Oferta blueconnect w telefonie -czy mozna na PCie???

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zpider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-10, 01:24
Lokalizacja: Sieradz

Oferta blueconnect w telefonie -czy mozna na PCie???

Post autor: zpider »

Witam,
dopiero co sie tutaj zalogowalem ale nim postanowilem cos napisac najpierw troche poczytalem na forum zeby nie zrobic z siebie <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> choc w sprawach techniki raczej takim jestem:)
studiuje we wrocku i aktualnie tam gdzie mieszkam by miec dostep do internetu zmuszony jestem na dostep bezprzewodowy. zainteresowalem sie simdata iplusa a dzisiaj wszedlem na strone ery i znalazlem promocje ktora zawiera m.in. oferte blueconnect w tel. wliczone 50MB w abonament a potem taniej niz w simdacie.
potrzebny mi telefon jako modem a przy okazji skonczyla mi sie wlasnie moja stara umowa i moze moglbym upiec 2 pieczenie na 1 ogniu?
http://www.era.pl/index.php?id=p_10lat_ca&section=indy

powiedzcie prosze czy takie cos tez by dzialalo???

pozdrawiam zpider
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Oferta blueconnect w telefonie -czy mozna na PCie???

Post autor: klisza »

Nie wiem jak ty to liczyłeś, ale w tym blueconnect`ie dostajesz 50 MB za 30 zł, w simdacie za 30 zł dostaniesz 100 MB. Po przekroczeniu tych 50 MB płacisz 12 gr za 100 kB a w simdacie 3 gr za 100 kB.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
zpider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-10, 01:24
Lokalizacja: Sieradz

Re: Oferta blueconnect w telefonie -czy mozna na PCie???

Post autor: zpider »

dziekuje za odp.
jednak zrobilem z siebie glupka - nie zauwazylem za to az 12gr ja tam widzialem 1,2gr. no coz trudno
pozostaje przy simdate z tego co tu wyczytalem to dosc dobre rozwiazanie. z tym ,ze musze sobie skombinowac jakis tel na modem
motorola v235 jest ok?
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Oferta blueconnect w telefonie -czy mozna na PCie???

Post autor: klisza »

Motka v235 sprawuje się świetnie jako modem. Ma EDGE klasy 10, jest zasilana z kabla USB, więc podczas serfowania sama się ładuję. Poza tym nie będzie problemu z kupieniem dobrego kabla, bo to zwykły miniUSB, którykosztuje ok. 15 zł. Wcześniej miałem Nokie 6020 na nieoryginalnym kablu i niby wszystko chodziło, ale po jakimś czasie internet zaczął mieć kilkuminutowe "zwiechy", które występowały coraz częściej i <font color="#FF00FF"><b>»»korzystanie««</b></font> z internetu stawalo się coraz bardziej uciążliwe. Myślałem, że wina leży po stronie sieci, wielu innych użytkowników też pisało o częstych kilkuminutowych postojach. Jednak gdy przesiadłem się na Motke, problem praktycznie zniknął.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Oferta blueconnect w telefonie -czy mozna na PCie???

Post autor: Ufo atakuje »

zpider pisze:dziekuje za odp.
jednak zrobilem z siebie glupka - nie zauwazylem za to az 12gr ja tam widzialem 1,2gr. no coz trudno
pozostaje przy simdate z tego co tu wyczytalem to dosc dobre rozwiazanie. z tym ,ze musze sobie skombinowac jakis tel na modem
motorola v235 jest ok?
Studiując w e Wrocku, gdzie wszystkie sieci mają UMTS (HSDPA?) naprawdę szkoda byłoby tego nie wykorzystać. Tym bardziej, jak skończyła ci się umowa z Erą na tel możesz wybierać i przebierać.
Wszystko zależy ile chcesz kasy przeznaczyć na ten internet. Jeśli chcesz "iść na całość"- to karta HSDPA, przejściówka do PC i umowa na 2 lata,abonament 120/miech, 4GBlimit- w blue connect. Era ma chyba najlepszy zasięg UMTS we Wrocławiu. Ale to są duże koszty.

Jeśli chcesz tanio to możesz zrobić np. tak. Wziąć dobry telefon EDGE/UMTS w Erze (np.6630,6280 itp.) a następnie wykupiś karte sim na umowe na czas nieokreślony. Wkładasz tą kartę do do tego tel w Erze i masz 500MB limit za 50zł. Przy UMTS możesz go sobie parę razy powiększyć 8) :D . To znacznie lepiej niż Simdata (30zł-100MB gdzie cie liczą za każde100kb), a z tej umowy możesz się w każdej chwili wycofać.No i masz UMTS.
To tylko jedna z opcji. W iplusie za 60zł masz limit 1GB i umowe na 12 miechów. W orange 60zł, 12 mies- 500MB. Nie wiem jak z zasięgami i cenami telefonów. Może ktoś z kumpli ma telefom z UMTS bez sima, to byś sprawdził sobie zasięgi.
Jak widać masz w czym wybierać. :D

Jeśli z Erą by nie wypaliło, za drogi tel, czy coś to zastanów się nad Plusem. Też ma dobry zasięg UMTS. Możesz olać Erę, wziąć umowę i telefon w Plusie i dodatkowo usługę iplus (60zl/miech, limit 1G, umowa 12mies). Wtedy masz dwie usługi na jednej karcie Sim. Jak ci zależy na numerze to też chyba można już przenosić. A jak nie to zrób prepaida na ten starym numer na Ere.

Co do Orange, to nie wiem czy tam są jakieś podobne rozwiązania?

Simdatę ci odradzam, to jest za drogie. Pamiętaj też, że np.w iPlusie po przekroczeniu limitu masz transfer 40kb/s=12MB/h (ja 35kb/s :? ) przy ściąganiu plików, a strony otwierają się prawie tak samo.
Ostatnio zmieniony 2007-05-16, 21:16 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
zpider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-10, 01:24
Lokalizacja: Sieradz

Re: Oferta blueconnect w telefonie -czy mozna na PCie???

Post autor: zpider »

dzieki za odpowiedzi
chodzi o to ze szukam czegos rozsadnego cenowo. 120zl za m-c z 2 letnia umowa no i cena modemu to dla mnie poki co za duzo. moja dziewczyna z ktora mieszkam ma nokie 3220, kupilem sobie juz w MM karte simdata i sprobuje sie polaczyc przez ten tel. ale nie wiem czy mi sie uda. ide dzis kupic kabel ca-42 i bede walczyl:)
przydal by sie tel z umts ale one sa drogie nawet na allegro a z umowa o umiarkowanym abonamencie tez trudno taki dostac
tak wiec zaczne od simdaty i w zaleznosci jak to bedzie funkcjonowalo i czy w ogole, to pomysle co dalej
pozdrawiam
ODPOWIEDZ