Chce sie połaczyc z netem przez komorke w sieci Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karol_kor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-15, 00:20

Chce sie połaczyc z netem przez komorke w sieci Orange

Post autor: karol_kor »

Wiatam
Mam mały problem,bnie moge sie połaczyc z netem przez telefon komorkowy. Mianowicie chodzi mi o to, czy jest mozliwe, aby moc polaczyc do sieci tak samo jak przez zwykle lacze TP? Czy trzeba wykupic u operatora jakas czarodziejska usługe z abonamentem? Jesli jest mozliwe zwykle polaczenie z jakiego numeru trzeba skorzystac do wybrania łacz. Z góry dziekuje za informacje. Pozdro
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce sie połaczyc z netem przez komorke w sieci Orange

Post autor: raptou »

Możesz się połączyć, jak przez Dialup z rozliczniem czasowym co minutę (połączenie CSD, 9,6 kbps, typ połączenia analog lub ISDN).
Działa też GPRS/EDGE/3G z rozliczaniem za ilość danych w cenie 20 groszy za każde 50 KB łącznie.

Jedna i druga opcja bez wykupionego ryczałtu są koszmarnie drogie.
Tydzień zabawy EDGE bez ryczałtu kosztował mnie kilkaset zł (przemilczę dokładną kwotę) a praktycznie odwiedzałem 3 fora internetowe, gazetę i czytałem pocztę via WEB.

Jeżeli już koniecznie chcesz bez dodatkowych umów i abonamentu to tylko usługa iPlus Simdata. Koszt 100MB w tej usłudze wynosi 30 zł. Dla porównania w Orange 25 zł. kosztuje 5 MB.
Awatar użytkownika
Czubi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-11-25, 04:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Chce sie połaczyc z netem przez komorke w sieci Orange

Post autor: Czubi »

Jest jeszcze inne rozwiązanie. Zależy jaki masz plan taryfowy. Przy opcji Twój Nowy Plan i usłudze Orange World i Internet 25 masz za 25zł 50MB. Jeśli masz jakiś inny plan to musisz doliczyć 50zł za migrację do nowego planu. I ewentualnie dodatkowe koszty (co miesiąc) na zwiększenie kwoty deklarowanej, bo musisz mieć jeszcze inne uslugi np. Wszyscy i na Wszystko.
karol_kor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-15, 00:20

Re: Chce sie połaczyc z netem przez komorke w sieci Orange

Post autor: karol_kor »

Dziekuje za podpowiedzi z góry dziekuje. Gdynia pozdrawia
ODPOWIEDZ