Internet LTE w tej okolicy !

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

O to moje parametry
LTE 800 + speedtest
http://beta.speedtest.net/result/6258082231
Obrazek

LTE 1800 +speedtest
2.7 MegaBita, DL screena nie mam ponieważ przy mierzeniu uploadu wychodzi "Upload Test Error"
Parametry :
Obrazek
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: 3G_ »

No bo sygnał słabiutki. Przydałoby się zrobić testy w pobliżu stacji bazowej.
A ten router głupoty pokazuje - 1800 to jest band 3, a band 1 to 2100. Ciekawe co ustawił w rzeczywistości.
matek451 pisze:Kolega przypomniał jeszcze jak uzyskać taryfę RBM na kartę 5 poprzez migrację na Fakt Mobile
Tak naprawdę przenieść numer do RBM z innej sieci można mało gdzie, inwestować w drogie niepewne startery na allegro nie wiem czy jest sens, w dodatku chyba jest limit prędkości 15 Mb/s w najstarszej taryfie. A migrując przez fakt mamy koszt raptem 10 zł miesięcznie - to wciąż bardzo dobra oferta. W dodatku to jest koszt utrzymania numeru, kasa zostaje przy założeniu, że będzie się pilnować włączenia DIL-u (wtedy można jechać na samym pakiecie z doładowania).
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Po pierwsze to nie router głupoty pokazuje tylko Toolbox jak już a ustawił to co mu kazałem czyli tak jak jest wyżej 800/1800 bo innych pasm nie odbiera, chodzi mi czy bardziej inwestować w antene 800 czy 1800 ale dla 800 podobno trzeba kupić 2x Dipol ATK a nie tylko raz.

A nie ma może podobnej taryfy jak RBM tylko od Tmobile bo z tmobile widze u siebie sporo nadajników :)
Lub orange bo te same nadajniki :)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: 3G_ »

W Playu teoretyczny max:
1800 - 75 Mb/s
800 - 37,5 Mb/s

Wybieraj ;)
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Ty mi mówisz o 37Mb/s jak ja w dzień mam max 2 a w nocy max 12 także wiesz :)
Chciałbym chociaż mieć te stałe 4-5 w dzień i nie wiem co wybrać :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: dzejk »

Na 800 w play małe szanse, celuj w 1800. Na antenie pod to pasmo będzie działać też umts 2100, który lubi być mniej obciążone niż LTE.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: matek451 »

Po co te dywagacje ?, Proponowałem już wycieczkę pod BTS Play. Wymuszenie pasm LTE po kolei na E5373 i wszystko będzie jasne. do tego jakieś testy po drodze. Przyjemne z pożytecznym.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

No ale powiedz co mi da wycieczka pod BTS'a skoro wiem jakie mam parametry sygnału i prędkości to że tam mi pokaże 10 Mega to nie znaczy że tyle złapie tutaj, dzejk mówisz celuj w 1800 ale przy 1800 mam -122 (reszte parametrów masz na screenie albo w 1 poście) a na 800 mam 104 więc nie wiem na co się zdecydować do tego 10m kabla itp :)
Chyba że ktoś coś wie jak już pisałem o takim necie od Tmobile albo Orange na kartę ponieważ strasznie dużo nadajników mają te internety plus miałem internet na próbe z Tmobile ale jak się okazało "nielimitowany" pakiet skończył się po 100GB ale prędkość była całkiem znośna bo jakieś 6-7Mb w dzień na 3G dochodziło nawet do 20 :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: dzejk »

Z dobrą anteną kierunkową na to pasmo, np. dualny panel od cybertecha, parametry sygnału będą dużo lepsze, a tym samym i prędkości.
Wycieczka pod bts pokaże, czy nadajnik nieobciążony i czy jest sens inwestować w antenę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: matek451 »

Tłumaczyłem już kilka razy, ręce opadają.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Skoro ręce opadają to przecież nie musisz się udzielać może ktoś inny kto chce może mi pomóc .
Po drugie jeśli chodzi o obciążenie btsa to jest on obciążony i wiem to bez podejścia tam bo skoro raz mam ściaganie na poziomie 3 raz 1 a raz 7 Mega to chyba nie jest to wina sygnału czy w nocy nawet 12 Mega.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: matek451 »

Wiesz to po co pytasz? Twoje testy prędkości nie mają wielkiego znaczenia..Przy takich parametrach sygnału są wcale nie miarodajne i nic nie mówią o przeciążeniu BTS-a. Tym bardziej że na LTE800 porównanie DL/UL na to nie wskazuje, podobnie jak parametr SINR. Na LTE1800 sygnał jest na tyle słaby, że nie da rady wykonać pomiaru UL, BTS w tym paśmie przy takim sygnale nie "słyszy" E5373. Ale we wcześniejszym poście sprzed 3 tygodni pokazałeś speedtest 13/0,6Mb/s na LTE1800 i SINR 7, RSRP słabiutkie -115dBm. To kolejny dowód ze wypisujesz bzdury na temat przeciążenia tej stacji bazowej. Ale po co słuchać innych, którzy mają o tym pojęcie ? Antenę zewnętrzna na wybrane pasmo powinieneś mieć już od dawna. Ale najpierw trzeba czytać ze zrozumieniem i stosować się do podawanych zaleceń, rad i testów. No i wyciągać wnioski.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Dlaczego niby wypisuje bzdury ? Antena nie była mi potrzebna ponieważ dopiero od 2 tygodni mam taki problem wcześniej łapało jakieś 3-4 Mega z czego byłem mniej lub bardziej zadowolony dopiero od tego czasu coś niedobrego dzieje się z LTE 800 mówisz że na 1800 nie słyszy BTS to dlaczego na tych parametrach jak i na innych w nocy mam 13-14 a w dzien 1-2 skoro sygnał się nie zmienia ani trochę ?

A powie mi ktoś dlaczego Plus (simka na tym modemie LTE 800) ma 1-3 Dbi lepszy zasięg niż Play którego BTS jest 3 KM od mojego domu a nadajnika z plusa w pobliżu nie mogę znaleźć :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: matek451 »

Sam sobie odpowiedziałeś, twoje wywody są tego jasnym dowodem. Bezpodstawnie twierdzisz że antena nie była potrzebna a jako argument na to podajesz prędkości, które nie są żadnym wyznacznikiem jakości połączenia. Tymczasem pokazane screeny z parametrami sygnału LTE1800 i LTE800 jednoznacznie wskazują że od początku korzystania z internetu Play powinieneś używać anteny zewnętrznej na 1800 lub 800MHz. Parametry sygnału nie zapewniają stabilnego połączenia https://tplink-forum.pl/index.php?/topi ... 5%82u-lte/ . Zresztą trzy tygodnie temu dostałeś od kolegi odpowiedź o antenie ma 1800MHz viewtopic.php?f=14&t=48876&p=549707#p549707 Koronnym dowodem na konieczność anteny na 1800MHz jest właśnie słabiutki UL, Zapewnienie prawidłowych parametrów sygnału LTE1800 czy LTE800 wpłynie na jego poprawę, wzrośnie również DL. Aby się przekonać jak obciążony jest BTS i jakie są w praktyce dostępne na nim, maksymalne DL/UL na LTE1800 i LTE800 trzeba zrobić testy pod nim. Prędkości przy idealnych parametrach sygnału a takie są pod nim zależeć będą od obciążenia sektora, z którego korzystasz. W ten sposób uzyskasz informację jakich prędkości możesz się spodziewać u siebie po poprawieniu parametrów sygnału LTE1800 czy LTE800. To elementarz . Na temat zasięgu LTE Plusa i BTS-ów w pobliżu dostałeś już informację. Parametry sygnału zależą nie tylko od odległości od BTS-a.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Okej tyle rozumiem do 1800 trzeba antene cybertecha albo Sorensena a co z 800 ?
Skoro to jest MIMO a chyba jest to znaczy że muszę zainwestować w 2x Dipol ATK10/20 czy wystarczy tylko raz na uploadzie mi bardzo nie zależy ważne żeby download był całkiem spoko.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: Hermogenes »

Dalej nic nie zrozumiałeś , jak nie wyślesz do serwera poprawnych zapytań to niby skąd masz dostać odpowiedzi.Twój terminal ma dużo mniejszą moc ( z punktu widzenia stacji) w porównaniu do innych znajdujących się np.bliżej i może ginąć w szumie całego eteru mimo że jest zalogowany poprawnie. Dlatego przede wszystkim należy zadbać o dobre parametry wysyłania .A że antena służy do nadawania jak i do odbioru zadbasz też automatycznie o lepszy dosył. poz Hermogenes
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Okej ale mi chodziło bardziej czy podłączenie tylko 1 antenki ATK10 pomoże w jakimś stopniu czy trzeba podłączyć od razu dwie :)
Zdecydowałem się na zakup Cybertecha 1800, w jednym miejscu złapałem -116 co skutkowało transferem 4Mega także jeśli przyczepie ją do dachu i antena będzie miała widoczność optyczną to raczej będzie już dobrze a jeśli nie to po prostu ją oddam :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: Hermogenes »

W zasadzie antena Cybertecha jest tak zbudowana że w jednej podwójnej obudowie są dwie anteny .Ja bez anten zewnętrznych mam -126 dBm i z dnia na dzień coraz mniej liście na drzewach rosną będę musiał usunąć kilka drzew inaczej do czerwca i będzie koniec neta.Można na jednej antenie druga będzie wykorzystana wewnętrzna modemu,lecz z mniejszym zyskiem.poz Hermogenes
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Ja mam -107 na 800LTE ale trasnfer jest tragiczny a na 1800 mam właśnie -125 :)
U mnie najlepiej sprawdziłoby się Orange Tmobile ale nie mają oni takiej taryfy (chyba) jak RBM jak pisałem wyżej miałem Tmobile na próbe i nie narzekam 7Mega w dzień to dla mnie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> opcja ale ten limit 100GB trochę za mały :)
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Jeśli to pomoże to zamieszczam mapkę wysokości bo chce wiedzieć czy jest sens ten antenki :)
Obrazek
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: Hermogenes »

Przełącz na naukowy zaznacz liniowy dodaj krzywiznę ziemi dodaj wysokość anten strefę Freshnela stacji 20-30 m wysokość twojej anteny na dachu 5 czy 8 nie wiem . Wtedy sam zobaczysz czy anteny się widzą możesz ewentualnie tam gdzie są drzewa podjechać w górę.Przesuwający znacznik wskaże las na mapie.poz Hermogenes
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Dodałem 5m do wysokości u mnie (punkt A) i 20m na Stacji (B)

Obrazek
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Przepraszam za spam ale nie mam opcji edytuj przełożyłem modem w okolice okna
Test internetu z PLUSA
http://beta.speedtest.net/result/6262492270
Parametry :
Obrazek
Różnica 6DBI a taka różnica w transferach ?
Wcześniej był problem z osiągnieciem 2 Mega, w Play też jest poprawa bo do -104 ale download to tylko 3-4 Mega upload 2-3 :)
Więc teraz pytanie inwestować w 1800 czy zainwestować w 2X ATK 10 i zostać na 800 LTE z kartą z plusa FM Group ?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: Hermogenes »

Na tych obrazkach z LTEWatch"a nic nie widać czarna noc.Parametr dBi jest parametrem anten i tylko anten.Dziś może być poprawa parametrów sygnału jest mniej wody w powietrzu. poz Hermogenes

ps Nie widać tez testów pod stacją.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Dobra panowie dzięki za wszelką pomoc zdecydowałem się na zakup antenki na 1800 jak tylko będzie kasa na ten moment znalazłem te złoty punkt który daje średnio ~4 mega w dzień czasem więcej zależy od godziny.
A te karty od RBM trzeba doładowywać co miesiąc czy jakoś inaczej :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: dzejk »

TheSTR pisze:A te karty od RBM trzeba doładowywać co miesiąc czy jakoś inaczej :)
Jak przeniesiesz numer z innej sieci do rbm, to masz spokój na rok. A jak kupisz zwykły starter z puszką redbulla za 9zł, to co 100 dni za 50 zł.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Okej dzięki miałem edytować tamten post ale że odpisałeś to jeszcze jedno pytano o co chodzi z tym DIL'em i co jeśli nie będe w stanie dostać startera z puszką ? Czy wtedy nada się (jak ktoś pisał) zwykły starter play ?
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: 3G_ »

Zwykły starter Play - możesz zmienić taryfę na Fakt, potem na RBM5 i tam włączasz DIL, koszt to doładowanie 50zł co 100 dni.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Okej czyli kupię 3 startery i będę doładowywał dziwi mnie tylko jedno dlaczego ludzie wybierają umowy skoro tutaj za 300GB gwarantowanego (3 karty) wychodzi rocznie 600zł co daje 50zł na miesiąc :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: onken »

Może nie każdy ma frajde w przekładaniu kart... A za 50-60 miesięcznie to ja mam 560 GB miesięcznie ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ