Lte jaką oferte wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

Witam, witam
Jako że z nienacka nasz wspaniały Orange znów mnie zaskoczył przysyłając pismo przed świętami że 17 wyłancza mi cdma i że zostaje z ręką w nocniku a w związku z tym mogę łaskawie rozwiązać umowe bez ponoszenia, kosztów umownych i teraz nie wiem co robić.
Moja lokalizacja to: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 05&zoom=15
Co mam wybrać? najblizej nadajnik z orange;tmobile, troche dalej z play, mam starą karte z internetu cdma, z tego co widze ma ona obsługe lte ale niestety w moim chińskim telefonie(homtom ht6) nie mogę sprawdzić działania lte nie wiem czemu chyba nie obsługuje tego pasma łapie tylko 3g i chodzi to bardzo słabo na tej karcie. Mam drugą karte z aero2 w tym tel i chodzi to lepiej.
Wracając do meritum co wybrać? Może być abonament, zalezy mi na routerze który będzie rozsyłał neta "po domu" jak trzeba będzie dokupię antenę, najszybciej chyba sprawdze ofertę z orange bo dają testowo na 14 dni z abonamentem 39.90 i 20 gb.

Coś innego doradzicie?
Pozdrawiam
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: Hermogenes »

Taniej wyniesie http://www.njumobile.pl/oferta/internetowy ,a firma ta sama .poz Hermogenes
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

Ok, ale potrzebuje coś ze sprzętem nie samą karte.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: onken »

Sprzęt może wyjść taniej kupując na wolnym rynku.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

NO dobra ale jak sprawdze czy to będzie działać? <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z orange na próbe, jak będzie to oddać i kupic modem plus antene? ile mniej więcej router?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: wojteks »

Jaki masz telefon/smartfon? Jak taki z LTE to kup startery i sprawdź.
Nie pomagam na PW!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: Hermogenes »

Chcesz mieć net to trzeba zaryzykować masz daleko do stacji a jakiego operatora byś wybrał to sprzęt zostaje taki sam .Nie masz co liczyć na LTE+A i zarąbiste prędkości i cuda niewidy .poz Hermogenes

masz jeszcze alternatywę "Gazeta wyborcza" na wieczór :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: matek451 »

Zacznij od testów Play. W Gomunicach-Kletni działa BTS Play na LTE1800, LTE2100 a możliwe że też na LTE800. Test na zewnątrz na tym chińczyku z zainstalowaną aplikacją Network Cell Info. Pokaż screeny z NCI, zrób speedtesty. Masz szanse na LTE1800 z tego BTS-a na odpowiedniej antenie Dual LTE1800. Orange ma zasięg LTE800 z BTS-a Hucisko, możliwe że korzysta z niego też T-Mobile ale trzeba sprawdzić. Ten operator ma własne BTS-y LTE800 w Kodrąbie i Przerąbie. Do LTE u tych operatorów potrzebna skuteczna antena na 800MHz.
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

DObra mam router od orange na testy, huawei b315s, łapie sygnał lte świeci dioda na błękotno zasięg wg. programu 3 kreski na 5, niestety chodzi to tragicznie gorzej niż stary internet cdma, coś da sie z tym zrobić? antena zewnętrzna pomoże na tyle że zacznie to normalnie działać czy nie ma sensu nawet? nawet testu na speedtescie nie idzie zrobić...

Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: dzejk »

Uruchom program ltewatch http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php lub toolbox https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0 ... t.zip?dl=0 i pokaż zrzut na forum. Przyciskiem z plusem przy Frequency band możesz wymuszać pasma w LTE - próbuj te, o których wyżej wspomniał matek i pokaż na forum wyniki.
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

No niby ok ale nie mogę uruchomić żadnego z tych programów, wyskakuje jakiś błąd że program nie jest prawidłową aplikacją win32, mam xp.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: dzejk »

Masz service pack 3 ?
Ltewatch wymaga dodatkowo bibliotek net framework http://www.microsoft.com/de-de/download ... x?id=30653
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

No pewnie przez to nie działa, ale w tym momencie jest problem z ściagnięciem czegokolwiek, znalazłem program MDMA ale nie wiem jak to uruchomić żeby coś wykryło, pisze cały czas detecting mobile data device
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: dzejk »

mdma jest do modemów usb z programem do łączenia
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

Coś innego zadziała?
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

Dobra załatwiłem inny laptop na testy i karte z play sytuacja wyglada tak orange:
w domu łapie tylko 800 mhz Obrazek
ping dobry prędkośc dramatycznie słaba, jak w poście wyżej za bardzo obciążona sieć?

po wystawieniu na parapet łapie z orange Prędkość tak samo słaba plus duży ping.. chyba bez sensu z tym orange zasięg na routerze 3 kreski a ledwo co sie strona otwiera.

Dobra przejdzmy do play, zasięg na routerze 1 kreska, działanie dużo lepsze zasięg na 800 najlepszy
Obrazek
po wystawieniu na parapet łapie też: Spedtesty rożnie wychodzą generalnie najlepiej na 800 mhz.

Czyli co brać od play? tylko nie wiem bez urządzenia 30 zł ale router musze kupić plus antenę tylko jaką na 800mhz?
czy brać z urządzeniem tylko abo 50 zł :(
CO najlepiej by było <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> gdybym chciał kupić sam sprzęt plus antene jaki to koszt mniej więcej?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: dzejk »

Szkoda, że ten b315 z orange nie pokazuje numeru nadajnika.
Zrób jeszcze wieczorem test pod nadajnikami orange i play, może być na tym chińczyku - pójdzie test na lte 1800.
W domu sprawdź wtedy też play 800.
Abonamentu w play nie opłaca się brać, jak jest redbull na kartę z gwarantowanymi 100GB co 30 dni za ok. 5 zł.
Jakie masz fundusze i czego oczekujesz od takiego sprzętu?
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

NIe mam możliwości robić już więcej testów, musze jutro oddać router i karty z play juz nie mam, pożyczona, kupiłem starter ale zapomniałem że jest teraz problem z rejestrowaniem numeru.
Szczerze wolałbym płacić jakis abonament i mieć z głowy, jak o jest z tym redbull/ korzysta to z nadajników play? dziwne jest to z tym orange? czemu takie słabe osiagi przy lepszym zasięgu? szczerze to odeszła mi ochota na to orange nawet gdyby to miało zadziałać, wystarczyła by mi tylko stała prędkość nawet taka jak wyszła na speedtescie z play? nie sciągam za bardzo nic, tylko przeglądarka i youtube. Po dołożeniu anteny na lte 800 z playa chyba powinno być jeszcze lepiej?
Co do sprzętu to musi być router z wifi i żeby można dołoży antene do tego coś tańszego w jakiej kwocie mogłbym się zamknać za sam sprzęt? 500 zł?
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: orange to zloo »

Dobra poczytałem troche, chyba dobrym wyborem by był ten huawei 315 taki jak miałem na testy, do tego anteny, tylko tak nastawiać się na atk10 czy coś szerokopasmowego mimo i próbowac na wyższych cześtotliwościach łapać? teren raczej bardzo kiepski do obu nadajników czy to orange czy play żadnej widoczności, las z prawie kazdej strony.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte jaką oferte wybrać?

Post autor: Pawrzes »

Jeśli 50 GB wystarczy to może oferta za 40 zł mies. z Huawei B310 w abonamencie Play Internet była by niezła ?
Być może w Orange sygnał jest bardzo zakłócony stąd tragiczne wyniki co częste w słabym sygnale w tej sieci. Najlepiej przetestować samo 800 z Kletni bliżej masztu w dobrym sygnale i wtedy zdecydować czy prędkości tylko w tym pasmie spełniają oczekiwania i wtedy zdecydować na antenę wzmacniającą to pasmo.

ECI tej stacji z sektora skierowanego w stronę wschodnią to 1588320, 1588360, 1588312 - eNodeB 6204, w tym Homtomie można wymusić pasmo poprzez MTK Engineering Mode.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ