Internet Plus czy T-mobile

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Internet Plus czy T-mobile

Post autor: Zsim »

Zastanawiam się nad wyborem oferty internetu mobilnego. Obecnie używam pakietu T-mobile 80GB. Mam router z umowy z T-mobile B593s-12. Zależy mi na nieograniczonym transferze. Stawiam że potrzebowałbym 300-400GB miesięcznie, by nie być ograniczony. Zastanawiam się nad
- T-mobile Max - 79,99 miesięcznie, 6 za 1zł. czyli mniej więcej 60zł/mięsiecznie. Może jako przedłużenie można coś wynegocjować. Brak LTE. Na HSPA+DC mam około 12-20mb/s (średnio 15). Mam już instalację antenową do tej opcji. Przeglądając fora nie spotkałem się z nikim kto miałby jakieś ograniczenia w tym abonamencie. Do nadajnika mam 2,2km przez las. Do nadajnika z LTE mam 9km (teoretycznie na stronie się łapie w zasięgu, ale z tej stony trudno zamontować antenę i wszystkie sygnały są jednak słabiej odbierane u mnie niż pokazują to mapki zasięgu). T-mobile nie ma pozwolenia na LTE z najbliższego nadajnika. Ma Orange na LTE1800 tylko nie wiem czy ta częstotliwość będzie w ramach Networks.
- Plus - Mam abonament na telefon w Plusie, bo jest dobry zasięg 400m do nadajnika widoczny z okna. Łapałbym się na SmartDom albo na opcję 50% albo -18,99zł, bo rozważam zakup telewizji. Więc nawet przy najwyższym abonamencie 60zł/miesięcznie. Jest LTE1800. Ale nie wiem jak z prędkościami. Brak instalacji antenowej, ale niby blisko. I trudność montażu anteny na zewnątrz z okna z którego jest widoczność na nadajnik. Nie jestem też pewien prędkości. Musiałbym przetestować i porozmawiać z kimś kto ma. Nie wiem jak obecnie jest z obcinaniem prędkości w Plusie. Kiedyś wiem że było bardzo słabo.
Prosiłbym o radę i opinie o limitach prędkości w Plusie i T-mobile.
Edit. Na ten moment w Plusie na S7 mam na HSPA (5 kresek) 7,5/2 a na LTE (2 kreski) 66/5.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: ja.michal »

LTE1800 w przypadku Orange i T-Mobile co do zasady jest wspólne (współdzielone zasoby radiowe na tej częstotliwości). W ramach wspólnej sieci pozwolenie na daną lokalizację dostaje jeden operator (T-Mobile lub Orange), ale działają obydwaj operatorzy (co do zasady) i tak LTE1800 i UMTS900 są wspólne na wspólnych zasobach i są dostępne od razu dla obydwu operatorów, ale pozostałe zasoby radiowe są niezależne dla każdego z nich i nie muszą być uruchamiane od razu (UMTS2100, LTE800, LTE2600, GSM900, GSM1800), albo w ogóle.

Skoro masz HSPA+ DC to powinieneś łapać jakieś LTE, przynajmniej LTE1800. Próbowałeś wymuszać tryb tylko LTE?

Sprzęt z T-Mobile nie ma simlocków. Kup jakiś prepaid Plusa z pakietem danych i zobacz jak to będzie działać w godzinach szczytu. Będziesz miał obraz sytuacji i czy warto się pchać w Plusa/CP.
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: Zsim »

HSPA+DC jestem pewien że mam, bo przekraczam czasami prędkości osiągalne W HSPA+. I korzystam z UMTS2100. Od 2,5 roku korzystam z mobilnego internetu i wtedy już było HSPA+DC. Kontaktowałem się 2 lata temu z Orange i mimo posiadania pozwolenia nie mieli planów wtedy na odpalenie LTE. Wymusiłem LTE i nie znajduje mi sygnału. Choć jak spojrzałem na mapę sygnału Orange z dzisiejszą aktualizacją to jakby w końcu było LTE z tego nadajnika. Ale u mnie i UMTS2100 bez anteny nie łapie, więc z LTE1800 pewnie tak samo antena potrzebna. Będę musiał upewnić się w tej kwestii.

Najważniejszą kwestią pozostaje dla mnie kwestia lejka w Plusie. Czy zależy on mniej więcej od tego jaką umowę się ma 50/80/100GB. Bo i tak nawet te 100GB mi nie wystarczy. Z tego co wyczytałem nie ma na to żadnego wzoru. Ale mniej więcej chciałbym mieć punkt odniesienia.

Choć jeżeli będzie LTE z T-mobile. To zdecyduje się na ich ofertę po sprawdzeniu z anteną na 1800mhz czy łapie mi sygnał.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: matek451 »

Równe dobrze ten zasięg LTE może być z BTS-a LTE800 T-mobile Milejczyce, w ramach NetWorks korzysta z niego też Orange. Anteny 2xATK-20 na 800MHz. Wybór operatora uzależniony od ilości transferu. W T-Mobile za 79,99 no limit z B525. W Orange Internet LTE dla domu za 59,90 z MF286, do wykorzystania 230GB z maksymalną prędkością, noce poza limitem.
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: Zsim »

Na fanpage Orange dowiedziałem się LTE z tego nadajnika nie ma. Planów też nie. A LTE najbliższe jest z Oksiutycz, więc to jest nowa stacja, która spowodowała że wydawało mi się że może odpalili interesujący mnie nadajnik. Ale to prawie 9km ode mnie.
Z Milejczyc jest 800? Bo mają pozwolenie na 1800 i 800. Oksiutycze też 1800 i 800 ale nie wiem co jest odpalone.

Plus mnie kusi szansą na duży transfer. Ale FUP...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: matek451 »

Plus i duży transfer, skąd takie info ? Mozliwe że ten zasięg w T-Mobile i Orange to też LTE800 NetWorks z Oksiutycz. , mapa zasięgu Orange pokazuje zasięg LTE w rejonie Milejczyc, tak samo T-mobile więc BTS działa podobnie jak Oksiutycze.
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: Zsim »

Źle napisałem miało być szybki transfer. A akurat niewiadoma ilość transferu to duży minus.

Najbardziej liczę że w końcu pojawi się operator ostatniej mili na światłowód i nie będę musiał bawić się w mobilny.
No i po 2 latach naprawili Neostradę tylko prędkość do 10mb/s. Czyli tak jak wcześniej 4,5-6mb/s będzie. Ale większą prędkość mam teraz mobilnie i przy opcji Max w T-mobile to nawet chyba taniej będzie.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: patryk7588 »

FUP w Plusie od jakiegoś czasu działa tak jak lejek techniczny w Orange, choć nie ma progów 5/10/15 Mbps tylko dostajemy 0,5Mbps.
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: Zsim »

Czyli tak
Klienci, którzy będą generować więcej niż 50% ruchu na danej stacji bazowej w ciągu ostatniej doby zostaną objęci tzw. lejkiem technicznym. Raz na dobę prędkość Internetu zostanie im ograniczona do 5, 10 lub 15 Mb/s w godzinach 7:00 - 23:00.
? Tylko do 0,5Mbps.

Miałbym chyba szansę dość często się łapać. Bo transfer dzienny kilka razy w miesiącu mam po 20 parę GB.Bo za dużej konkurencji do nadajnika chyba nie mam. A 0,5Mbps to już brak internetu prawie.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: patryk7588 »

Te limity są na tyle wyśrubowane że są bardzo małe szanse na otrzymanie takiego lejka, wystarczy porównać jaka awantura była po lejkach w Power LTE 1.0 a z tym co się dzieje obecnie w Power LTE 2.0 czyli cisza...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: matek451 »

A na forum Plusa http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 8&start=15 Lejek 0,5Mb/s czyli masz prędkość jak w BDI Aero2 z małą różnicą, za to musisz płacić. Pytanie gdzie jest ten zapis o lejku technicznym i dlaczego plus nie przestrzega tego co sam zapisał.
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: Zsim »

Zastanawiam się czy przedłużenie internetu w T-mobile można negocjować z SUK tak jak przedłużenie telefonu. I co można uzyskać. Orientuje się ktoś z tym? Bo w internecie znajduje tylko informację o telefonach.
Jeżeli w Plusie mieliby mnie przycinać do 0,5 bezpośrednio po przekroczeniu pakietu tak jak zdarza się to niektórym w w/w temacie na forum Plusa to dziękuję bo nawet pakiet największy to jest nic. I wolę prawdziwe bez limitu w T-mobile mimo wolniejszych prędkości i braku perspektyw w najbliższym czasie na poprawę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: matek451 »

Złóż wypowiedzenie obecnej umowy i negocjuj z DUK w T-mobile, będziesz testerem. Nie masz nic do stracenia, na warunkach jak dla nowych zawsze przedłużysz.
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: Zsim »

W T-mobile przynajmniej w przypadku telefonów nie trzeba wypowiadać umowy by negocjować z utrzymaniem klienta. Dla telefonów można to robić 3-6 miesięcy przed końcem umowy, ale tylko dla umów ze sprzętem. Nie dotyczy to umów bez telefonu, które były nie negocjowalne przez 15 lat jak korzystałem z T-mobile. Tylko nie wiem jak z internetem jest.
Ale po Networks. Przenieśli się na nadajnik Orange i w mojej lokalizacji nie mam już nawet zasięgu w połowie mieszkania. Więc korzystam z Plusa.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: patryk7588 »

To z tym przyjęciem tuż po pakiecie podstawowym nie jest normalną sytuacją.
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: szymek2000 »

Zsim pisze:W T-mobile przynajmniej w przypadku telefonów nie trzeba wypowiadać umowy by negocjować z utrzymaniem klienta. Dla telefonów można to robić 3-6 miesięcy przed końcem umowy, ale tylko dla umów ze sprzętem. Nie dotyczy to umów bez telefonu, które były nie negocjowalne przez 15 lat jak korzystałem z T-mobile. Tylko nie wiem jak z internetem jest.
Ale po Networks. Przenieśli się na nadajnik Orange i w mojej lokalizacji nie mam już nawet zasięgu w połowie mieszkania. Więc korzystam z Plusa.
Troszkę się zmieniło u nich na podłożu oferty bez telefonu, na sam abonament bez telefonu dostałem z DUK 50% na cały okres umowy i po. Co do data "ponoć" nie udzielają rabatów na przedłużenie, podjąłem rozmowę z konsultantem także w tej kwestii.
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Plus czy T-mobile

Post autor: Zsim »

Uzyskałem pakiet MAX za 60zł na 24 miesiące (bez sprzętu). Więc praktycznie to samo co w internecie 6 miesięcy za 1zł i później 18 za 79,99. Tylko przyjemniej rozłożone do płacenia moim zdaniem.
ODPOWIEDZ