Orange 1410GB za doładowanie 200zł

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

marian307 pisze:Ja zamówiłem kartę i nikt nie zarejestrował dodatkowych numerów
Możesz odbierać
jeszcze 59 dni,

czy po 59 dniach moge nadal korzystać z pakietu ?
U mnie też było podobnie. Naprawili wczoraj
Możesz dzwonić
jeszcze 1 291 dni,

Możesz odbierać
jeszcze 1 322 dni,
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: Blazer »

Moim zdaniem te 1410GB powinno być ważne rok bo w regulaminie mamy takie dwa zapisy:
5) Promocja łączy się z promocją „Internet za darmo” w Orange na kartę w ten sposób, że środki z Bonusu sumują się z bonusowymi środkami przyznawanymi w ramach promocji „Internet za darmo”.
(...)
7) Jeżeli Abonent posiadając ważny i niewykorzystany Bonus doładuje ponownie konto to dotychczasowe środki dostępne w ramach Bonusu zostaną powiększone o kolejny Bonus, a termin ważności dotychczasowego Bonusu zostanie ustawiony w najbardziej korzystny dla Abonenta sposób (przedłużony lub pozostawiony bez zmian w przypadku, gdy ważność wcześniej przyznanego Bonusu była dłuższa od ważności kolejnego).


Czyli jak mam teraz 100GB, to po doładowaniu będę miał 1510GB i ważność tych środków powinna ustawić się na tą ważność na którą miałem 10GB.
Bo niby po co byłby ten 7 pkt, przecież zawsze późniejsze doładowanie, będzie miało lepszy termin niż te wcześniejsze. Wcześniejsze doładowanie będzie miało lepszy termin tylko w przypadku gdy ustawi się na czas ważności standardowego bonusu.

Zapewne chcą jakieś dofinansowanie, bo jednak tą promocją wyciągną trochę kasy z rynku- jedno doładowanie to pewnie (średnio) 6 miesięczny abonament.
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: marian307 »

mam małe pytanie warto dokupić jeszcze jedną kartę na zapas?
aktualnie 1410gb starczy mi na około 9 miesięcy to może warto zamówić jeszcze jedną ?
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: pawloxion »

Ja kupiłem 3 karty i wszystkie działają :D
Od września będę na nich jechał i jak się tylko pakiet skończy na jednej zmieniam na kolejną.
Pewnie się jeszcze okaże że jak dojadę do ostatniej karty da się znowu konto przedłużyć :hyhy:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: onken »

Nie wiem czy czytacie ale sporo tych kart Orange wyłącza ( pewnie kilkaset kart zarejestrowane czasem na jednego słupa )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Nie wiem czy czytacie ale sporo tych kart Orange wyłącza ( pewnie kilkaset kart zarejestrowane czasem na jednego słupa )
Dlatego trzeba sprawdzać biling
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: peterka »

A jeżeli ja zarejestrowałem potwierdzeniem SMSa na sms gościa z aukcji to też mi mogą wyłączyć? czy na czym to polega
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

peterka pisze:A jeżeli ja zarejestrowałem potwierdzeniem SMSa na sms gościa z aukcji to też mi mogą wyłączyć? czy na czym to polega
1. Sprawdz czy w bilingu masz 1 wiadomość wysłaną na numer 80280
2. Sprawdz czy masz w ręku karte z numerem telefonu, o którego zgodę na rejestrację przysłał Operator na twój numer

Jak oba warunki masz spełnione to jest ok
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: pawloxion »

Ten cały biling wiadomości sms wysłanych to gdzie się sprawdza?
Jest do tego jakiś sms czy trzeba konto założyć na orange.pl dla karty?

Bo karty były rejestrowane na 3 różne osoby na poczcie, no i numery kart itp zgadzają się z tym co wysłał sprzedawca ( żeby zarejestrować), więc innych kart mi nie przysłał.

Tylko jeszcze muszę sprawdzić czy przypadkiem z tych kart nie wysyłał nic na numer 80280 żeby innych rejestrować.
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Rejestracja https://www.orange.pl/zaloguj.phtml potem zalogowanie na konto orange i wejście tutaj https://www.orange.pl/moj_orange/wykorz ... zeanalizuj
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: pawloxion »

Dzięki za linki :) Po południu powalczę.
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: jackobi7 »

@onken

Czy masz jakieś publiczne źródła tej informacji o blokowaniu przez Orange kart sim? Google mi nie pomogły znaleźć nic na ten temat.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: robertnik »

Rejestracja prepaid jest wymuszona ustawą, a ta nie określa górnej granicy ilości rejestrowania takich kart. Być może takowe ograniczenie jest u samego operatora, czy konkretnej promocji. Niemniej nawet Orange wie po co robi promocje i puki wszystko jest zgodne z prawem nie na rękę jest im zmniejszanie zasięgu własnej promocji.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: onken »

Z jakiegos powodu jednak karty blokują, a nie dla śmiechu ;)

Pisało o tym kilka osób na telepolis.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: peterka »

jackobi7 pisze:@onken

Czy masz jakieś publiczne źródła tej informacji o blokowaniu przez Orange kart sim? Google mi nie pomogły znaleźć nic na ten temat.
Zobacz sobie chociażby tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/24879425/wiec ... em-w-tym-/

Orange z tego co piszą na telepolis blokuje jeżeli ma się ponad 100 kart na własne dane.
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: pawloxion »

Pozakładałem na 3 karty konta na orange ( trzy różne osoby ) i sprawdziłem co na nich siedzi.
Jako że karty rejestrowane były na poczcie nie mogło być żadnego numeru (80280) w bilingu i tak jest na 2 kartach.
Jedna niestety nie ma nic brak danych :D Nawet wysyłanie esemesów na nią ( odbierane ) na orange pl nic nie ma w bilingu. Zakładam ze z nią też jest wszystko ok, tylko coś w systemie się rypie.

smsy premium były wykorzystane na grę komputerową "World of Tanks" więc nic w tym nielegalnego. Każdy ma prawo ze środkami na koncie zrobić co chce. Tego waszego słupa nie ma.
A pakiet internetowy ma mega długą ważność i orange zasad w trakcie gry nie ma prawa zmienić, bo dostanie po ryju sądem i przegra.

Swoją drogą z allegro poznikali sprzedawcy oferujący grunwalda za 8x zł i mający parę komentarzy :D Pewnie to tam cyrk wypływał.

Ale czas pokaże jak to będzie :super:
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

Akurat Mirek "od słupa" miał dużo komentarzy. I z tego co widzę, to korzystał i z doładowania WoT ale i z tej drugiej, dyskusyjnej metody. Póki co zawinął z biznesem.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

Komu przychodzi do głowy kupować już zarejestrowaną karte SIM. Przecież wiadomo że taka zostanie zablokowana .. tylko kwestia czasu.

Sprawa jest czysta gdy na kupiony starter (na swoje dane), rejestruje się czysty kolejny.
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 10:52 przez bartex03, łącznie zmieniany 1 raz.
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Jak Orange karty kupującym allegrowiczom blokuje, to ludki się wkurzyli.
Zaraz po kupnie karty sim z Grunwaldem szybko stracić 106 zł, a w tytule ogłoszenia miał być "internet bez ważności", to idzie się nieźle wkurzyć. :-)

Sprzedający zrobił dobry biznes, tylko czekać jak Orange znajdzie delikwenta, a kupujących łatwo dorwać pytając allegro o ich dane adresowe z kont allegro.
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

Orange to sobie może pytać Allegro o dane klientów, a Allegro nie ma prawa udzielać takich informacji.
Jeżeli karta jest zarejestrowana na osobę kupującą to Orange nie ma podstaw by ją blokować. Co do wyciągania kasy - nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że nie można wysyłać smsów Premium z tej karty. To nasza kasa i wyciąganie kasy też nie może być podstawą do blokady.
Jedyna podstawa to kilkadziesiąt/set kart zarejestrowanych na Jana Kowalskiego działających w całej Polsce jednocześnie.
Tak jak pisałem wcześniej - Orange nie docenił kreatywności polskiego rynku i tyle :)
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 11:08 przez charlie112, łącznie zmieniany 1 raz.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

charlie112 pisze:Orange to sobie może pytać Allegro o dane klientów, a Allegro nie ma prawa udzielać takich informacji.

Dodatkowo kupując na Allegro mamy pewność że transakcja jest bezpieczna i zgodna z prawem , ponieważ monitorowana przez Pracowników Allegro.

To nie zakup od chłopaka spod sklepu.
charlie112 pisze: Jeżeli karta jest zarejestrowana na osobę kupującą to Orange nie ma podstaw by ją blokować.
Jak ktoś kupuje już zarejestrowaną kartę to przepraszam ale chyba jest niespełna rozumu ;)
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Karty Mirka z allegro były rejestrowane na dane kupujących i mimo to Orange zablokował.
Zły ten Orange, bardzo zły. ;-)
charlie112 pisze:Orange to sobie może pytać Allegro o dane klientów, a Allegro nie ma prawa udzielać takich informacji.
Jeżeli karta jest zarejestrowana na osobę kupującą to Orange nie ma podstaw by ją blokować. Co do wyciągania kasy - nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że nie można wysyłać smsów Premium z tej karty. To nasza kasa i wyciąganie kasy też nie może być podstawą do blokady.
Z kwoty 200 zł masz korzystać i kiedyś bedzie na koncie 0 zł jak nie doładujesz.
My mówimy o sytuacji, gdzie w dniu rejestracji karty lub dzień po, handlarz doładowuje konto i gdy Orange przyzna Grunwalda, szybko wyciąga tą kasę w postaci smsów premium, aby pozostało jedynie kilkanaście groszy na koncie dla kupującego.
Sam proceder jak i sprzedaż jest naganna jak przyznasz, gdyż handlarz jak i kupujący narażają Orange na straty.

Orange sam mógłby przecież takie karty po 100 zł sprzedawać bez cwaniaczków, a jeśli tego nie robi, to nie taki więc był zamysł operatora jako "Bonus za doładowanie 200 zł".
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

serek5555 pisze:Karty Mirka z allegro były rejestrowane na dane kupujących i mimo to Orange zablokował.
Zły ten Orange, bardzo zły. ;-)".
Ale gdzie masz przykłady, że Orange blokuje prawidłowo zarejestrowane karty? Są przykłady blokowania kart zarejestrowanych na osoby trzecie na podstawie regulaminu:
5.Abonent jest zobowiązany niezwłocznie zawiadamiać Operatora o zmianie danych, które podał Operatorowi, ale nie później niż w terminie 14 dni od dokonania zmiany. Zawiadomienie o zmianie danych Abonenta powinno zostać złożone przy użyciu formularza rejestracyjnego aktualne dane Abonenta karty SIM, przy czym za zgodą Operatora zawiadomienie może mieć także inną formę, pod warunkiem Autoryzacji Abonenta.
serek5555 pisze:Sam proceder jak i sprzedaż jest naganna jak przyznasz, gdyż handlarz jak i kupujący narażają Orange na straty.
Niczego nagannego w takiej sprzedaży nie widzę. Nie jest to niezgodne ani z prawem, ani z regulaminami. Nie widzę też tych strat. A może Orange chciało namieszać na rynku i dobrze wiedzieli co robią? Porównaj to z RBM. Tam dostajesz co miesiąc 100 GB. Jeden Grunwald w Orange to 14 miesięcy w RBM. Kasa zostaje Ci na koncie. Kasę możesz puścić na smsy Premium, możesz też ją wyciągnąć jeżeli wiesz jak. Jakoś nie widzę, żeby Play chylił się ku upadkowi albo marudził, że to nielegalne czy coś.
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Jak wg. Ciebie Orange nie ponosi strat, to ja już skończyłem swoją wypowiedź.

Gdyby po zakupie komuś zablokowali kartę i chce uzyskać dodatkowe wyjaśnienia, najlepiej skontaktować się z BOK 510100100.
Po blokadzie karty sim kolegi, konsultant tak poradził:
Orange Ekspert napisał(a):
Przepraszamy za utrudnienia. W przyszłości zachęcamy do zakupienia startera bezpośrednio u nas i skorzystania z promocji na stronie http://1410gb.pl/
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

Twierdzę, że nie ponosi. Szczególnie, że nie znamy prawdziwych intencji operatora(może chodzi o promocję sieci, może o zdobycie klientów, może wykoszenie konkurencji). Nie wiem też czemu stawiasz się w roli obrońcy Orange. Patrz na sprawę z punktu widzenia klienta i jego korzyści, a nie korzyści firmy. Czy jak masz do wyboru dwa telewizory(ten sam model, nówka nieśmigana) - jeden przeceniony w sklepie A, a drugi w normalnej cenie w sklepie B to kupujesz ten droższy, by nie narażać sprzedawcę A na straty? Sprzedawca wie co robi i czemu przecenia.

Co do odpowiedzi operatora - warto zacytować wpis osoby, która tę odpowiedź od Orange dostała:
Kupiłem na Allegro kartę SIM z 1410 GB. Została po 2 dniach zablokowana - ("W związku z naruszeniem §9 PKT 5 Regulaminu swiadczenia uslug dla Abonentow na karte ograniczymy swiadczenie uslug").
Zgodnie z komentarzami, dzwoniłem do Orange - aby odblokować numer muszę iść do SALONU ORANGE wraz z poprzednim właścicielem (dzieli nas ponad 300 km!) i podpisać dokumenty - innej możliwości nie ma!
Jak widzisz - Orange nie wyłączył całkowicie tej karty, na zasadzie że nadaje się do kosza. Stwierdzili, że prawdopodobnie użytkownik karty nie jest jej właścicielem i skorzystali z kruczka regulaminowego. Wystarczy przerejestrować ją na siebie i karta będzie działać dalej. Oczywiście w przypadku powyżej to raczej nieopłacalne, bo trzeba jechać 300 km, ale wykonalne.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

charlie112 pisze:
Co do odpowiedzi operatora - warto zacytować wpis osoby, która tę odpowiedź od Orange dostała:
Kupiłem na Allegro kartę SIM z 1410 GB. Została po 2 dniach zablokowana - ("W związku z naruszeniem §9 PKT 5 Regulaminu swiadczenia uslug dla Abonentow na karte ograniczymy swiadczenie uslug").
Zgodnie z komentarzami, dzwoniłem do Orange - aby odblokować numer muszę iść do SALONU ORANGE wraz z poprzednim właścicielem (dzieli nas ponad 300 km!) i podpisać dokumenty - innej możliwości nie ma!
Kupił kartę już zarejestrowaną (nie na swoje dane) to nic dziwnego.
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

Może zerkniemy na to inaczej - z punktu widzenia RBM. Przenoszę numer, mam szczęcie trafiam odpowiednią kartę. Mam RWK czyli 12 miesięcy. Ładuję za 70 zeta. 30 zł muszę mieć by aktywować LTE. Doładowanie daje mi 100 dni ważności pakietu danych. Powiedzmy 3 miesiące. W czwartym miesiącu kupuję pakiet danych za 5 zeta, podobnie w piątym i kolejnych - zjeżdzam do 30 zeta w 12 miesiącu(w ostatnim miesiącu najpierw aktywuję LTE, a jak mam potwierdzenie to kupuję pakiet za 5 zeta. Zostaje mi 25 zł). Operator zarobił 45 zł brutto, 36,58 zł netto. Zostaje mi 25 zeta na koncie. Nie bawię się w odzyskiwanie, puszczam na chomika. 25 zł brutto=20,32 zł netto, operator dostaje połowę, czyli 10,16 zł. Sumując - Za 1200 GB w pełnej prędkości(+lejek 2 mb/s) operator dostaje 46,74 zł za 12 miesięcy.

Na tym tle Orange wcale jakoś w plecy nie jest i wydaje mi się, że oni to sobie dobrze przekalkulowali(jest jednorazowy efekt ilości danych. "Wow! Ale oferta!" Ale to się rozkłada w czasie, podobnie jak czas można skumulować w przypadku RBM i też jest "Wow!" w skali roku). Co przez słupa bez prowizji to przez słupa, ale takie doładowanie gier też im daje zysk, więc nie rozumiem tego biadolenia nad stratami Pomarańczy(szczególnie, że "adwokat" kopiuje swoje wpisy z innego forum, więc zastanawia mnie cel tych wpisów i obrony operatora):
serek5555 pisze:Z kwoty 200 zł masz korzystać i kiedyś bedzie na koncie 0 zł jak nie doładujesz.
My mówimy o sytuacji, gdzie w dniu rejestracji karty lub dzień po, handlarz doładowuje konto i gdy Orange przyzna Grunwalda, szybko wyciąga tą kasę w postaci smsów premium, aby pozostało jedynie kilkanaście groszy na koncie dla kupującego.
Sam proceder jak i sprzedaż jest naganna jak przyznasz, gdyż handlarz jak i kupujący narażają Orange na straty.

Orange sam mógłby przecież takie karty po 100 zł sprzedawać bez cwaniaczków, a jeśli tego nie robi, to nie taki więc był zamysł operatora jako "Bonus za doładowanie 200 zł".
Obrazek
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 15#p934181

+ jeszcze to straszenie:
Obrazek
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 15#p934167

Kolego! Ty tak naprawdę? :zdziwko:
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: 3G_ »

Śmieszy mnie gadanie o rzekomej stracie Orange. Przypominam, że Orange swoje 200 zł JUŻ WZIĄŁ - to jest prepaid jeśli ktoś zapomniał. I teraz nie ma żadnego znaczenia czy ktoś będzie miał te 200 zł i dzwonił za to przez x miesięcy, czy też może postanowi przeznaczyć te środki na sms-y premium już pierwszego dnia. Ba, nawet jeszcze lepiej dla operatora, bo użytkownik nie będzie obciążał dodatkowo sieci rozmowami. A jeśli by miał jednak płacić za te rozmowy to przecież Orange w tej chwili już nie zarabia na tym - zarobili w momencie zakupu doładowania.

Co do blokad kart - pewnie wynikają z nadużyć rejestracyjnych mówiąc oględnie.
gb00

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: gb00 »

Czy ktoś z was próbował takiej metody:
- włączenie rwk
- doładowanie przez sms pod bezpłatny numer 80400 link
Podobno można wydłużyć bonusowe GB na 22 miesiące (tak jak są karty na allegro).
Czy jest to pewny sposób na wydłużenie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: onken »

Tak, pewny sposób.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ