Internet LTE - pomoc

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: robertnik »

A gdzie robiłeś te testy? Ciężko uwierzyć że były robione pod BTSem.
Pierwszy rsrp -104 rsrq -6, drugi rsrp -104 rsrq -7.
Wyszedłeś przed dom i odwróciłeś się w stronę btsów, czy jak?
Masz telefon zrób zdjęcie btsa, którego testujesz i zrób testy jeszcze raz, bo albo podszedłeś za blisko, albo nie wiem co.
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

Z żarek byłem jakieś 400 metrów od bts'a od strony domu(możliwe że drzewa przeszkadzały. ten test powtórzę oczywiście bez problemu), a co do tego poraju to problemem tutaj jest zalew który niestety ciągnie się w stronę mojego domu. I miałem problem tutaj określić w którym miejscu najlepiej stanąć by ten test wykonać. Testy oczywiście powtórzę skoro jest taka potrzeba, tylko problemem tutaj jest poraj z którym kombinowałem by ten test wykonać właśnie przez ten zalew :P
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: robertnik »

Jakieś 50-100m, tak żeby być w wiązce i nie było przeszkód. Celem testu jest stwierdzenie czy BTSy nie są przeciążone, więc wypadało by zrobić jeszcze parę speedtestów. Ten który w szczycie będzie mniej obciążony to na niego kieruj antenę, jeśli oba to na bliższy, który nie ma przeszkód. Niemniej 400m od BTS i rsrp powyżej -100 to jakiś wyjątkowo gęsty las, albo BTS nie działa.
Hickari
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-01, 00:06

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: Hickari »

A faktycznie zapomniałem, jak robiłem speedtesty na tych bts'ach to prędkości wynosiło w granicy 20-25 mb/s(download) oraz 6 mb/s (upload) na obu, i oba były robione w soboty koło godziny 17-18. Co do bts'ów to łączę się z tymi co posiadają pasmo 1800mhz i nie ma innej możliwości gdyż mój telefon(xiaomi) nie obsługuje pasma 800mhz tak jeszcze dodając. Tak więc testy postaram się powtórzyć i tak jak napisałeś też tak postaram się zrobić, dzięki za radę :D
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet LTE - pomoc

Post autor: robertnik »

E to nie są przeciążone. Tylko te rsrp jak na tą odległość tajemniczo słabe.
ODPOWIEDZ