Internet mobilny w domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: 3G_ »

Nie wiedziałeś, że dla niektórych Plus zawsze będzie zły? Nawet jeśli akurat działa dobrze, a Orange nie ma zasięgu to i tak poleca się Orange :facepalm:
To teraz załóżmy teoretycznie, że ja też Plusa nie lubię, ale nie lubię też Orange ani T-Mobile, za to kocham Playa :D To bym w tej sytuacji pewnie polecał koledze Playa. A że nie ma zasięgu to nieważne :D
Ja nie wiem co niektórzy mają, ja polecam każdego operatora jeśli działa dobrze i jednocześnie każdego mogę odradzić jeśli działa źle. Grunt to dobrać operatora działającego dobrze w konkretnej lokalizacji. Tylko tyle i aż tyle.

Na początek można spróbować też czegoś bez zobowiązań: http://allegro.pl/75-gb-internet-na-kar ... 16835.html albo http://allegro.pl/50-gb-internet-na-kar ... 16572.html
Szału może nie ma jeśli chodzi o ilość netu, ale na początek na próby będzie OK. Tylko zabawa z rejestracją.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Myślałem bardziej o tym: http://allegro.pl/plus-internet-na-kart ... 90648.html

A czy moglibyście polecić mi jaki sprzęt do tego kupić? Patryk jeśli chodzi o ofertę plusa z umową - wydaje mi się że z perspektywy czasu oferta bez umowy wyjdzie taniej, lub przynajmniej niewiele drożej a dodatkowo człowiek nie jest związany umową, a to też jest niewątpliwą zaletą.


EDIT: Dodam jeszcze, że te prędkości w plusie nie spadają poniżej 50Mb/s a często są też wyższe. To wynik sprzed 2 minut:
19339887_1207954355981889_456000362_o.png
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: matek451 »

Zanim coś napiszesz to czytaj do końca, kolega autor zastanawia się nad ofertą na kartę z Plusa , na Allegro karta ze 128GB na rok za około 140 zł na rok. Na dodatek i tak chce kupić antenę zewnętrzną. W Orange ma za 100 zł ma 1,41TB na 18m-cy, zasięg LTE800 też jest tylko szczątkowy więc i tutaj też zakup anteny tylko na 800MHz.Do każdej oferty zakup sprzętu LTE. Prosty rachunek wskazuje że Oferta Orange bije Plusa na głowę. Nie moja wina jest że ten operator w przeciwieństwie do Play czy Orange nie ma nic sensownego do zaproponowania dla karciarzy. Miłość nie ma tu nic do rzeczy. Twoje twierdzenie o braku zasięgu LTE Orange jest nieuprawnione, w okolicy działają trzy potwierdzone BTS-y LTE800Networks. Lokalizacja jest trudna i antena jest konieczna i dotyczy to wszystkich operatorów . Doskonale wiesz że użytkownicy w takich lokalizacjach jeśli chcą mieć stabilny internet muszą stosować anteny zewnętrzne i to na wybrane pasmo a nie jakieś ATK-502. No i jakoś nie raczysz zauważać ze chodzi o ofertę na kartę bez zobowiązań a a w perspektywie to Orange( T-Mobile) za chwilę będzie w tej lokalizacji miał najlepszy zasięg jeśli uruchomi BTS Biała Parcela na LTE800. Pozwolenie z marca tego roku , nie ma podstaw aby sądzić że nie zostanie uruchomione a wtedy kolega będzie miał LTE Orange w domu bez żadnych anten. Zachwalającym Plusa przypominam że jeszcze rok temu w wielu miejscach by w czarnej d....e a teraz dodanie LTE1800 pewnie i w Walichnowach poprawiło sytuację.Patryk to 50Mb/s w Plusie nie jest mu dane na zawsze, znam wielu takich co <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> abonament a po roku płakali. Prędkości w Plusie na LTE1800Aero2 tom wynik właśnie odpalenia LTE1800aero2 na BTS-ie, póki co użytkowników niewielu ale w perspektywie przybędzie ich. Jeśli autor wybierze abonament to Plus szczególnie ze Smartdom jest dobrym wyborem. Moja propozycja Orange dotyczyła oferty na kartę.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

To co napisał matek451 utwierdza mnie tylko w przekonaniu że nie warto wiązać się umową. Decyzję na ten moment podjąłem - Plus na kartę. Jeżeli sytuacja z Orange się poprawi to pewnie skorzystam z oferty 1,4TB za 100zł, teraz nie ma to sensu bo LTE z tej sieci telefon nie złapał mi nawet na chwilę a próbowałem chyba wszędzie. Nie wiem tylko jeszcze w jaki sprzęt warto zainwestować.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: matek451 »

A jaki budżet i wymagania jeśli chodzi o sprzęt, jak ma wyglądać sieć domowa i czy w ogóle ma być? Dysponując własnym sprzętem masz możliwość przetestowania operatorów, pasm LTE itp, itd no i czy do Plusa chcesz kupić antenę?
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Chcę kupić do plusa antenę ponieważ w środku domu są prędkości w granicach 20Mb/s maksymalnie. A często słabsze. Jeżeli chodzi o sieć, to chciałbym mieć Wi-Fi w co najmniej większej połowie domu, chociaż bardziej zależy mi na dobrym internecie na dole. Dom jest piętrowy, duży (około 200 metrów kwadratowych).
W zasadzie dla uproszczenie internet wykorzystywany będzie na połowie powierzchni domu, ale zarówno na dole jak i na górze, właśnie od tej strony gdzie mam tak dobry zasięg z Plusa. Czyli w połowie domu od tej drugiej strony internetu może nie być/może mieć słabszy zasięg. Nie wiem co mogę jeszcze więcej napisać?
Budżet? Najlepiej jak najtaniej :D ale tak żeby było dobrze jakościowo. Nie wiem, 500-600zł?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: patryk7588 »

Orange dało tą ofertę kilka chwil temu, więc wcześniej także u nich oferta na kartę była podobna.

Jeśli wystarczy Ci 128GB na rok to spoko, zapłacisz za to 135zł.
Za wydane 150zł byłbyś już w połowie 12 miesięcznej umowy (3 miesiące gratis + 3 miesiące po 50zł) gdzie masz MIESIĘCZNIE 50GB + LTE bez limitu i możesz przechodzić na ofertę z DUK gdzie za 40GB + LTE bez limitu płacisz niecałe 20zł.
Nie ma powodu aby się bać abonamentu...

A telefon w Plusie masz na kartę czy abonament?

Jeśli chodzi o router to ja mam taki: http://allegro.pl/router-lte-huawei-e51 ... 35360.html
Pozwala na agregację pasm.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: matek451 »

No to pora na Plusa niech dorówna Orange, liczy się tu i teraz. Ale Plus nigdy nie zaoferuje takiej oferty, Solorz to nie jest rozrzutny gościu, nawet na 3G jako jedyny do dziś nie zaproponował usługi bez limitu. Abonament w SmartDom już proponowałem, byłby optymalny. Tak a propos Patryk kiedy zacznie działać strona zasięgu Plusa czy CP, od dawna nie działają?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: onken »

Patryk

Zapomniałeś chyba dodać że to LTE bez limitu po przekroczeniu 50GB jest z zawrotną prędkością 1 MB/s ( lub podobną )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: 3G_ »

Ja poleciłem pewną kartę od gościa, od którego już brałem. Ta droższa też może będzie OK.

Co z tego, że promocja Orange świetna (sam używam), jeśli autor tematu miałby się z tym męczyć. Mówmy jak jest tu i teraz - nie ma znaczenia jak działał Plus w Walichnowach pół roku temu ani jak teraz działa LTE800 Orange gdzieś 10 km dalej. Może i złapie z anteną jakieś ochłapy tego L800 Orange i jakie prędkości osiągnie na tym? 5-10 Mb/s? Jeśli Orange uruchomi tę pobliska stację nic nie stoi na przeszkodzie by z niej korzystać. Teraz jednak jej NIE MA. Czy kolega ma kupić Internet w Orange, kartę włożyć do szuflady i poczekać cierpliwie parę miesięcy (a może lat?) aż operator wybuduje stację? Myślałem, że rozmawiam z poważnymi ludźmi, a jednak słyszę znowu jakieś kpiny.

Nawet jeśli ATK-502 nie ma tego podawanego zysku, pozwoliłaby na odbiór zarówno LTE1800 jak i LTE800. Przecież sam telefon bez żadnych anten łapie 1800 i na zewnątrz osiąga dobre prędkości. W ten sposób można korzystać z agregacji, antena wąskopasmowa nie pozwoli na to. Tu jednak rozbijamy się także o ceny routerów (z agregacją od 400zł).

Tańszym i bez agregacji, ale wystarczającym będzie np. Huawei B315 (250zł) i antena tylko na 1800 MHz (ze 200zł z kablami), co pozwoli osiągnąć takie prędkości jak na telefonie. Tylko nie kupuj anten no name. Można zastosować dodatkowy router na dole i połączyć go LAN-em z tym np. B315 żeby mieć Wi-Fi w całym (czy prawie całym) domu. Bo jeden router 200 m2 nie ogarnie raczej.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: patryk7588 »

@matek, jaką strona nie działa?

@onken, niczego nie zapomniałem, gdybym napisał tak jak ty to bym skłamał.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: matek451 »

Na stronie Plusa nie działa mapa zasięgu to samo na CP. Ale możliwe ze to problem moich przeglądarek. Plus działa, CP nie. Sprawdzone na innym komputerze.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Przepraszam za małą przerwę. Przez ten czas porobiłem kolejne testy, znalazłem w domu miejsce, gdzie prędkości są na poziomie 25Ms/s. Dodatkowo jest to w miejscu w którym chciałbym aby stał router. Pomyślałem, że najpierw kupię sam router bez anteny zewnętrznej i zobaczymy co będzie, jeśli będzie słabo, dokupię antenę. Doradźcie mi proszę jaki router kupić? Kolega 3G_ doradził router Huawei B315 za 250zł. Gdzie taki dostać w takiej cenie? Ja znalazłem najtaniej za 480zł + przesyłka. I czy ten router będzie dobry? Rozumiem też, że do tego routera nie potrzebuję dokupować żadnego modemu?
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: Piotrek24 »

Nie nie musisz on ma wbudowany modem. Na portalach aukcyjnych chodzą po tyle. Nie wiem czy któryś z forumowiczów nie sprzedawał ostatnio.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

https://www.olx.pl/oferta/fabrycznie-no ... d66389c6e4

Czyli na przykład ten będzie odpowiedni?

EDIT: I jeszcze mam pytanie, ten router obsługuje LTE 800, ale LTE 1800 już nie. Czy to wpłynie znacząco na prędkości internetu w domu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: matek451 »

Ale jaki router ma tylko LTE800, link nie działa? B315s-22 obsługuje wszystkie pasma LTE polskich operatorów, posiada modem LTE 4 kategorii.
baklazan
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-05-30, 17:43

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: baklazan »

Nie wiem czemu tamten link tak dziwnie się wkleił. https://www.olx.pl/oferta/fabrycznie-no ... 2a7a8da69b

Przepraszam, mój błąd - źle doczytałem. Zatem póki co wygrywa ten router. A jaki router polecilibyście z agregacją?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny w domu

Post autor: onken »

Fabrycznie nowy powinien mieć 24 miesiące gwarancji :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ