ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mjoker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-27, 22:11

ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: mjoker »

Sluchajcie, moze ktos sie spotkal z takim problemem, wiec prosze o podpowiedzi rozwiazania problemu.
Podpisalem umowe z Orange na internet biurowy LTE.
Ale od poczatku....
Mam ( jeszcze ) Netie. Do niej podpiety mam system alarmowy. Alarmem mam mozliwosc sterowania i nadzorowania z poziomu telefonu komorkowego. Oczywiscie w routerze wlaczony DDNS. Jest cacy.
Od 2 dni probuje przestawic swoj system na ORANGE. I tu ZONK.
Po zmarnowanym dniu stwierdzilem, ze ORANGE albo blokuje porty, albo ukrywa swoich klientow za jakims firewallem.
Telefon do operatora. Konsultant potwierdzil. Mowi, ze mozna wlaczyc VPN by upublicznic adres IP na "zewnatrz". Oczywiscie usluga +5zl.
Ok, zgodzilem sie.
I tu ciekawa sytuacja :)
Owszem, IP widoczne na zewnatrz. Kiedy korzystam z netii (tel po wifi) moge polaczyc sie z z centrala alarmowa (podlaczona juz do ORANGE). Nie moge natomiast polaczyc sie z telefonu (orange) po transmisji danych :) Co prawda nie sprawdzalem czy z innych operatorow niz netia da sie polaczyc, ale poki co wyglada to tak, jakby Orange nie mogl sie polaczyc z orange, a inni operatorzy moga. Chore, co nie?
Telefon do Orange...
Konsultantka informuje mnie, ze nie tylko na tym internecie biurowym musi byc uruchomiona usluga VPN, tylko na KAZDYM urzadzeniu ktore ma sie laczyc z tym internetem biurowym, czyli jak ja mam 3 telefony firmowe + internet mobilny + nieszczesny internet biurowy czyli za kazdy 5zl to wychodzi 25zl dodatkowo do abonamentu :)
Tylko ze cos mi sie nie zgadza.... albo za tepy jestem. Dlaczego widze IP tego internetu biurowego z poziomu netii, a z telefonu Orange nie?
Dlaczego wczesniej, (caly system na netii) z telefonu moglem polaczyc sie z alarmem?
Drugi tel do Orange, inna pani mowi, ze pierwsze slyszy, ze jest koniecznosc wlaczania uslugi VPN na kazdym uzadzeniu ktore ma sie laczyc z internetem biurowym.
Ot takie sprzeczne informacje od operatora.
Spotkal sie ktos z czyms takim????
Ostatnio zmieniony 2017-03-28, 23:01 przez mjoker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: onken »

Masz napisane w regulaminie, z preapaida Orange przeważnie nie działa wejscie na ich VPN, podobno stały adres VPN rozwiązuje problem.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mjoker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-27, 22:11

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: mjoker »

ale ja nie mam prepaida, tylko abonament na firme :)
Wszystkie moje uslugi w ORANGE sa abonamentowe.
a poza tym co za roznica, jesli przy dynamicznym korzystam z DDNS?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: onken »

Coś z ich natem, sami siebie blokują...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Adam T.
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-11-02, 12:30
Lokalizacja: Racibórz

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: Adam T. »

Komunikacja z internetu mobilnego do APN VPN z dynamicznym adresem IP jest generalnie niemożliwa (choć czasami działa, ale zależy to chyba od BTSa lub innych warunków). Rozwiązaniem problemu jest APN VPN ze statycznym adresem IP w miejscu gdzie chcemy wchodzić przez internet lub na wszystkich urządzeniach VPN APN z dynamicznym IP.
charlie112

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: charlie112 »

To jest problem, który przewija się od dawna i wciąż go nie rozwiązali, jak widzę.
http://www.videonazadanie.com/fid,40022 ... hread.html
http://iknowsomething.com/orange-lte-pu ... -adres-ip/
2016-10-16: Po złożeniu reklamacji, Orange potwierdziło mi, że „problem z usługą zewnętrznego dynamicznego IP wynika z faktu, że numer IP przydzielony przez APN vpn w pewnych konfiguracjach sieciowych nie jest widoczny z sieci mobilnej Orange z APN internet i internetipv6”. Rozwiązaniem problemu było przejście na APN vpn.static.pl, tj. uruchomienie usługi statycznego, publicznego (stałego) IP, które uzyskałem w drodze wyjątku z oferty biznesowej za 5 PLN/m-c. Usługa ma być uruchomiona komercyjnie dla klientów indywidualnych na wiosnę 2017.
Na telefonie zainstaluj sobie np. Cyberghost i wówczas spróbuj się połączyć.
mjoker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-27, 22:11

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: mjoker »

Czy ten Cyberghost sie jakos konfiguruje? Jesli nie, to nie dziala. Dalej nie moge sie polaczyc.
Dzis zrobilem testy nastepujace....
1/ telefon podlaczony do hot spotu firmy dla ktorej swiadcze uslugi - moglem sie polaczyc ze swija siecia.
2/ poprosilem kolege ktory ma tel w T-mobile by zrobil z telefonu hotspot, podlaczylem sie do niego po wifi i moglem polaczyc sie ze swoja siecia (czyli T-mobile moze sie polaczyc z Orange.

Wychodzi na to, ze tylko Orange z Orange nie chce gadac. Wszystkie inne sieci moga polaczyc sie z moja siecia pracujaca pod Orange.

Na probe przed chwila wlaczyli mi rowniez na telefonie VPN. Po tym zabiegu dziala, no ale co to za interes, kiedy z 3 telefonow musze miec dostep? 4 uslugi VPN ( na internecie i na 3 telefonach) to dodatkowe 20PLN do abonamentu. Drogo ten internet bedzie mnie kosztowal. Taniej chyba wyjdzie kupic nr w T-mobile ;) I jak tu sie uzaleznic od jednego operatora?!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: dzejk »

spróbuj przez przeglądarkę opera z włączonym vpn (ma wbudowany) lub apkę opera vpn.
mjoker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-27, 22:11

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: mjoker »

dzejk pisze:spróbuj przez przeglądarkę opera z włączonym vpn (ma wbudowany) lub apkę opera vpn.
tylko wiesz.... ja przez www nie chce sie laczyc...
Glownie potrzebuje komunikowac sie z monitoringiem i alarmem poprzez aplikacje np Satela :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: dzejk »

aplikacja opera vpn przekierowuje cały ruch telefonu, oprócz szyfrowanego https.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: krystianb »

dzejk pisze:aplikacja opera vpn przekierowuje cały ruch telefonu, oprócz szyfrowanego https.
Nie masz pojęcia o czym piszesz. Nijak ma się tunelowanie http w operze, do zdalnego dostępu do kompa za firewalem operatora.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
charlie112

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: charlie112 »

mjoker pisze:Czy ten Cyberghost sie jakos konfiguruje?
W sumie to nie. Instalujesz, klikasz "połącz" i tyle. Powinieneś dostać inne IP, łączyć się przez serwer CG, co teoretycznie powinno zadziałać. Tak, czy siak - z VPN-ami pokroju CG bym kombinował. Zawsze z TOR-a możesz spróbować. Musisz jakoś wyjść poza Orange, żeby się z tym Orange połączyć ;)
Może jakiś zdalny serwer VNC i przy jego pomocy? Albo OpenWRT i tunel zwrotny?(ale to chyba mija się z logiką utrzymywania zewnętrznego IP).
Piszesz o Netii - może na tym łączu postaw swojego VPNa? Tam powinno być zewnętrzne IP., więc Orange powinien się połączyć z takim serwerem, komórka również. Sporo kombinatoryki, ale cóż - nie ma lekko :)
Zerknij tutaj:
http://eko.one.pl/#tunelowanieivpn

Lub też jakiś Raspberry Pi lub cokolwiek tego pokroju po stronie kamerek, na czym odpalasz TeamViewer, na tym czymś instalujesz podgląd kamerek. Z tego czegoś masz dostęp do kamerek, a do czegoś dostęp przez TeamViewer. Odpadnie VPN od Orange, więc i opłata.
No możliwości jest kilka, więc można kombinować :)
Ostatnio zmieniony 2017-03-29, 22:35 przez charlie112, łącznie zmieniany 1 raz.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE, brak dostepu z zewnatrz, VPN polowicznie rozwiazuje problem.

Post autor: dzejk »

Skoro problem jest na styku orange'owych apnów (coś z routingiem na adresach dynamicznych), a nie ma problemu z dostępem z tel. innych operatorów, to tunelowanie całego ruchu po jednej stronie i publiczny IP po drugiej powinno pomóc. Dodatkową zaletą aplikacji (nie przeglądarki) opera vpn jest blokada śledzących reklam. Dokładna nazwa aplikacji to Darmowy VPN Opera bez limitów, ale są tez inne.
ODPOWIEDZ