grzecznie to zrobią. Powtórzę jeszcze raz, są legalne sposoby na działanie na poprawę zasięgu telefonii GSM , bez ingerencję w sieć operatora tylko u nas handlarze zwietrzyli biznes i oferują a wręcz reklamują repeatery jako remedium na brak zasięgu. Polska specjalność to fobia związana z PEM, masowe protesty przeciw masztom BTS a do tego stosowanie nielegalnych urządzeń.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: adziu82 »

@matek451,a operator nie może zezwolić na jakiś wzmacniacz,który nie będzie zakłócał pracy nadajnikowi, gdzie będzie można u niego kupić?
Sam używałem kilka lat wzmacniacza, kupiona chińska tandeta, ale pomagała rewelacyjnie, 350zł kosztowała.
Jak by operator pokazał mi, że ten za 1500zł jest legalny i nie zakłóca pracy, <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> był.
Wiem, że nie każdego stać, ale jest już jakiś wybór, bo jest jeden sprzęt na który operator zezwala i wtedy kary można walić.
Czytałem, że niby operator może sam coś zamontować, ale to chyba nie na ,,Kowalskiego'' kieszeń i dalej pozostanie bez zasięgu.
Druga sprawa, w której masz rację,- załóżmy, że nie mam zasięgu ( obecnie już mam, przeprowadziłem się 2 km bliżej nadajnika i nie ma blokowisk ) pasmo jest operatora i coś czyni mu szkody, ale tak jak napisał @charlie112 operator nic nie zrobi z tym, sam pisałem do nich, odpowiedź - operator nie jest w stanie pomóc, trzeba się męczyć z zasięgi jaki jest.

Mogę dać przykład ze światłowodem, leży już zakopany przy drodze, 15m od mojego domu, ale nikt nic nie robi z tym dalej, to co mogę podpiąć się na lewo i ciągnąć ,,światełko'' do domu? Nie, bo by była na pewno kara za jakąś samowole, to samo jest z pasem operatora,wchodzę na jego pasmo, gdzie on zapłacił grube pieniądze.

Ale co, wyjścia nie było, chciało mieć się zasięg, to się ryzykowało.
Ciekaw jestem, jak Wy mieszkalibyście na wsi bez zasięgu, gdzie wystawiasz głowę z telefonem za okno a tu cisza, gdzie latasz po polach z komórką w górze żeby wykonać ważny telefon.
Zaznaczę, że jeszcze jakieś 6-7 lat temu nie było u mnie internetu wcale, null. Tylko słaby zasięg 2g. @matek451, wojteks od ilu lat macie neta i zasięg rewelacyjny?
Polska, to taki naród, że ktoś coś zawsze wykombinuje......
Wiem, że na telekomunikacji znacie się i Was to boli jak coś zakłóca pasmo, ale czy nic nie zrobiliście nigdy nic, co by było ,,złe'' obojętnie,czy to w szkole/na studiach w pracy czy w domu? Ja zaryzykowałem, miałem fart i jakoś przeszło, może jak by na wiosce było więcej takich osób jak ja, to by doszli do tego, a tak byłem sam.
Zaraz będzie, że piszę to z dumą, ja po prostu chciałem mieć zasięg nawet kosztem ( liczyłem się z karą pieniężną, jak by przyłapali i zdemontował bym to, bo wiadomo co za dużo to nie zdrowo i ,,nóż widelec'' za drugim razem już by Kowalski poszedł siedzieć) jakiejś kary. A od sąsiada nigdy nie usłyszałem, że zasięg ma jakiś gorszy, dlatego, że zawsze był gorszy.
RAW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: matek451 »

Zamiast merytorycznej dyskusji użalanie się nad kiepskim zasięgiem, obwinianie operatorów itp, itd. Panowie udajcie się za naszą zachodnią granicę to zobaczycie jak działa telefonia czy internet mobilny u sąsiadów. Tam żaden operator nie ma tak rozwiniętej sieci i takiej siatki BTS-ów jak polscy operatorzy. O cenach nawet nie wspomnę. Nie musi bo normy PEM są kilkanaście razy wyższe i nikt tam nie toczy bojów o lokalizację stacji bazowych. U nas na przysłowiowym <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> operator chce stawiać BTS to od razu ma protest mieszkańców okolicy, tych samych którzy narzekają na brak zasięgu. BTS najlepiej aby stał w szczerym polu, z dala od wsi. Za to ci sami Janusze bardzo chętnie kupowaliby repeatery bo oni chcą zasięg ale dla siebie. Sam nigdy nie korzystałem z innego internetu niż mobilny, na początku miałem kawal do BTS-ów. Podobnie było z rozmowami po GSM. Ale zastosowanie zwykłego routera z bramką GSM za 30- 50 zł np. B260, B970 i anteny na 900MHz czyli ATK-10 ustawionej na BTS rozwiązało mój problem z zasięgiem telefonu GSM w Plusie. Karta głosowa Plusa w routerze, do niego po RJ11 telefon bezprzewodowy z kilkoma słuchawkami i na legalu telefon mobilny w całym domu. Koszt dużo mniejszy, zero problemów z zasięgiem, antena robiła swoje. Teraz mam już zasięg wszystkich operatorów ale mam też dla zabawy stacjonarny telefon VoIP Halonet na LTE w Play. Repeatery to wymysł dla ludzi przywiązanych do swojej zabawki-telefonu, one też korzystają z anten zewnętrznych ale dalej sieją już w paśmie licencjonowanym a to już jest nielegalne i jak najbardziej słuszne zagrożone karą. To że ktoś ryzykuje to jego sprawa. To że urządzenia te zakłócają pracę sieci GSM już nie. Operatorzy mają prawo egzekwować przepisy. Kolego @kutan123 za to że podchodzę do problemu zasięgu zdroworozsądkowo każdy operator płaci mi "niezłą" kasę, nie muszę być u nich pracownikiem.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: forscher »

Hej

Macie na myśli urządzenia takie jak to ?
http://m.euro.com.pl/wzmacniacze-sygnal ... e200.bhtml ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: radius »

Nie. Mowa jest o wzmacniaczach GSM, a nie WiFi.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: adziu82 »

Wczoraj napisalem do Orange, jaka jest cena zamontowania wzmacniacza do poprawy zasiegu, tak aby bylo to legalne, na 2G. Odpowiedz dzis - 150 PLN, czy nie zapomnieli zer kilku,czy taka cena jest?
Jezeli taka cena maja, to jest taniej niz wzmacniacz na allegro, ktory jest nielegalny.
RAW
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: Akwinata »

matek451 pisze: Panowie udajcie się za naszą zachodnią granicę to zobaczycie jak działa telefonia czy internet mobilny u sąsiadów. Tam żaden operator nie ma tak rozwiniętej sieci i takiej siatki BTS-ów jak polscy operatorzy. O cenach nawet nie wspomnę.
Fajnie wyjęta kwestia z kontekstu. Tyle tylko, że za naszą zachodnią granicą światłowody były w wiochach poprowadzone dobre 10 lat temu, więc większość ma gdzieś net mobilny i korzysta tylko zeń dodatkowo. Jak się organizowało np. event e-sportowy w Niemczech, to infrastrukturę w 2010 roku mieli na poziomie wyższym niż Warszawa obecnie (stąd m.in. największy event jest w Katowicach, gdzie nie ma problemu z netem).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: matek451 »

Ale tu dyskusja nie dotyczy internetu mobilnego a telefonii komórkowej i nielegalnych wzmacniaczy GSM do rozmów głosowych. W Polsce do problemu braku zasięgu trzeba podchodzić całościowo, obiektywnie i merytorycznie, brak zasięgu operatorów GSM w niektórych lokalizacjach wynika z wielu czynników i nie jest tylko spowodowane brakiem dobrej woli ze strony operatorów. Ilość inwestycji , ich wysokość stawia ich w czołówce europejskiej. Nie mogą jednak pozwolić aby każdy bezkarnie ingerował w konfigurację ich sieci stosując wątpliwej jakości repatery z Chin.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: adziu82 »

@matek a co myslisz o sprzecie od orange za 150 pln? Napisalem ponownie, aby pokazali mi sprzet, czy sam moge montowac itp, i czy na pewno nie ma ukrytych kosztow.
RAW
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: Akwinata »

@matek451 ale te wzmacniacze też chyba dotyczą internetu? Niemniej tak czy siak z doświadczenia wiem, że zasięg w niektórych miejscach w Polsce bywa fatalny, a jak jedzie się przez wioski w Niemczech to można spokojnie rozmawiać. U mnie zwyczajnie zrywa połączenie ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: ja.michal »

adziu82 oni ci przypadkiem nie podali ceny netto montażu usługi Ekstra Sygnał w opcji na 36 miesięcy? ;)
http://www.orange.pl/kid,4000378054,id, ... ticle.html
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: adziu82 »

@ja.michal nie mam pojecia. Do tego, podali bez vatu czyli prawie 35 pln trzeba doliczyc.
Chyba malo ogarniety odpisal mi. Moze jutro bede wiedzial cos wiecej.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: ja.michal »

I dodatkowo miesięcznie 19 zł (23,37 zł z VAT) jeśli to to.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: Hermogenes »

Ale jest potrzebne łącze kablowe .poz Hermogenes
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: krystianb »

Nie koniecznie, potrzebny jest internet z niskim stabilnym pingiem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: Hermogenes »

Wybaczysz pytanie To skąd go <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> .poz Hermogenes
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: adziu82 »

@ja.michal, miales racje. To BOK mial na mysli.
Tylko pytanie, dlaczego 150pln tylko. Gdzie jeszcze jest abo i jednorazowa oplata ponad 400 pln.
RAW
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: krystianb »

Przy podpisaniu umowy na 3 lata, na początek płaci się tylko 150 zł netto. Nie wiem skąd <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> 400 zł.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: adziu82 »

Mialem na mysli 24 miesiace.
Jedno mnie zastanawia, bylem w pewnym sklepie i gosc gwarantowal ze ten sprzet jest legalny.
To nie jest reklama sklepu.

http://www.systemygsm.pl/product-pol-74 ... 609-4.html
RAW
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze: Jedno mnie zastanawia, bylem w pewnym sklepie i gosc gwarantowal ze ten sprzet jest legalny.
Bez pozwolenia nawet sprzęt za milion $ nie będzie legalny, 2 czy 3 lata temu zmieniło się prawo i żaden repater gsm/3g/4g nie jest legalny.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmacniacze GSM, przestroga !!!

Post autor: matek451 »

Legalnie można sprzedawać, stosowanie jest już nielegalne. Tak jak pisałem, interes na tym robią handlarze wszelkiej maści chińszczyzną, oni niczym nie ryzykują . Na dodatek wprowadzają klientów w błąd.
ODPOWIEDZ