Internet LTE w tej okolicy !

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: Hermogenes »

Dalej nic nie zrozumiałeś , jak nie wyślesz do serwera poprawnych zapytań to niby skąd masz dostać odpowiedzi.Twój terminal ma dużo mniejszą moc ( z punktu widzenia stacji) w porównaniu do innych znajdujących się np.bliżej i może ginąć w szumie całego eteru mimo że jest zalogowany poprawnie. Dlatego przede wszystkim należy zadbać o dobre parametry wysyłania .A że antena służy do nadawania jak i do odbioru zadbasz też automatycznie o lepszy dosył. poz Hermogenes
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Okej ale mi chodziło bardziej czy podłączenie tylko 1 antenki ATK10 pomoże w jakimś stopniu czy trzeba podłączyć od razu dwie :)
Zdecydowałem się na zakup Cybertecha 1800, w jednym miejscu złapałem -116 co skutkowało transferem 4Mega także jeśli przyczepie ją do dachu i antena będzie miała widoczność optyczną to raczej będzie już dobrze a jeśli nie to po prostu ją oddam :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: Hermogenes »

W zasadzie antena Cybertecha jest tak zbudowana że w jednej podwójnej obudowie są dwie anteny .Ja bez anten zewnętrznych mam -126 dBm i z dnia na dzień coraz mniej liście na drzewach rosną będę musiał usunąć kilka drzew inaczej do czerwca i będzie koniec neta.Można na jednej antenie druga będzie wykorzystana wewnętrzna modemu,lecz z mniejszym zyskiem.poz Hermogenes
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Ja mam -107 na 800LTE ale trasnfer jest tragiczny a na 1800 mam właśnie -125 :)
U mnie najlepiej sprawdziłoby się Orange Tmobile ale nie mają oni takiej taryfy (chyba) jak RBM jak pisałem wyżej miałem Tmobile na próbe i nie narzekam 7Mega w dzień to dla mnie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> opcja ale ten limit 100GB trochę za mały :)
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Jeśli to pomoże to zamieszczam mapkę wysokości bo chce wiedzieć czy jest sens ten antenki :)
Obrazek
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: Hermogenes »

Przełącz na naukowy zaznacz liniowy dodaj krzywiznę ziemi dodaj wysokość anten strefę Freshnela stacji 20-30 m wysokość twojej anteny na dachu 5 czy 8 nie wiem . Wtedy sam zobaczysz czy anteny się widzą możesz ewentualnie tam gdzie są drzewa podjechać w górę.Przesuwający znacznik wskaże las na mapie.poz Hermogenes
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Dodałem 5m do wysokości u mnie (punkt A) i 20m na Stacji (B)

Obrazek
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Przepraszam za spam ale nie mam opcji edytuj przełożyłem modem w okolice okna
Test internetu z PLUSA
http://beta.speedtest.net/result/6262492270
Parametry :
Obrazek
Różnica 6DBI a taka różnica w transferach ?
Wcześniej był problem z osiągnieciem 2 Mega, w Play też jest poprawa bo do -104 ale download to tylko 3-4 Mega upload 2-3 :)
Więc teraz pytanie inwestować w 1800 czy zainwestować w 2X ATK 10 i zostać na 800 LTE z kartą z plusa FM Group ?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: Hermogenes »

Na tych obrazkach z LTEWatch"a nic nie widać czarna noc.Parametr dBi jest parametrem anten i tylko anten.Dziś może być poprawa parametrów sygnału jest mniej wody w powietrzu. poz Hermogenes

ps Nie widać tez testów pod stacją.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Dobra panowie dzięki za wszelką pomoc zdecydowałem się na zakup antenki na 1800 jak tylko będzie kasa na ten moment znalazłem te złoty punkt który daje średnio ~4 mega w dzień czasem więcej zależy od godziny.
A te karty od RBM trzeba doładowywać co miesiąc czy jakoś inaczej :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: dzejk »

TheSTR pisze:A te karty od RBM trzeba doładowywać co miesiąc czy jakoś inaczej :)
Jak przeniesiesz numer z innej sieci do rbm, to masz spokój na rok. A jak kupisz zwykły starter z puszką redbulla za 9zł, to co 100 dni za 50 zł.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Okej dzięki miałem edytować tamten post ale że odpisałeś to jeszcze jedno pytano o co chodzi z tym DIL'em i co jeśli nie będe w stanie dostać startera z puszką ? Czy wtedy nada się (jak ktoś pisał) zwykły starter play ?
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: 3G_ »

Zwykły starter Play - możesz zmienić taryfę na Fakt, potem na RBM5 i tam włączasz DIL, koszt to doładowanie 50zł co 100 dni.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Okej czyli kupię 3 startery i będę doładowywał dziwi mnie tylko jedno dlaczego ludzie wybierają umowy skoro tutaj za 300GB gwarantowanego (3 karty) wychodzi rocznie 600zł co daje 50zł na miesiąc :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: onken »

Może nie każdy ma frajde w przekładaniu kart... A za 50-60 miesięcznie to ja mam 560 GB miesięcznie ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE w tej okolicy !

Post autor: TheSTR »

Mówisz o ofercie na kartę abonamencie czy jeszcze czymś innym ? :)
ODPOWIEDZ