T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mattex456
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-11, 09:04

T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: mattex456 »

Witam, nowy tutaj jestem. W lutym kupiłem internet LTE od t-mobile za 79zł (Max), więc chciałbym wyjaśnić kilka rzeczy:

1. Zapis "W usłudze „LTE bez limitu danych”, po przekroczeniu 100 GB Internetu LTE w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s za dane wysłane i 2 Mb/s za odebrane." dotyczy tylko tańszych ofert, do których dokupuje się usługę LTE bez limitu, nie dotyczy to oferty za 79zł.
Po wybraniu zakładki "6 miesięcy za 1zł" można uzyskać regulamin dotyczący tylko oferty Max, a zapisane jest tam "W usłudze „Bez Limitu Danych” nie ma żadnego limitu objętości transferowanych danych w ramach mobilnego Internetu. Można z
niej korzystać jedynie w zasięgu Sieci. Rozliczenie konsumpcji danych dokonywane jest za każdy rozpoczęty 1kB osobno za dane
wysłane i za dane odebrane." Co prawda dalej jest tam zapis o nieprawidłowym korzystaniu z usługi i ograniczaniu do 16kb/s, ale tyczy się to tylko bardzo dużego wykorzystania sieci, np. przez kilka osób.
2. Po zakupie internetu na początku lutego, w ciągu kilkunastu dni pobrałem aż 1TB (gry z torrentów, youtube w 4k) i nie było żadnego lejka, obecnie mam pobrane 2TB i dalej wszystko chodzi normalnie.
3. Prędkości, wiadomo, zależą od lokalizacji. U mnie w dzień to bardzo często 10-30 Mb/s, ok. 20 nie przekracza 10Mb/s, w nocy dochodzi czasem do 50Mb/s. Trochę zawiedziony jestem, bo jak w wakacje robiłem test na karcie od TM, to w dzień wyskoczyło mi 50Mb/s, no ale trudno, i tak nie jest źle.
Ogólnie internet polecam, bo to obecnie chyba jedyna oferta bez limitów danych. Do tego można sobie wybrać za darmo jakiś modem, albo przez 6 miesięcy płacić 1zł.
Pozdrawiam
jorgo
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2015-04-21, 07:01
Lokalizacja: Twarda

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: jorgo »

Mnie na infolinii T Mobile przedstawiano jeszcze ofertę z DLinkiem 116 .....50Gb i możliwość aktywacji za 20 pakietu "LTE bez limitu".....czyli w sumie LTE bez limitu za 59,90....... pytałem czy jest to równoznaczne z tą ofertą za 79,90 więc powiedziano mi i zapewniano że tak. Ale swego czasu na infolinii CP i Plusa też mi obiecywali kokosy...a wyszła kicha.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: onken »

Nie jest :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: Akwinata »

jorgo - Regulamin ma 2 czy 3 strony, jest do znalezienia w necie i tam masz klarownie napisane co i jak. Nie mówiąc już o tym, że pierwszy post wyjaśnia Twoje wątpliwości. Zresztą do cholery czy ludzie nie mieli podstaw logiki w szkołach? Jak coś za 59,90 może być tym samym co coś za 79,90? Przecież już nawet na "chłopski rozum" można dojść do wniosku, że jakaś różnica być musi.

Naprawdę ludziom tak bardzo nie chce się przeczytać tak małej ilości tekstu zanim coś podpiszą? Później jest płacz na całą Polskę, że to niby kredytodawcy są złodziejami a kredytobiorcy biednymi, niewinnymi owieczkami.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: Hermogenes »

Niestety taka jest prawda zawsze winni są ONI .Gdzie byś nie patrzył zawsze jacyś ONI się znajdą.poz Hermogenes.
jorgo
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2015-04-21, 07:01
Lokalizacja: Twarda

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: jorgo »

Ludzie.......podzieliłem się na Forum informacjami jakich mi udzielił konsultant na infolinii. Nie jestem autorem tych informacji. Więc proszę te komentarze zachować dla siebie.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: Hermogenes »

To nie było do Ciebie tylko do NICH .poz Hermogenes
instruktor
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2016-01-15, 23:55

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: instruktor »

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Mam internet w T-Mobile za 79 zł już ponad rok i przy miesięcznej konsumpcji danych minimum 500 GB też żadnego lejka nie miałem. Wcześniej korzystałem na przemian z 3G/LTE, teraz już tylko LTE.
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: Myk6414 »

aryfa data jump bez limitów za 59,99 netto na 36 m-cy (pierwsze 12 za 1zł netto). W umowie jak wyżej wspomniano zapis że mogą przyblokowac jak będę negatywnie oddziałowywał na sieć - cokolwiek to znaczy ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile LTE Max - moja opinia oraz wyjaśnienie

Post autor: onken »

Tak. Na firmę jest no limit

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ