Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: gatto_nero »

Witam, posiadam iPlus simdata + bluetooth + s55...

Jako, że znudziło mi się dokupywanie kolejnych kart pre paid, surfowanie bez grafiki i flesza, notoryczne wycinanie poszczególnych elementów na stronach - głównie reklam - dla zmniejszenia obciążenia łącza, to postanowiłem zafundować sobie Internet z abonamentem.

Nie znalazłem na forum jakichś konkretnych porównań, dlatego postanowiłem sobie, dla siebie, przygotować małe zestawienie. Teraz, kiedy przełknąłem gorzką pigułkę prawdy postanowiłem opublikować to, co otrzymałem na wyniku. Robię to gdyż z początku chciałem brać w ciemno - „iPlus dla ciebie karta” – jednak obecnie już sam nie wiem co wybrać.

Wiadomo, że mamy 3 dostawców na rynku, niby wybór powinien być prosty, jednak rzeczywistość jest zgoła inna. Trudno porównać cenniki operatorów z powodu technik przez nich stosowanych. Moim zdaniem, od początku istnienia, przy konstruowaniu swojej oferty kierują się zasadą, „najlepszy cennik to taki, który nigdy nie powie wprost całej prawdy o ofercie”.

porównanie wybranych ofert:
- ORANGE - ORANGE - ORANGE - ORANGE
-
Twój Internet Standard <----------------------
Umowa: 12 miesięcy,

Abonament: 60pln,
Limit: 0,5GB,
Cena za 1MB: 0,12 (Abonament / Limit*1000)

Dodatkowa opłata: 61pln
Prawdziwa cena za 1MB: 0,13 ( Abonament + ( Dodatkowa opłata / 12 ) / Limit * 1000 )
-
-
Twój Internet Premium <----------------------
Umowa: 12 miesięcy,
Abonament: 110pln,
Limit: 4GB,
Cena za 1MB: 0,028 (Abonament / Limit*1000)

Dodatkowa opłata: 61pln
Prawdziwa cena za 1MB: 0,029 ( Abonament + ( Dodatkowa opłata / 12 ) / Limit * 1000 )
-

- PLUS - PLUS - PLUS - PLUS
-
iPlus simdata <----------------------
Umowa: BRAK!

Abonament: prepaid,
Limit: prepaid,
Cena za 1MB: 0,3

Dodatkowa opłata: BRAK
Prawdziwa cena za 1MB: 0,3pln
-
-
iPlus dla ciebie karta <----------------------
Umowa: 12 miesięcy,

Abonament: 60pln,
Limit: 1GB,
Cena za 1MB: 0,06 (Abonament / Limit * 1000),

Dodatkowa opłata: 50pln
Prawdziwa cena za 1MB: 0,064 ( Abonament + ( Dodatkowa opłata / 12 ) / Limit * 1000 )
-

- ERA – ERA - ERA - ERA
-
ERA Blueconnect 39 <----------------------
Umowa – CZAS NIEOKREŚLONY!

Abonament: 50pln
Limit: 500MB
Cena za 1MB: 0,1 (Abonament / Limit*1000)

Dodatkowa opłata: 120,78
Prawdziwa cena za 1MB: 0,12 ( Abonament + ( Dodatkowa opłata / 12 ) / Limit * 1000 )
-
-
ERA Blueconnect 79 <----------------------
Umowa: 12 miesięcy,

Abonament: 100pln,
Limit: 3GB,
Cena za 1MB: 0,033 (Abonament / Limit * 1000),

Dodatkowa opłata: 1,22pln
Prawdziwa cena za 1MB: 0,033 ( Abonament + ( Dodatkowa opłata / 12 ) / Limit * 1000 )


Skoro mamy limity to oznacza, że kupujemy megabajty, tzn powinienem się przy wyborze kierować ceną za megabajt. Ostatecznie powinniśmy wybrać jakieś konkretne rozwiązanie dla siebie.

0,029 – 110 – Orange Premium – 4GB
0,033 – 100 – Era Blueconnect 79 – 3GB
0,064 – 60 – iPlus dla ciebie karta – 1GB
0,12 – 50 – Era Blueconnect 39 – 0,5GB
0,13 – 60 – Orange Standard – 0,5GB
0,3 – brak – iPlus Simdata – brak

Jedno jest pewne, musze szybko skończyć z iPlus Simdata… Doradźcie cosik ... umowa max 12...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
adrosx

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: adrosx »

bierz iplusa, ma najlepsze warunki po przekroczeniu transferu (realne 32kbps)
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: bbart »

Poza tym jak skończy Ci się limit, to zawsze możesz troche MB dokupić i korzystać z pełnej prędkości łącza. Poza tym przy abonamencie do 60 PLN ma 1 GB limit a konkurencja 0,5 GB.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: michał »

Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie. Jeśli zależy Ci na dużym limicie (zakładając, że masz zasięg edge lub umts w każdej sieci) i jesteś gotów płacić 100 lub 110 na m-c to ORANGE PREMIUM lub Era 79, natomiast jeśli przezyjesz 32 kbps po przekroczeniu 1 GB to iPlus 60 wg mnie. Pozostałe wg mnie ODPADAJĄ!!! Zależy jakie są twoje wymagania. Internetu komórkowego wg mnie nie bierze się do ściągania filmów (jakieś mp3 czy programy jasna sprawa ale film 700MB przy limicie 1GB - nieporozumienie, ostatecznie przy limicie 4GB). Ja mam iPlus 60 jeszcze ten na 2 lata niestety, ale po przesiadce z simdaty wyraźna różnica: mniejsze koszty (na sima szło ok. 80zł/m-c), ciągłe spoglądanie ile zostało na kącie (stres, stres i tylko stres), no a czasem jak się skończyła kasa na kącie, a była potrzeba luknąć do sieci - wiadomo, bez grafiki i innych takich, żeby tylko zachować kilobajty :? Z iPlusem wolność!!! Jeszcze jak kupię antenkę i może złapię edga to już by był kosmos. Tani taki net nie jest i tak,ale jak weźmiesz na abe to poczujesz różnicę.

Pozdrawiam


____________________
N6021 + BT + iPlus60 + jakiś stacjonarny kompek, brakuje jeszcze antenki i może wtedy + edge :D
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: Jaco »

Skoro do tej pory korzystałeś z simdaty to weż iPlusa.Tak jak napisał @michał o limicie.0,5 przeleci i go nie ma a 1GB to na spokojnie można jeszcze przeżyć.Wszystko zależy co robisz w sieci.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: gatto_nero »

Dobra to społeczność i dużo odpowiedzi w krótkim czasie :D Jak rozumiem integruje nas zawyżona cena polskiego Internetu komórkowego.

iPlus dla ciebie karta – 1GB – nie ma konkurencji w swojej klasie cenowej
lub
Orange Premium – 4GB – za 2x cena iPlusa 60 dostaje 4x więcej limitu

Takie 2 możliwości mi się dzisiaj przyśniły, przy czym 110 pln wg mnie to koszmarnie dużo a 1GB to chyba trochę za mało. Podkreślam chyba bo na pewno przeżyję z 1GB jednak to co robię i będę robił w sieci zależy nie ode mnie ale od tego narzuconego limitu :)

Z całą pewnością będę się zastanawiał nad swoim wyborem do nowego roku - po cichu liczę na to, że pojawi się jeszcze 1 dodatkowa oferta, która zbiłaby pozostałe ceny, ale to tylko takie marzenia.

Uważam, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach i np. wiadomość o limitowaniu przez plusa transferu do 32kbps zamiast 8kbps jak to ma miejsce u konkurencji – to zawsze jakiś „plus” na ich korzyść.

Orange kusi mnie, dlatego, że modemy UMTS działające w tej sieci są stosunkowo tanie (czytaj telefony marki nec wymagające usima). Jednak muszę się o ofertę orange zapytać dokładniej w salonie, ponieważ odnalezienie konkretnej informacji na ich chorej stronie było trudne. Tak, więc w pliku regulamin-promocji.pdf znalazłem sobie info o tym, że dają 4GB limitu a na stronie w często zadawanych pytaniach napisali o usłudze Premium i 2GB limitu…

Dzięki za rady, które już zdążyły napłynąć i za te których jeszcze nie napisaliście a napiszecie :>
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Henry
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-10-31, 12:23

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: Henry »

Ja wybrałem iPlusa za 60zł bo potrzebowałem czegoś dla żony do łączenia "od czasu do czasu". Jeżeli faktycznie kryterium szybkości i ilości danych jest dla Ciebie ważne to zastanów się czy w ogóle internet komórkowy jest dla Ciebie odpowiedni. IMHO jego zaletą jest przenośność i... na tym kończą się jego zalety ;)
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: gatto_nero »

Henry pisze:J... zaletą jest przenośność i... na tym kończą się jego zalety ;)
Inaczej nie podłączę internetu jak przez komórkę - taka dodatkowa zaleta to, to ze się posiada internet :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: michał »

I tu tkwi sedno sprawy. Tak jak jest w reklamie: "internet jest wszędzie", a nie tam gdzie "istnieją możliwości techniczne do świadczenia usługii".

Porównywanie internetu komórkowego z klasycznym w kwesti limitów i szybkości to tak jakby ktoś chciał kupić nowego laptopa o parametrach stacjonarnego I!!! w tej samej cenie. Nie ma sensu. Internet komórkowy ma określonego odbiorcę: albo jak ktoś potrzebuje internetu wszędzie (nawet w lesie na majówce), albo jak też w moim przypadku brak owych "warunków technicznych" dla internetu klasycznego.

No ale przyszłość należy do NAS (ludzi bez kabelków). Ceny laptopów i stacjonarnych się do siebie zbliżają (no bo jak nowego lapka można kupić za 1800zł to przecież stacjonarnych nie będą rozdawać za darmo hehe) i jak się słyszy, że HSDPA wyciąga 1,8 Mbps (gdzieś wyczytałem, że samsung myśli nad HSDPA 16 Mbps) to może i nad limitami popracują i może być całkiem ciekawie :lol:

A poza tym można kupić antenkę (będę miał w tym tygodniu i oczywiście opiszę efekty) i calkiem przyzwoicie śmigać.

Pozdrawiam wszystkich bez i z kabelkami :wink:
Awatar użytkownika
pablo
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-06-26, 21:02
Lokalizacja: Zamość

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: pablo »

Pozostaje jeszcze opcja Superkarta 10 + iPlus jako usługa dodana.
Aktywujesz kiedy chcesz i rezygnujesz kiedy chcesz. :D
Pozdrawiam.

Huawei E220/Iplus/Linuks/~do 1.5Mbps na HSDPA
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: Ufo atakuje »

pablo pisze:Pozostaje jeszcze opcja Superkarta 10 + iPlus jako usługa dodana.
Aktywujesz kiedy chcesz i rezygnujesz kiedy chcesz. :D
Ciekawa sprawa. Możesz wskazać gdzie to jest opisane, bo szukałem na ich stronach, ale jakoś bez rezultatu. :P
Awatar użytkownika
pablo
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-06-26, 21:02
Lokalizacja: Zamość

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: pablo »

http://www.iplus.pl/materialy/promocje/ ... usluga.pdf
Do abonamentu za dychu też się należy :lol:
Pozdrawiam.

Huawei E220/Iplus/Linuks/~do 1.5Mbps na HSDPA
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: Ufo atakuje »

pablo pisze:http://www.iplus.pl/materialy/promocje/ ... usluga.pdf
Do abonamentu za dychu też się należy :lol:
Generalnie niezła opcja. Bierzesz dobry telefon EDGE/UMTS w promocjii a internet masz bez umowy (60 zł ,limit 1GB). W każdej chwili możesz go wyłączyć. No i dwie usługi na jednej karcie- masz neta też na komórce(miniOpera i te sprawy).

Ciekawe, czy na pre-paidach to będzie możliwe :?: Było by super.
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: bio5 »

w Orange w nowym planie jest identycznie.
Do swojego numeru możesz podpiąć usługę Twój Internet za 60 zł.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: Ufo atakuje »

No faktycznie, jest coś takiego:
http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... id=1640554
Ale jak jak wyłączyć i ile to kosztuje to nie napisali. Gdzie jest regulamin tej usługi? Jak zwykle niedopowiedzenia. :evil: Poza tym to jest to chyba w układzie miesięcznym, bo napisali "Usługa jest aktywowana z początkiem nowego okresu rozliczeniowego."
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: gatto_nero »

Ufo atakuje pisze:Jak zwykle niedopowiedzenia.
... niedopowiedzenia służą temu żeby biedni użytkownicy godzili się na kolejne lipne oferty !

Ostatnio, kontrolnie zawitałem w orange, aby rozwiać różne niedopowiedzenia. Ci dilerzy - chłopy i baby siedzące za tymi szklanymi biurkami - oni są niedoinformowani i często jak wybieram się na takie wizyty kontrolne, to oni dowiadują się czegoś ode mnie - a nie na odwrót ... To co widać w takim szczególe to, to samo można powiedzieć o całej ofercie naszych kochanych operatorów :> Nie starają się, poco się starać skoro 99% klientów jest normalna, nie wydziwia i chętnie bierze co im dają.

A do Michała - "internet jest wszędzie", ale nie u mnie we wsi. Albo internet przez komórkę albo brak internetu :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
globetrotuar
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-11-14, 10:19
Lokalizacja: okolica i stolica

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: globetrotuar »

Pominięty tu zoztał zupełnie aspekt sprzętowy. Wszycy operatorzy poobniżali ceny modemów i przy 2-letniej umowie masz modem za 1zł. Nie piszesz do czego podłączasz swojego Siemensa, ale jeśli to desktop to logika sugeruje modem na USB, ma troche lepszą czułość bez anteny niż PCMCIA. Jeśli będziesz stosował antenę to też wygodniej Ci bedzie mieć modem niż motać sie z telefonem, nawet jesli używasz go tylko do netu.
Pamietaj też, że ten modem za 1 zł ma zupełnie inną wartość rynkową (sprawdź na Allegro) i jeśli go nie potrzebujesz to odlicz tę cenę od kosztów 2 letniego abonamentu i zrób takę symulację jeszcze raz.
Awatar użytkownika
czarny
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-03-16, 20:34
Lokalizacja: z prowincji

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: czarny »

Witam

gatto_nero pytanie skąd wytrzasłeś limit 4GB w orange szukam szukam i na ich stronie jest 2GB a 4 nie widzę

Oświeć Mnie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: bob »

sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: sapnews »

gatto_nero pisze:Dobra to społeczność i dużo odpowiedzi w krótkim czasie :D Jak rozumiem integruje nas zawyżona cena polskiego Internetu komórkowego.

iPlus dla ciebie karta – 1GB – nie ma konkurencji w swojej klasie cenowej
lub
Orange Premium – 4GB – za 2x cena iPlusa 60 dostaje 4x więcej limitu

Takie 2 możliwości mi się dzisiaj przyśniły, przy czym 110 pln wg mnie to koszmarnie dużo a 1GB to chyba trochę za mało. Podkreślam chyba bo na pewno przeżyję z 1GB jednak to co robię i będę robił w sieci zależy nie ode mnie ale od tego narzuconego limitu :)
Jeżeli masz możliwość wzięcia na firmę to polecam iPlus 60 dla firm - limit 3,3GB
piwek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-27, 20:08

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: piwek »

A jeśli mam podpisany abonament w Plusie na telefon to aktywując opcje z internetem to modem musze od nich kupic czy telefon robi za modem? A jeśli telefon to modem to jak go połączyć ze stacjonarnym kompem?
Pozdro
Pisar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-12-29, 19:47
Lokalizacja: -----

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: Pisar »

Wszystko ok ale tu kolega -gatto_nero się troszkę pomylił umowa w orange jest na 24 m nie na 12m :!:
ed77 orange
Pisar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-12-29, 19:47
Lokalizacja: -----

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: Pisar »

Wszystko ok ale tu kolega -gatto_nero się troszkę pomylił umowa w orange jest na 24 m nie na 12m :!:
ed77 orange
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Ja myślę że oferta iPlusa jest dobra, jeśli miałbym brać na abonament wziąłbym iPlusa :P
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: sapnews »

piwek pisze:A jeśli mam podpisany abonament w Plusie na telefon to aktywując opcje z internetem to modem musze od nich kupic czy telefon robi za modem? A jeśli telefon to modem to jak go połączyć ze stacjonarnym kompem?
Pozdro
Twój tel. robi za modem gprs/edge/umts w zależności od opcji jaką posiada.
Podłączyć go do komputera możesz na kilka sposobów: kabel USB, irda, BT.
piwek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-27, 20:08

Re: Cennik internetu komórkowego - grudzień 2006

Post autor: piwek »

Dzięki za rady:)
Pozdro
ODPOWIEDZ