Internet mobilny w domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Cześć,
moim rodzice mają obecnie internet z Neostrady (obecnie to już chyba Orange?). W związku z tym, że muszą płacić dodatkowo za telefon stacjonarny, łącznie wychodzi coś około 100zł miesięcznie :gwiazdki: . Chciałbym im zmienić internet ale nie do końca wiem jak się za to zabrać. Czy mógłby ktoś pomóc mi dobrać internet do nich? Ogólnie zasięg z Playa jest tam słaby :dobani: , nawet przez telefon ciężko jest się dogadać - więc raczej odpada. Zaciekawiła mnie oferta Freedom Net Dom z sieci Premium Mobile - 100GB + 200GB w nocy za 50zł miesięcznie. Jak się upewnić że ten internet będzie działał poprawnie? Wiem że ta sieć działa na nadajnikach Plusa. Ewentualnie czy możecie polecić coś innego? Internet będzie używany do normalnego przeglądania internetu, filmiki na yt oraz od czasu do czasu jakiś film online.
Lokalizacja: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 99&zoom=15
Proszę o pomoc i pozdrawiam :papa:
baklazan
Ostatnio zmieniony 2017-05-30, 18:27 przez baklazan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: onken »

Chyba klucz ma taki sam pakiet 100+200 , na Plusie to dziala

A link do lokalizacji podałeś zepsuty

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: robertnik »

Najbliżej masz Orange(1.5km). Teren równy, pola, więc powinieneś go widzieć. Trzeba by porobić testy. BTSów nie ma tam wiele i ten konkretny może być przeciążony. Trzeba testować na jakimś prepaidzie.
Osobną kwestią jest dobór oferty dla kogoś kto się nie zna i nie wymieni sobie takiego prepaida co 14 dni(niecałe 2 dychy w m-cu luty).
Ludzie skarżą się w abonamentach Orange na lejek techniczny, a taki prepaid jest co 2 tygodnie nowy, więc nawet jak by taki się pojawił to można wsadzić nowy sim i o nim zapomnieć.
Jak jesteś u rodziców co 2 tygodnie...
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: kedi »

Rozważyłbym na twoim miejscu jeszcze 2 oferty ze sprzętem od Orange tj: 210 giga za 59,90 pln lub 230 giga za 79,90 pln
Ostatnio zmieniony 2017-05-30, 18:40 przez kedi, łącznie zmieniany 1 raz.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: robertnik »

Też nima
Obrazek
Użyj tagów url

Kod: Zaznacz cały

[url][/url]
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Poprawiłem już linka.
@robertnik dzięki wielkie za pomoc, ale nasuwa mi się kilka pytań:
1. Nie wiem czy dobrze rozumiem: musiałbym co 2 tygodnie wsadzać nową simkę tak? Wtedy musiałbym mieć 26 kart SIM na rok? ;D bo 52 tygodnie / 2 = 26. Wtedy wszystkie muszę rejestrować itp. tak?
2. Lejek o którym mówisz jak mocno ogranicza szybkość internetu?
3. Czy testowanie wystarczy na telefonie jakimś programem? Czy lepiej robić to na komputerze?
4. Jak patrzę na tą mapkę, to w zasadzie obok jest tylko Orange, Czy to jednoznacznie zmusza mnie do korzystania z oferty tej sieci? Czy może jednak większa odległość od nadajnika nie będzie takim dużym problemem? Bo przykładowo Plus łapie tam również zasięg LTE jeśli dobrze pamiętam. Nie wiem tylko jak on działa.

@kedi a skąd wziąłeś takie oferty? Nie widzę ich nas tronie Orange.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: robertnik »

baklazan pisze: 1. Nie wiem czy dobrze rozumiem: musiałbym co 2 tygodnie wsadzać nową simkę tak? Wtedy musiałbym mieć 26 kart SIM na rok? ;D bo 52 tygodnie / 2 = 26. Wtedy wszystkie muszę rejestrować itp. tak?
Tak. Musisz przeliczyć ile to Cię będzie kosztować. Tą kartę wkładasz do smartfona i musisz wybrać numer. Samo wyskoczy odpowiednie menu. Później musisz zarejestrować, ja robię to przez mój bank(ING) trwa to z 2 min.
Co do lejka nie wiem, nie mam abo w Orange, nigdzie nie mam abo, używam wyłącznie prepaidów. O lejku poczytasz tutaj i tam też możesz dopytać szczęśliwców, którzy go doświadczyli o szczegóły.
Testować jest wygodnie na telefonie z LTE 800, 2600(nie każdy ma), no ale można oprzeć się na tym co jest. Procedura jest w większości postów, nie będziesz miał problemów by odnaleźć przykłady. Tu masz pomocniczy filmik.
Zasięg da się poprawić anteną, ale to dodatkowa komplikacja, a sam Plus nie jest wart polecania. Zostaw go na sam koniec jak zawiedzie wszystko inne, absolutnie wszystko inne.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Rozumiem, a nie ma obawy że tych simek w końcu braknie? Albo napiszą Ci "Panie robertnik, nie może zarejestrować Pan więcej simek na swoje nazwisko". Albo np czy nie ma obawy że kupię 25 simek na cały rok, po czym nagle Orange stwierdzi że one już nie obowiązują i kasa wyrzucona została w błoto?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: robertnik »

Nie wiem. Promocje żyją własnym życiem. Optymistycznie założyłeś że 25simek starczy na rok. Pominąłeś warunek że jest tam po 50GB, więc jeśli używa się więcej... Poza tym zmiana sim jest upierdliwa, nie każdemu rekompensuje brak lejka technicznego. Kup sobie z 5 na test i będziesz miał pełniejszy ogląd czy chcesz się tak bawić. Kolejnym minusem jest konieczność samodzielnego zakupu modemu, rutera. Tu polecam B525(bywają po 400zł, sam taki kupiłem), bo są spore szanse na agregacje.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: matek451 »

A na jakiej podstawie stwierdzenie że BTS Orange W Białej-Parcela w ogóle działa? To tylko pozwolenie, lokalizacja jest trudna , trzeba zrobić testy na zewnątrz Orange i T-Mobile na telefonie LTE z Network cell info na kartach Orange, T-Mobile i Plusa. Dopiero po nich wszelkie dywagacje mają sens. :TE tylko w pasmie LTE800 ze skuteczną anteną na 800MHz. Na 3G HSPA+ zasięg Orange i T-mobile z BTS-a UMTS900 NetWorks, kilka w pobliżu. Problematyczny zasięg 3G HSPA+DC na UMTS2100 tych operatorów we Wieluniu. LTE w nich z sieci LTE800 NetWorks, BTS-y w Czarnożyłach czy Kątach Walichnowskich.Plus zasięg na 3G z BTS-a UMTS900 Aero2 Kniatowy, LTE z sieci LTE800Sferiiz tej lokalizacji lub z Walichnowów lub Białej o ile działa. Najbliższe BTS-y LTE1800Aero2 w Mokrsku lub Skomlinie. Tyle w teorii, testy i screeny z NCI pokażą parametry sygnału i RCI, eNB BTS-ów u kazdego z operatorów. Bez tego jakiekolwiek działania i porady są bezpodstawne.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Ok, w takim razie zakupię SIMki z Orange oraz z T-Mobile (Plusa mam) i zrobię testy. Wtedy napiszę co i jak. Dzięki za pomoc ;)

EDIT: A co masz na myśli pisząc "Testy na zewnątrz"? Chodzi Ci o to, żeby wyjść na zewnątrz podczas robienia ich?

EDIT2: Czy muszę ściągać Network Cell Info które kosztuje 9.99zł, czy mogę skorzystać z darmowej wersji Network Cell Info Lite?
Ostatnio zmieniony 2017-05-30, 20:23 przez baklazan, łącznie zmieniany 1 raz.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: robertnik »

matek451 pisze:A na jakiej podstawie stwierdzenie że BTS Orange W Białej-Parcela w ogóle działa?
robertnik pisze:Teren równy, pola, więc powinieneś go widzieć.
Na podstawie optycznej. W sumie własnym, nie uzbrojonym wzroku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: matek451 »

To stwierdzić może naocznie tylko autor. Wg. mnie tam nie ma żadnego BTS-a, zarówno Orange jak i Plusa. BTS-earch nie potwierdza nawet GSM900 czy UMTS900 NetWorks, podobnie jest z Plusem. Orange to nowe pozwolenie z marca tego roku a Plus to LTE800Sferii sprzed kilku lat i tylko wirtualna.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Chłopaki zrobię testy i napiszę co i jak ;)
@matek451 możesz odpowiedzieć mi jeszcze na te dwa pytania wyżej?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: robertnik »

Darmowa wystarczy. Najlepiej by miał 800MHz i był na smapdragonie. Network Signal Guru będziesz mógł wyłączać pasma i testować wybrane.
Tak na zewnątrz to znaczy poza pomieszczeniem, domem i najlepiej na dachu.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: 3G_ »

Dajcie spokój z tym przekladaniem kart co dwa tygodnie, dla siebie to niezła udręka, a dla kogoś to już w ogóle. Zwłaszcza, że wcale nie tak tanio. Orange Free na kartę z promocją 1410 GB będzie najlepsze viewtopic.php?f=23&p=553639
O ile tam działa -testy trzeba zrobić - tu zgoda.

Żeby mógł wyłączać pasma musi mieć roota, więc właśnie byłoby najprościej na Mediateku nie Snapdragonie. Chyba, że ma S7 albo jakiegoś LG. Pasmo najlepiej wymusić, a nie wyłączać
Jaki autor wątku ma telefon?

Czy Plus nie jest warty polecenia to zależy od miejsca. Nie ma sensu pisać siedząc przy kompie jakie pasma LTE ma Plus na poszczególnych bts-ach, bo poza miastami chyba większość ichniego LTE nie jest wpisana do bazy. Trzeba to sprawdzić po prostu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: robertnik »

Czemu najlepsza skoro to nowa promocja i jeszcze nic nie wiadomo o lejku technicznym na niej? Dla uczciwości wypadało by napisać co stanie się z tym limitem jak zapomnimy przedłużyć innym pakietem.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: onken »

W Orange lejek techniczny bywa ostatnio jest już po 5-10 GB nawet w najdroższych ofertach abonamentowych... Masakra

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: adziu82 »

Nie rozumiem, jak może być lejek techniczny do końca dnia, po 5GB.
Mam 150GB, kogo to interesuje czy ja to ,,zjem'' w jeden dzień czy w 30 dni? Zużyję, to już nie mam i tyle.
Ogólnie zużywam miesięcznie 30-50 GB, więc te moje 150 GB powinno mi starczyć na 3 miesiące, mam jeszcze 9 miesięcy, będzie trzeba szukać coś innego, nie w tej cenie, gdzie nie skorzystam ze wszystkiego ,,dobra'' jakie oferuje mi Orange.
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: onken »

Lejek techniczny nie jest uzależniony od limitu maxymalnego a od obciążenia jakie niby generujesz na BTSie, ot, polityka Orange.

Ba, a nawet mogą Ci dać lejek do końca okresu rozliczeniowego, że dwa razy miałem taki cyrk w Planie Maksymalnym.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: adziu82 »

@onken wiem, że to chodzi o generowanie ruchu na nadajnik. I to właśnie jest dla mnie bez sensu, załóżmy, że dadzą lejek na 5GB dziennie, niby 30 dni razy 5 GB wyjdzie mi 150 GB, czyli tyle ile mam na miesiąc, ale może ja dziś potrzebuję 30 GB, a przez następny tydzień tylko 100 MB na jeden dzień, do przeglądania stronek.
To jest bez sensu i tyle. Na szczęście nie miałam przez jakieś 14 miesięcy żadnego lejka, a myślę, że max w którymś dniu ,,zjadłem'' z 5-6 GB i nic nie było.
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: onken »

Tak, bo to działa dopiero w ostatnim czasie i bardzo losowo

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: 3G_ »

robertnik, lejek techniczny w Orange Free na kartę? Słyszał ktoś o czymś takim w tej taryfie? Ja się nie spotkałem.
Jak się pakietu nie przedłuży to wiadomo, że przepadnie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: onken »

Hmmm

@3G_

A uważasz ze lejek techniczny należy się tylko użytkownikom na abonament którzy więcej płacą niż Ci na kartę i jeszcze mają ograniczenia :) ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: robertnik »

3G_ pisze:robertnik, lejek techniczny w Orange Free na kartę? Słyszał ktoś o czymś takim w tej taryfie? Ja się nie spotkałem.
A jak długo używasz tej promocji? Ze 2 dni temu wystartowała dopiero. Może lejków nie będzie, ale jest za wcześnie by stanowczo twierdzić że nie ma.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: 3G_ »

Łojezu, nie wiemy co będzie, ale nie będziemy drżeć ze strachu przed tym :facepalm:
Wiemy za to, że do tej pory w Orange Free na kartę lejków nie było.

Ale OK, nie używajcie tego, bo jak się ludzie rzucą to faktycznie mogą jakieś ograniczenia wprowadzić. Tak samo RBM DIL. Są to dwie najgorsze oferty i trzymajcie się od nich z daleka :hyhy:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: onken »

Jeśli Orange sobie zapcha siec ( a już w wielu miejscach ma a do tego dzieli się z T-Mobile ) to będziesz sobie pluł na wydane 200 zł ;)

Uważam że prepaid jako pierwszy powinien dostać lejek lub choćby lejek techniczny a nie ludzie co płacą przez dwa lata grubą kasę.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: 3G_ »

Dlatego abonamenty często są bez sensu.
U mnie sieć się nie zapcha z prostej przyczyny - nie jest to mój Internet stacjonarny i w domu używam tylko do testów. Albo inaczej - jak się zapcha to nic.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Cześć, jestem w domu rodziców, zakupiłem simki i będę robił testy. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy - dlaczego testy mam robić na zewnątrz domu, skoro modem i router będzie w środku budynku? Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: matek451 »

Wewnątrz domu dochodzi jeszcze tłumienie sygnału przez ściany . Sygnał może być za słaby do testów. W takiej lokalizacj jak twoja prawdopodobnie będzie konieczna antena zewnętrzna. Jej dobór zalezy od wyników testów i operatora.
ODPOWIEDZ