Orange 1410GB za doładowanie 200zł

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fredosław
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-10, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: Fredosław »

Ja sprawdziłem dzisiaj dla spokoju, wszystko się zgadza, mam zarejestrowane tyle numerów ile mam mieć.

Natomiast babsztyl z salonu mnie wnerwił bo robił łaskę że mnie obsłuży, bo było dwie minuty do zamknięcia, już na wstępie powiedziała że koniec i była bardzo niezadowolona że umiem obsługiwać zegarek. Chciałem też przy okazji zmienić adres, bo mają zły (swoją drogą okazało się że trzymali moje dane przez 7 lat, bo zlikwidowałem abonament w 2009, a rok temu zarejestrowałem kartę - pracownik wpisał widocznie samo nazwisko i wyskoczył mój adres sprzed kilkunastu lat) na co babka mnie przekonała że mogę sam, jest edycja na stronie itd. Na stronie faktycznie jest, ale opis podania które mam do nich wysłać z kserem dowodu. Śmieszna instytucja.
gb00

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: gb00 »

Tak jak napisałem w innym temacie numer można rejestrować jeden od drugiego i tak w kółko (sprawdzałem).
Co do promocji to trzeba się trzymać tych zapisów w regulaminach:
"Grunwald":
5) Promocja łączy się z promocją „Internet za darmo” w Orange na kartę w ten sposób, że środki z Bonusu sumują
się z bonusowymi środkami przyznawanymi w ramach promocji „Internet za darmo”.
14) Promocja łączy się z innymi promocjami i usługami promocyjnymi dostępnymi w ofercie Abonenta, chyba że warunki danej
promocji lub usługi stanowią inaczej.
"internet za darmo":
14) Promocja łączy się z innymi promocjami i usługami promocyjnymi dostępnymi w ofercie Abonenta, chyba że warunki danej
promocji lub usługi stanowią inaczej
"Konto ważne rok":
15. W przypadku korzystania z oferty Orange Free na kartę, ważność bonusów internetowych przyznawanych w ramach tej oferty po doładowaniu, zostaje przedłużona zgodnie z okresem ważności konta ustawionym w chwili aktywacji Promocji, jeśli doładowania te zostały dokonane po aktywacji Promocji (jeżeli ważność tych bonusów internetowych wynikająca z doładowania byłaby dłuższa niż ważność konta głównego wynikająceg o z Promocji to wówczas obowiązuje korzystniejsza dla Abonenta ważność bonusów wynikająca z doładowania).
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

Mam zapis - rozmowa chat i korespondencja mailowa z BOK orange.

Wniosek:

Mój pakiet internetu wygaśnie w roku 2021 w styczniu, chyba że pakiet internetu wykorzystam wcześniej

Dla zainteresowanych mogę przesłać w/w korespondencję

**

Do mojego archiwum jako ewentualne podkładki reklamacyjne
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: Nightmare »

charlie112 pisze:Jest takie ryzyko. Dlatego warto sprawdzić ile smsów poszło na "80190" i czy prośba o rejestrację przyszła z karty, którą mamy w ręku. Jak w historii wisi tylko jeden taki sms i numer "z prośby" nam się pokrywa to spox. Ale jeżeli w historii wiszą np. 2 smsy rejestracyjne to już nie wiemy ile kart poszło na nasze dane, bo zarejestrowano dodatkową kartę i ta dodatkowa karta mogła zarejestrować pół Polski i tego nie widzimy. Lub - jeżeli w historii jest jeden sms, a numer "z prośby" nam się nie zgadza z tym, który przysłano - to też sygnał, że poszły dodatkowe karty na nasze konto. Ten z prośby rejestruje dalej, a ten który mamy w ręku został zarejestrowany przy pomocy tego pierwszego, którego nie mamy i Mirek może danymi dilować bez naszej wiedzy.
Ogólnie to wszystko stawia pod wielkim znakiem zapytania sens tej ustawy niby "antyterrorystycznej"(wiadomo o co chodzi - inwigilację). Za jakiś czas to wszystko tak się wymiesza, że nic z tego nie będzie, a sam fakt zarejestrowania na daną osobę nie jest żadnym dowodem w czymkolwiek. No ale wiadomo - kaganiec trzeba próbować nałożyć... O to chodziło w tej ustawie xD
No i fajnie - jak to mówią, tanie mięso psy jedzą. Ciekawe, jak z czasem ktoś zadzwoni z karty zarejestrowanej na nasze dane, że np. w szpitalu jest bomba... Zanim się delikwent wytłumaczy, to już będzie dawno skuty siedział na dołku.
Dodatkowo, to też furtka do zakładania lewych kont w banku. Ja takie oferty omijam szerokim łukiem. Można się porządnie przejechać.
Huawei B715 + 2xATK-504
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

Nightmare pisze:
charlie112 pisze: Dodatkowo, to też furtka do zakładania lewych kont w banku. Ja takie oferty omijam szerokim łukiem. Można się porządnie przejechać.
Bankowi nie wystarczy numer telefonu czy też nawet dane podane podczas rejestracji numeru u Operatora.

Skan dowodu to podstawa do rozpoczęcia procedury
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: szczepan997 »

Jak to jest ze macie ważność na 700 dni ja mam 400
Obrazek
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: 3G_ »

Kolega poprosił zdaje się 3x 1410 :) Długa ważność jest do uzyskania chyba tak: RWK + dowolna liczba doładowań na 80400.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: matifcb »

koledzy ! do mnie sprzedawca wyslal numer karty i to ja sam poszedlem zarejestrowac na podany numer telefonu w kiosku na moje dane dana karte. Jak wy uwazacie ze on moze to wykorzystac ? niebardzo rozumiem. Gdzies w systemie bedzie napisane ze np 1.06.2017 zarejestrowalem w kiosku na moje dane karte o numere takim i takim. Do konca nie rozumiem ale przeciez ja mam ta karte z tym numeem uzywam Grunwalda wiec jak on moze zadzownic np do szpitala i mowic o jakiejs bombie na moje dane ?
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: jackobi7 »

@matifcb

W okresie pomiedzy zarejestrowaniem karty a wysylka do ciebie mogl zrobic wszystko, a w szczegolnosci zarejestrowac inne karty przy pomocy twojej (sms weryfikacyjny przeciez mogl odebrac majac karte u siebie). Uruchom logiczne myslenie, kolego!
Co nie znaczy ze mial zle zamiary, omawiamy skrajne ale realne przypadki.
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bis24 »

a po pewnym czasie budzisz się sięgasz po telefon a tam komunikat:
Naruszenie § 18 pkt. 1.4 Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych dla Abonentów ofert na kartę.
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

dzejk pisze:
bartex03 pisze:Kupilem 3xGrunwald od Pana za 99 i w wykazie mam to :
1 pozycja wszystko wyjaśnia :)
Ciekawe, bo z tego co podaje google, to sms na nr 75165 to Fundacja charytatywna Avalon http://www.fundacjaavalon.pl/kontakt.html
Janusz z allegro jako samarytanin ?
Pracuje lub ma znajomego co pewnie kaskę sobie spowrotem wypłacą i nowy allegrowicz poproszę. ;)
jackobi7 pisze:@matifcb

W okresie pomiedzy zarejestrowaniem karty a wysylka do ciebie mogl zrobic wszystko, a w szczegolnosci zarejestrowac inne karty przy pomocy twojej (sms weryfikacyjny przeciez mogl odebrac majac karte u siebie).
Jak ma fizycznie kartę u siebie i zarejestrowaną, to poprzez sms może bez problemu niezarejestrowane karty sobie na te dane dorejestrować.
Odsyła tą pierwszą dla klienta z allegro, a zarejestrowane ma dla siebie. :D
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: matifcb »

dziekuje serek5555 za wytlumaczenie. Co najwazeniejsze w kulturalny sposob.
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Nie ma problemu, :-)
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: marian307 »

Ja zamówiłem kartę i nikt nie zarejestrował dodatkowych numerów
Możesz odbierać
jeszcze 59 dni,

czy po 59 dniach moge nadal korzystać z pakietu ?
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Po zablokowaniu połączeń przychodzących nr. tel. powinien być wyłączony.
Orange musi mieć błąd, bo połączenia wychodzące masz ważne na dłużej.
Ja bym się tym nie martwił. :-)
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

marian307 pisze:Ja zamówiłem kartę i nikt nie zarejestrował dodatkowych numerów
Możesz odbierać
jeszcze 59 dni,

czy po 59 dniach moge nadal korzystać z pakietu ?
U mnie też było podobnie. Naprawili wczoraj
Możesz dzwonić
jeszcze 1 291 dni,

Możesz odbierać
jeszcze 1 322 dni,
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: Blazer »

Moim zdaniem te 1410GB powinno być ważne rok bo w regulaminie mamy takie dwa zapisy:
5) Promocja łączy się z promocją „Internet za darmo” w Orange na kartę w ten sposób, że środki z Bonusu sumują się z bonusowymi środkami przyznawanymi w ramach promocji „Internet za darmo”.
(...)
7) Jeżeli Abonent posiadając ważny i niewykorzystany Bonus doładuje ponownie konto to dotychczasowe środki dostępne w ramach Bonusu zostaną powiększone o kolejny Bonus, a termin ważności dotychczasowego Bonusu zostanie ustawiony w najbardziej korzystny dla Abonenta sposób (przedłużony lub pozostawiony bez zmian w przypadku, gdy ważność wcześniej przyznanego Bonusu była dłuższa od ważności kolejnego).


Czyli jak mam teraz 100GB, to po doładowaniu będę miał 1510GB i ważność tych środków powinna ustawić się na tą ważność na którą miałem 10GB.
Bo niby po co byłby ten 7 pkt, przecież zawsze późniejsze doładowanie, będzie miało lepszy termin niż te wcześniejsze. Wcześniejsze doładowanie będzie miało lepszy termin tylko w przypadku gdy ustawi się na czas ważności standardowego bonusu.

Zapewne chcą jakieś dofinansowanie, bo jednak tą promocją wyciągną trochę kasy z rynku- jedno doładowanie to pewnie (średnio) 6 miesięczny abonament.
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: marian307 »

mam małe pytanie warto dokupić jeszcze jedną kartę na zapas?
aktualnie 1410gb starczy mi na około 9 miesięcy to może warto zamówić jeszcze jedną ?
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: pawloxion »

Ja kupiłem 3 karty i wszystkie działają :D
Od września będę na nich jechał i jak się tylko pakiet skończy na jednej zmieniam na kolejną.
Pewnie się jeszcze okaże że jak dojadę do ostatniej karty da się znowu konto przedłużyć :hyhy:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: onken »

Nie wiem czy czytacie ale sporo tych kart Orange wyłącza ( pewnie kilkaset kart zarejestrowane czasem na jednego słupa )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Nie wiem czy czytacie ale sporo tych kart Orange wyłącza ( pewnie kilkaset kart zarejestrowane czasem na jednego słupa )
Dlatego trzeba sprawdzać biling
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: peterka »

A jeżeli ja zarejestrowałem potwierdzeniem SMSa na sms gościa z aukcji to też mi mogą wyłączyć? czy na czym to polega
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

peterka pisze:A jeżeli ja zarejestrowałem potwierdzeniem SMSa na sms gościa z aukcji to też mi mogą wyłączyć? czy na czym to polega
1. Sprawdz czy w bilingu masz 1 wiadomość wysłaną na numer 80280
2. Sprawdz czy masz w ręku karte z numerem telefonu, o którego zgodę na rejestrację przysłał Operator na twój numer

Jak oba warunki masz spełnione to jest ok
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: pawloxion »

Ten cały biling wiadomości sms wysłanych to gdzie się sprawdza?
Jest do tego jakiś sms czy trzeba konto założyć na orange.pl dla karty?

Bo karty były rejestrowane na 3 różne osoby na poczcie, no i numery kart itp zgadzają się z tym co wysłał sprzedawca ( żeby zarejestrować), więc innych kart mi nie przysłał.

Tylko jeszcze muszę sprawdzić czy przypadkiem z tych kart nie wysyłał nic na numer 80280 żeby innych rejestrować.
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Rejestracja https://www.orange.pl/zaloguj.phtml potem zalogowanie na konto orange i wejście tutaj https://www.orange.pl/moj_orange/wykorz ... zeanalizuj
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: pawloxion »

Dzięki za linki :) Po południu powalczę.
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: jackobi7 »

@onken

Czy masz jakieś publiczne źródła tej informacji o blokowaniu przez Orange kart sim? Google mi nie pomogły znaleźć nic na ten temat.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: robertnik »

Rejestracja prepaid jest wymuszona ustawą, a ta nie określa górnej granicy ilości rejestrowania takich kart. Być może takowe ograniczenie jest u samego operatora, czy konkretnej promocji. Niemniej nawet Orange wie po co robi promocje i puki wszystko jest zgodne z prawem nie na rękę jest im zmniejszanie zasięgu własnej promocji.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: onken »

Z jakiegos powodu jednak karty blokują, a nie dla śmiechu ;)

Pisało o tym kilka osób na telepolis.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: peterka »

jackobi7 pisze:@onken

Czy masz jakieś publiczne źródła tej informacji o blokowaniu przez Orange kart sim? Google mi nie pomogły znaleźć nic na ten temat.
Zobacz sobie chociażby tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/24879425/wiec ... em-w-tym-/

Orange z tego co piszą na telepolis blokuje jeżeli ma się ponad 100 kart na własne dane.
ODPOWIEDZ