Monitoring IP na wsi przez LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kasku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-01, 12:23

Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Kasku »

Sprawa jest następująca.

Na działce jest zamontowany monitoring IP, trzy kamery 2MPx i rejestrator. Chciałbym mieć do tego dostęp przez WWW, rejestrator ma oczywiście taką możliwość. Problem jest z połączeniem, oczywiście nie ma szans na żaden kabel, z radiówek jest jedna opcja z uploadem 1mb/s. Nikt nie będzie tego non stop oglądał, limity danych nie są jakimś dużym problemem.

Lokalizacja to wieś Dąbrowa koło Pniewnika.
W okolicy znajdują się dwa BTSy, obydwa mają LTE Orange i TMobile na paśmie 800.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 24&zoom=14

Planuję kupić Huawei B315, wpakować tam kartę SIM i oglądać przez LTE.

Z tego co się orientuję jest tu kilka problemów. Potrzebne mi będzie statyczne, zewnętrzne IP.
Który operator oferuje taki pakiet w odbiorców indywidualnych? Czy takie bajery tylko w abonamencie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: onken »

Tylko w abonamencie, I może być dynamiczny byle był zewnętrzny i wtedy potrzebujesz dynamicDNS. Co do cen, w Orange dla osób prywatnych może wyprosisz bezpłatny zwany testowym, w T-Mobile nie wiem czy nie tylko dla firm za 12.30 zł.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Niki1986 »

B315 to słaby pomysł,też mam monitoring działki od 3 lat i z doświadczenia wiem, że ten router ma różne ,,kaprysy", często się wieszał i w takim przypadku już o podglądzie można zapomnieć(chyba, że masz kogoś kto mógłby wpaść i zresetować). Co do podglądu, to przez 2 lata chodziło to przez p2p na play na kartę i też różnie bywało głównie przez,,znakomite" chińskie serwery...teraz mam e5186, lte od Orange plan maksymalny i wszystko śmiga od 6 miesięcy bez zacięcia.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Tinkas »

Można by spróbować postawić jakiegoś Windowsa lub Linuxa na urządzeniu typu cienki klient (żeby nie ciągnął dużo prądu) podpiętym pod ruter i odpalić serwer Team Viewera. Działa po porcie 80 i nie trzeba mieć zewnętrznego adresu.
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Niki1986 »

Tinkas-tylko rejestrator już jest a więc po co ładować pieniądze?...jeżeli rejestrator posiada funkcje p2p to można spróbować orange na kartę-200zł i 1410GB na 5 miesięcy a jeżeli nie to tak jak onken pisał-na firmę 500GB za 55zł(?) i już...Tylko tak jak pisałem zastanów się nad tym b315 żebyś nie narzekał...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: dzejk »

Tak, jak pisze Niki - poważniejsi producenci rejestratorów dają dostęp do podglądu za pośrednictwem swoich serwerów, więc odpada wykupywanie zewnętrznych IP od operatora.
Tu masz wspomnianą promocję od orange na kartę viewtopic.php?f=23&p=553639
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Akwinata »

Niki1986 pisze:B315 to słaby pomysł,też mam monitoring działki od 3 lat i z doświadczenia wiem, że ten router ma różne ,,kaprysy", często się wieszał i w takim przypadku już o podglądzie można zapomnieć
Mam B315 2 lata i nigdy nie miałem żadnego problemu, zwiechy czy przejawu "kaprysu".
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Niki1986 »

Akwinata pisze:
Niki1986 pisze:B315 to słaby pomysł,też mam monitoring działki od 3 lat i z doświadczenia wiem, że ten router ma różne ,,kaprysy", często się wieszał i w takim przypadku już o podglądzie można zapomnieć
Mam B315 2 lata i nigdy nie miałem żadnego problemu, zwiechy czy przejawu "kaprysu".
No to ja miałem ciut inaczej-nie chciał ,,wstawać" po zaniku zasilania, nagle wyrzucało go z sieci, znane i opisywane tutaj na forum awarie-dioda zasilania się tylko świeci i lipa, znajomy też miał i po 4 miesiącach serwis- 99% i dalej nic :( . Oczywiście opisuje tylko swoje doświadczenia i tyle :)
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Akwinata »

OK, rozumiem. Ja akurat może trafiłem na dobry egzemplarz, choć mimo opisywanych przez Ciebie problemów, ten modem cieszy się dobrą renomą. W moim przypadku żadnych z opisywanych syndromów nie było (mimo stosunkowo częstych zaników prądu!) i sam jak będę zakładał monitoring, to raczej podepnę go pod B315.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: dzejk »

b315 miał tzw. problemy wieku dziecięcego - po wymianie firmware na 311 i wyżej jest ok.
Niki1986
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-05-29, 14:03

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Niki1986 »

Akwinata-może tak jak dzejk napisał, powyżej v.311 jest wszystko ok, mój poszedł na półkę po wizycie w serwisie i najwyżej jak 5186 zacznie fiksować to się odkurzy :-).Pozdrawiam
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Akwinata »

W sumie nawet nie pamiętam jaki miałem firmware na początku, ale skoro to tylko wersja tego, to wystarczy update i po problemie ;)
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Tinkas »

Niki1986 pisze:Tinkas-tylko rejestrator już jest a więc po co ładować pieniądze?...jeżeli rejestrator posiada funkcje p2p to można spróbować orange na kartę-200zł i 1410GB na 5 miesięcy a jeżeli nie to tak jak onken pisał-na firmę 500GB za 55zł(?) i już...Tylko tak jak pisałem zastanów się nad tym b315 żebyś nie narzekał...
Podaje tylko możliwość. Cienki klient to groszowa sprawa - za stówę masz już komputer z gotowym Windowsem. Nie trzeba wtedy brać abo na 2 lata i prosić się o zewnętrzne IP i szukać DDNSa.
dzejk pisze:Tak, jak pisze Niki - poważniejsi producenci rejestratorów dają dostęp do podglądu za pośrednictwem swoich serwerów, więc odpada wykupywanie zewnętrznych IP od operatora.
Tu masz wspomnianą promocję od orange na kartę viewtopic.php?f=23&p=553639
Bez potrzeby publicznego IP? W sensie - rejestrator łączy się do serwera producenta po porcie 80 i możemy się przez ten serwer zalogować?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: onken »

Tak, większość,ość nowych to ma, ale nie każdy a starsze mało który.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Bob27
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-10-11, 08:56

Re: Monitoring IP na wsi przez LTE

Post autor: Bob27 »

Ja mam inny problem z monitoringiem.
Mam do B315 podpięty rejestrator i 4 kamery IP. Wszystko działa, nic się nie wiesza, ale od jakiegoś czasu podgląd przez net działa fatalnie. Internet LTE z uploadem ok 20Mbps. Nie używam DDNS, tylko aplikacji komputerowej CMS gdzie kamery są dopisane po numerze seryjnym urządzenia i aplikacji na smartfona. Problem jest głównie przy obracaniu kamery, zamiast działać płynnie przeskakuje. Oczywiście jak jestem w tej samej sieci lokalnej wszystko jest super.
ODPOWIEDZ