Internet dla biura

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alexander1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-04, 21:43

Internet dla biura

Post autor: alexander1 »

Witam,
ostrzegam przed ofertą "internet dla biura" oferowaną przez Orange! W reklamie bezczelnie podawany jest transfer do 225 Mb/s a realnie jest to np. w moim przypadku w Gdyni ok. 4 Mb/s. w tym samym czasie i w tym samym miejscu Polsat z którego chciałem przejść na Orange dawał transfer 29 Mb/s.
Radzę się poważnie zastanowić nad podjęciem współpracy z tym operatorem. Wyższy transfer mają znajomi na głębokiej wsi pod Malborkiem od lokalnego dostawcy radiowego!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet dla biura

Post autor: onken »

A ja radzilbym przed podpisaniem umowy poprostu sprawdzić osiągi sieci w danej lokalizacji... A nie biadolic i wierzyć w reklamy.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
alexander1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-04, 21:43

Re: Internet dla biura

Post autor: alexander1 »

onken pisze:A ja radzilbym przed podpisaniem umowy poprostu sprawdzić osiągi sieci w danej lokalizacji... A nie biadolic i wierzyć w reklamy.....
A niby jak sprawdzić? Zasięg i siłę sygnału mam bardzo dobrą, LTE innych operatorów dochodzi nawet do 75 Mb/s, więc nie wynika to z ograniczeń fizycznych.
alexander1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-04, 21:43

Re: Internet dla biura

Post autor: alexander1 »

onken pisze:A ja radzilbym przed podpisaniem umowy poprostu sprawdzić osiągi sieci w danej lokalizacji... A nie biadolic i wierzyć w reklamy.....
Chyba masz problem z rozróżnieniem "biadolenia" od ostrzeżenia przed nieuczciwym podejściem do klienta?!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet dla biura

Post autor: onken »

Każdy ma swoje BTSy, to że jeden nie ma przeciążeń to nie znaczy że Orange ich nie ma tam gdzie Ty jesteś. W miejscowości B mogłoby być odwrotnie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet dla biura

Post autor: matek451 »

Prędkości w internecie mobilnym zależą od kilku czynników, min od obciążenia sektora na BTS-ie z którego korzystasz oraz parametrów sygnału. Dlatego przed podpisaniem umowy sprawdza się parametry LTE oraz robi speedtesty. W tym celu korzysta się z aplikacji Network Cell Info, która pokazuje parametry oraz ECI, eNB BTS-a. W przypadku przeciążenia można spróbować połączenia z innym ,mniej obciążonym za pomocą anteny kierunkowej na wybrane pasmo. W Gdyni Orange nie oferuje LTE-A i korzysta jedynie z sieci LTE1800 NetWorks zatem DL teoretycznie do 112Mb/s. Uogólnianie nie ma sensu, nie podałeś parametrów sygnału, nie wiesz z którego BTS-a korzystasz a w speedtestach brak UL. Żaden operator nie gwarantuje prędkości w internecie mobilnym i są one różne w zależności od lokalizacji. a znajomi pod Malborkiem na LTE mogą mieć prędkości lepsze niż w Gdyni, oczywiście po wyborze właściwego operatora i pod warunkiem wyboru prawidłowej instalacji antenowej i sprzętu.
ODPOWIEDZ