Różnice w sieciach Orange i T-Mobile

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Różnice w sieciach Orange i T-Mobile

Post autor: ygreko »

Nie do końca rozumiem kwestię NetWorkS! Z tego co tu piszecie, zasięg LTE obu współpracujących operatorów jest budowany osobno, a jednak w miejscu, gdzie testowałem, parametry są takie same.
Lokalizacja: Nadarzyn. Narysowałem schematyczną mapkę. Zaznaczone są tylko stacje LTE wg UKE. Jak widać, do jedynej stacji Orange mam najdalej (1,67km), więc spodziewałbym się najgorszych wyników. Do stacji T-Mobile mam 0,94, 1,07, 1,61km, więc do każdej z nich bliżej. A jednak parametry przy obu kartach (nju mobile abonament i T-Mobile na kartę) wyglądają tak samo - zrzuty z netmonitora załączam.

Pytanie: czy jest sens zmieniać operatora z nju na T-Mobile, skoro technologicznie to praktycznie ta sama sieć? RSRP w nju zdecydowanie mniej różnorodne (jeśli właściwie odczytuję dane), SINR w nju lepszy (17 do 13), nie skopiowałem tego, ale pingi do onetu w nju o połowę niższe (średnio ok. 44ms, do ok. 80ms w T-Mobile).
odleglosci.JPG
WIN_20170409_16_35_22_Pro.jpg
WIN_20170409_16_39_40_Pro.jpg
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Różnice w sieciach Orange i T-Mobile

Post autor: ml13 »

Dobre zrzuty ekranu z tel -_- Band3 czyli LTE1800 ma trochę wspólnego pasma (5Mhz wspólnego, T-Mobile 10Mhz, Orange 10Mhz). Całkowicie osobno jest budowane LTE800 i LTE2600. Podobne wyniki wynikają głownie z podobnego obciążenia sieci.
Obrazek
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Różnice w sieciach Orange i T-Mobile

Post autor: ygreko »

Niedziela była, dlatego takie zrzuty :).
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnice w sieciach Orange i T-Mobile

Post autor: Pawrzes »

Źle zrozumiałeś posty innych. Sieć jest wspólna i LTE1800 Orange jest ze stacji T-Mobile a LTE1800 jest T-Mobile ze stacji Orange co widać na mapie zweryfikowanych danych m.in LTE: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 45&zoom=14 więc zmiana Nju na T-Mobile nic nie zmieni, nadal będziesz w zasięgu tych samych stacji.
Do niedawna obie sieci odpalały osobno pasma 800 lub 2600 tylko na własnych stacjach i tylko jednej sieci ale w Warszawie i okolicach już wszystkie stacje stały się wspólne w tych pasmach tzn. jeśli Orange nadaje 800 i/lub 2600 z własnego masztu to również te pasma nadaje T-Mobile dla swoich klientów i odwrotnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Różnice w sieciach Orange i T-Mobile

Post autor: onken »

I tym trafem robi się kicha, do duszy ten cały Networks, jeden dostał do BTS podzielony na dwóch operatorów. U mnie w godzinach szczytu Orange, T-Mobile ledwo leci 1-2 Mb/s i ping pod 300 ms.... A kiedyś ( 7-9 miesięcy temu było jeszcze pod 100 Mb/s , to już Plus ma lepsze osiągi w godzinach szczytu a tak niektórzy na niego najezdzają :/ zresztą Play też lepiej działa

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Różnice w sieciach Orange i T-Mobile

Post autor: dzejk »

wszystko zależy od lokalizacji - u mnie plus ledwo ciągnie w godzinach szczytu, play jeszcze jako tako, nawet kilkanaście Mb/s czasem poleci. Za to networks nawet na 3g mam kilkadziesiąt Mb/s.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Różnice w sieciach Orange i T-Mobile

Post autor: ja.michal »

Nie mieszajcie dwóch spraw. O ile U900 (z wyjątkiem pewnych rejonów na wschodzie kraju) i LTE1800 są wspólne dla Orange i T-Mobile (podzielone zasoby każdego z operatów) tak LTE800 i LTW2600 są wyłącznie na zasobach każdego z operatorów (Orange lub T-Mobile). Niestety, ale wtedy trzeba sprawdzać niezależnie jak każdy z tych operatów "działa" w danym rejonie.
ODPOWIEDZ