internet w mojej lokalizacji

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
manred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-04, 21:01

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: manred »

No dobrze to chyba sie zdecyduje na T-Mobile.
Jak robilem testy telefonem to za każdym razem wypadaly jak wyżej na moich screenach. Pozostale testy z Plusa i Orange to pokazałem wam najlepsze jakie mi sie udalo wycisnąć.
Sprzęt który bym wybral to Huawei B525s i anteny to 2x ATK-10/800-980. Czy to bedzie razem dobrze współgrało?
I kolejne pytanie (pewnie głupie i możecie się śmiać ale na prawde nie wiem):
Te dwie anteny ustawic w tym samym kierunku na jeden BTS czy każda w innym? :-)
W domu który kupiłem jest rozprowadzona instalacja antenowa do tv i do internetu, oba kable ida z dworu na strych i tam sie konczy ten od internetu z kilku metrowym zapasem. I tu moje kolejne pytanie czy ten kabel który dostane do zakupionej anteny moge jakos połączyć z tą istniejącą juz instalacja? I jeszcze jedno- w pokojach mam zamocowane gniazda do internetu RJ45 czy jakos tak. Czyli jak router zamontuje na strychu to pewnie jest tez tam jakis kabel po ktorym dalej bedzie szedl internet do tych gniazd.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: 3G_ »

ATK będą działały z B525. Każda oczywiście na ten sam bts, ale każda w innej polaryzacji (jedna direktory czyli te "szczebelki" w pionie, druga w poziomie).
Kable potrzebujesz dwa to po pierwsze (bo dwie anteny). Po drugie tamten kabel może być za słaby. Jak chcesz to próbuj na jednej antenie na początek z tym kablem, ale może być słabo. Pomijając już, że inne wtyki to ma, ale na upartego zarobisz odpowiednie końcówki i to pożenisz tylko nie wiem czy jest sens. Kable RJ45 możesz spokojnie wykorzystać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: ja.michal »

Kable od TV nie nadają się do sieci komórkowej! Kabel TV jest 75 Ω, a do telefonii komórkowej 50 Ω! Ostatecznie można uwalić sprzęt.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: 3G_ »

No tak, może tak od razu nie uwali, ale działać to dobrze nie będzie raczej.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: ja.michal »

Pewnie, że od razu nie uwali, ale ostatecznie zapewne tak.
manred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-04, 21:01

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: manred »

Jutro wybieram się do salonu TMobile i podpisuje z nimi umowe. Dogadałem się ze sprzedawcą że zgodnie z zapisem w umowie będzie zapis o możliwości rezygnacji w ciągu 14 dni (więc nie mam się o co martwić).
Kupuje dwie antenty zewnętrzne ATK10.
Dostane router Huawei B315 (niestety 525 nie mają).
Pytanie:
Jak ustawić w routerze aby działał na tych antenach zewnętrznych? Czy nic nie trzeba grzebać w ustawieniach?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

A co to za łaska 14 dni na testy i czemu dobrowolnie pozbawiasz się routera z LTE-A wartego 2 razy tyle co B315? Przecież ofertę z B525 można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w sklepie internetowym, można zwrócić w razie czego w ciągu 14 dni.
manred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-04, 21:01

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: manred »

Nie było przez kilka ostatnich dni w sklepie internetowym i w stacjonarnych b525s, więc to nie jest tak że rezygnuje tak jak pisze matek451. Okazuje sie że już jest b525s w sprzedaży więc biorę ten sprzęt.
Co do mojego pytania ktoś coś wie czy jak podłącze anteny zewnętrzne czy urządzenie będzie na nich działać od razu czy trzeba coś gdzieś przedstawić?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: onken »

Jesteś pewny że już są??

Na stronie T-mobile nadal ich brak a z tego co mówili konsultanci to mają się pojawić dopiero około września, października.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
manred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-04, 21:01

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: manred »

Trochę miałem komplikacji w zwiazku z przeprowadzką i wszystko mi się trochę opóźniło. Jestem w poniedziałek umówiony w tmobile.
Tak jestem pewny że dostane B525s bo sprzedawca początkowo mnie informował że ich już nie ma, a poźniej dzwonił z informacją, że już są.
Na stronie internetowej też widzę że są już dostępne B525s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

To mu się chwali, widać poważnie i uczciwie podchodzi do klienta. Przynajmniej zarobi na tobie. Znam takie salony T-mobile gdzie konsultantka próbowała mnie przekonać że DWR-921 a nawet E5577 jest dla mnie lepszym wyborem niż B525. Pierwszy bo ma antenki a drugi bo ma baterię. Oczywiście pytałem się tak dla jaj. Czasami jest niezły ubaw z nimi ale co gorsza te ich argumenty trafiają do ludzi. Z drugiej strony nie zazdroszczę im roboty bo trzeba się nieraz nieźle nakłamać a presja na sprzedaż jest ogromna.
manred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-04, 21:01

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: manred »

Witam.
Tak na szybko zrobiony test na świeżym routerze :)
Test z routerem umieszczonym na strychu bez anteny zewnętrznej.
http://www.speedtest.net/my-result/a/3031136770
Wi-fi na strychu maksymalny zasięg.
Na pierwszym piętrze również jest maksymalny zasięg.
Na parterze przy schodach zasięg na 2 kreski.
Na parterze w odleglosci 5 krokow zasięg na jedną kreskę.
Dalej jest brak zasięgu wi-fi.
Mam w domu u rodziców jakiegoś Tplinka i zastanawiam sie czy jakbym go sobie postawił gdzies na parterze i połączył kablem z huawei który jest na strychu to czy będzie działać i dzięki temu będę mieć zasięg wi-fi również na parterze?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Dodatkowy router TP-linka łączysz z B525 kablem LAN-LAN i konfigurujesz go jako AP i masz zasięg WiFi na niższych kondygnacjach. jedna sieć w domu tworzona przez B525. Prędkości a szczególnie UL wskazują że antena zewnętrzna raczej by się przydała.
ODPOWIEDZ