Problem z internetem Plus Lte

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Electricbase
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-30, 17:57

Problem z internetem Plus Lte

Post autor: Electricbase »

Witam. Z góry przepraszam, jeżeli wybrałem zły dział, proszę o wyrozumiałość. Od trzech miesięcy posiadam internet Lte z plusa. Wszystko było w jak najlepszym porządku przez pierwszy miesiąc. Pod koniec lutego pojawił się okropny problem. Otóż zawsze było tak, że gdy komputer był wyłączony dioda na routerze świeciła na niebiesko, gdy włączyło się komputer, odpaliło internet lub grę, dioda po pewnym czasie zaczynała świecić na zielono, prędkość internetu wtedy wzrastała, ping strasznie spadał, nie było żadnych lagów podczas grania. Obecnie od ponad miesiąca po włączeniu internetu lub gry, dioda zaczyna świecić na zielono, ale internet się wtedy zawiesza. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ średnio co 3minuty trzeba resetować router. Może będziecie w stanie mi pomóc, bo czasami człowiek ma ochotę pograć po pracy, czy chociażby sprawdzić coś na internecie. Chciałbym dodać, że w tematach komputerowych jestem całkowicie zielony. Na infolinii w plusie jakoś nikt nie był w stanie mi pomóc, radzili mi kupno anteny, problem tylko w tym, że na początku wszystko działało. Nie chce mi się również wierzyć, że w kilka dni wykorzystałem cały limit danych, szczególnie, że w tygodniu nie zdarza mi się przesiadywać przed komputerem, używam jedynie 4G na telefonie, poza tym pakiet danych powinien się już odnowić biorąc pod uwagę, że problem występuje od miesiąca
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z internetem Plus Lte

Post autor: dzejk »

jaki to router dokładnie ?
Electricbase
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-30, 17:57

Re: Problem z internetem Plus Lte

Post autor: Electricbase »

D-LINK DWR-921E
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z internetem Plus Lte

Post autor: matek451 »

Działało i zdechło, cóż to Plus. Podaj swoją lokalizację, korzystasz z LTE800Sferii czy LTE1800aero2 na tym kiepściutkim DWR-921E? Zaloguj się na niego , w zakładce system-diagnostyka powinieneś mieć parametry sygnału LTE/3Gprawdź parametry sygnału LTE , na routerze wymuszone tylko LTE.
Electricbase
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-30, 17:57

Re: Problem z internetem Plus Lte

Post autor: Electricbase »

Mieszkam W Rybniku (Zebrzydowice), z tego co udało mi się ustalić, nadajnik znajduje się w odległości 3km od mojego domu. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić czy korzystam z LTE800Sferii czy LTE1800aero2 bo nie mam pojęcia jak. W systemie nie ma zakładki diagnostyka, chyba, że źle poszukałem, natomiast wpisałem adres ip routera, widzę, że zaznaczona jest sieć LTE.
ODPOWIEDZ