Internet LTE - pomoc

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

Witam otóż w chwili obecnej jestem posiadaczem internetu z plusa. Jego prędkość wynosi tyle
Obrazek
w godzinach późno wieczornych (około 1) a w dzień jego prędkość niestety drastycznie spada(przeważnie poniżej 1mb/s).
I tutaj pojawia się moje pytanie, jaki internet mobilny byłby możliwe najlepszy w tej okolicy

Kod: Zaznacz cały

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=lte&bands=&center=50.648036%2C19.297783&zoom=15
, i czy jest możliwość poprawy tego internetu z plusa przynajmniej do czasu aż się nie zakończy umowa (pozostał niespełna rok). Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: TheSTR »

Wybrałeś najgorszy możliwy net bo nie masz żadnych nadajników plusa blisko za to z Play Tmobile masz ich po kilka, na poprawę tylko antena :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: matek451 »

W okolicy Plus posiada trzy BTS-y, na kazdym działa LTE1800Aero2 i LTE800, są to Żarki, Żarki-Letnisko i Poraj. Twoja lokalizacja trudna, do BTS-ów około 5- 6km ale po drodze lasy. Korzystasz pewnie z wolnego LTE800sferii, na dodatek na obciążonym BTS-ie. Zacznij od podania sprzśtu oraz telefonu LTE którym dysponujesz. Konieczne będa testy sygnału i prędkości u ciebie na zewnątrz oraz pod tymi BTS-ami. Trzeba sprawdzić pod nimi obciążenie, prędkości szczególnie na LTE1800. Tylko nieobciążony BTS w tym paśmie daje szansę na lepsze prędkości , oczywiście połaczenie z nim wymusisz anteną Dual LTE1800MHz. Testy u ciebie pokażą z którego BTS-a korzystasz obecnie.
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

Telefon z lte ktorym dysponuje to xiaomi mi4c, w najblizszym czasie postaram sie kupic startery z tmobile, orange itd. I zobacze czy w ktorejs z tych sieci internet bedzie osiagal wieksze predkosci.
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

A router ktory posiadam (dopiero teraz m mozliwosc sprawdzenia) to dlink dwr 116 a modem huawei e3372 :)
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

@F5
Zastanawiałem się nad tą anteną i chciałem się was zapytać czy ta http://allegro.pl/antena-dual-lte-soren ... ule_id=201 antena bylaby dobrym wyborem? :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: dzejk »

Antena ok, ale wpierw upewnij się, czy warto - podjedź z telefonem pod nadajniki - najlepiej wieczorem i od strony domu, aby złapać ten sam sektor, tak 100-200m od nadajnika. Zrób speedtesty i pokaż zrzuty ekranu z apki Network Cell Info.
Jeśli tej anteny chcesz używać z modemem e3372, to musisz dokupić konektory. Proponuje kupić antenę z kablem zakończonym złączami SMA i do tego konektor na crc9. W przyszłości, jak wymienisz sprzęt na jakiś router z wbudowanym modemem LTE, to przydadzą się te końcówki SMA.
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

W najbliższym czasie tam podjade i porobie screeny z tej apki, tak wstępnie jaką antenę byś polecał?
aa i żeby była możliwość bezproblemowej zmiany, bo będę testować t-mobile jak i orange (bo w styczniu kończy się umowa z plusem) i będę chciał <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> coś od nich :P
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

Dziś zmierzyłem jak wygląda sprawa z lte w domu w godzinach najbardziej obleganych (20-21~) I tutaj macie wyniki z network cell info, mam nadzieje ze to cos pomoże teraz jestem w domu już więc na dniach podjade pod te nadajniki i pokaże wam zrzuty z tej apki 100-200 metrów od nadajnika od strony domu(jak kolega wyżej pisał żebym zrobił ). Dziękuje wszystkim osobą za zaangażowanie i za próby pomocy ^^ Ps. żeby nie zakładać nowego tematu to lte w t-mobile jest aktywowane samo po jakimś czasie czy będę musiał do nich zadzwonić jutro na infolinie? :P
http://imgur.com/a/x0j2O
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: 3G_ »

W domu sygnał szczątkowy...
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

Czy macie moze jakies pomysly w jaki sposob moge ten sygnal ustabilizowac i zeby sie dalo w miare normalnie z internetu korzystac? Nie oczekuje niewiadomo jakich predkosci, wystarczy zeby bylo tylko stabilne i pozwalało na normalne uzytkowanie internetu. Z gory dziekuje za rady i pomoc mi z tym internetem :D
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: dzejk »

Ten słaby sygnał z domu to LTE 800 Mhz z plusa z nadajnika Koziegłowy, Lgota Górna 56 (Lgota Nadwarcie).
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: robertnik »

No ale dostałeś komplet informacji gdzie i jakie testy porobić. Masz wszędzie daleko. Sprawdził bym Play, bo RMB nie ma umowy, ale potrzebny wysoki maszt ponad korony drzew. W Plusie też taki byłby najlepszy, tyle że plus to plus. Prawdy się dowiesz robiąc testy pod nadajnikami.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Akwinata »

Antena ponad koronami drzew może skończyć swój żywot już po pierwszej burzy. Masz podobną lokalizację do mojej jeśli chodzi o tereny leśne. U mnie sprawdził się maszt mniej więcej na wysokości kalenicy a domek mam z 1 piętrem. Do drzew brakuje mi całkiem sporo, ale swobodnie łapię 3 kreski zasięgu LTE z nadajnika jakieś 3,5 km ode mnie. Wcześniej na maszcie wyższym o jakieś 2 metry od obecnego, łapałem 1 kreskę LTE z nadajnika 9 km ode mnie. U Ciebie widzę BTSy jakieś 4-5 km od Ciebie, więc zanim zrobisz jakąś wysoką tyczkę, zwyczajnie sprawdź zasięg anteny na wysokości dachu domu.
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

Tutaj są testy z żarek:
http://imgur.com/a/r0ZKY
Tutaj są testy z Poraju:
http://imgur.com/a/d6594
i jeszcze na dniach postaram się zrobić w żarkach-letnisko :)
Te testy starałem się robić najbliżej jak mogłem(nie zawsze teren pozwalał na zrobienie dobrego pomiaru blisko od strony domu). Dziękuję wszystkim za cierpliwość i pomoc :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: robertnik »

A gdzie robiłeś te testy? Ciężko uwierzyć że były robione pod BTSem.
Pierwszy rsrp -104 rsrq -6, drugi rsrp -104 rsrq -7.
Wyszedłeś przed dom i odwróciłeś się w stronę btsów, czy jak?
Masz telefon zrób zdjęcie btsa, którego testujesz i zrób testy jeszcze raz, bo albo podszedłeś za blisko, albo nie wiem co.
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

Z żarek byłem jakieś 400 metrów od bts'a od strony domu(możliwe że drzewa przeszkadzały. ten test powtórzę oczywiście bez problemu), a co do tego poraju to problemem tutaj jest zalew który niestety ciągnie się w stronę mojego domu. I miałem problem tutaj określić w którym miejscu najlepiej stanąć by ten test wykonać. Testy oczywiście powtórzę skoro jest taka potrzeba, tylko problemem tutaj jest poraj z którym kombinowałem by ten test wykonać właśnie przez ten zalew :P
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: robertnik »

Jakieś 50-100m, tak żeby być w wiązce i nie było przeszkód. Celem testu jest stwierdzenie czy BTSy nie są przeciążone, więc wypadało by zrobić jeszcze parę speedtestów. Ten który w szczycie będzie mniej obciążony to na niego kieruj antenę, jeśli oba to na bliższy, który nie ma przeszkód. Niemniej 400m od BTS i rsrp powyżej -100 to jakiś wyjątkowo gęsty las, albo BTS nie działa.
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

A faktycznie zapomniałem, jak robiłem speedtesty na tych bts'ach to prędkości wynosiło w granicy 20-25 mb/s(download) oraz 6 mb/s (upload) na obu, i oba były robione w soboty koło godziny 17-18. Co do bts'ów to łączę się z tymi co posiadają pasmo 1800mhz i nie ma innej możliwości gdyż mój telefon(xiaomi) nie obsługuje pasma 800mhz tak jeszcze dodając. Tak więc testy postaram się powtórzyć i tak jak napisałeś też tak postaram się zrobić, dzięki za radę :D
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: robertnik »

E to nie są przeciążone. Tylko te rsrp jak na tą odległość tajemniczo słabe.
ODPOWIEDZ