Orange 1410GB za doładowanie 200zł

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawloxion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-07-12, 14:10

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: pawloxion »

Pozakładałem na 3 karty konta na orange ( trzy różne osoby ) i sprawdziłem co na nich siedzi.
Jako że karty rejestrowane były na poczcie nie mogło być żadnego numeru (80280) w bilingu i tak jest na 2 kartach.
Jedna niestety nie ma nic brak danych :D Nawet wysyłanie esemesów na nią ( odbierane ) na orange pl nic nie ma w bilingu. Zakładam ze z nią też jest wszystko ok, tylko coś w systemie się rypie.

smsy premium były wykorzystane na grę komputerową "World of Tanks" więc nic w tym nielegalnego. Każdy ma prawo ze środkami na koncie zrobić co chce. Tego waszego słupa nie ma.
A pakiet internetowy ma mega długą ważność i orange zasad w trakcie gry nie ma prawa zmienić, bo dostanie po ryju sądem i przegra.

Swoją drogą z allegro poznikali sprzedawcy oferujący grunwalda za 8x zł i mający parę komentarzy :D Pewnie to tam cyrk wypływał.

Ale czas pokaże jak to będzie :super:
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

Akurat Mirek "od słupa" miał dużo komentarzy. I z tego co widzę, to korzystał i z doładowania WoT ale i z tej drugiej, dyskusyjnej metody. Póki co zawinął z biznesem.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

Komu przychodzi do głowy kupować już zarejestrowaną karte SIM. Przecież wiadomo że taka zostanie zablokowana .. tylko kwestia czasu.

Sprawa jest czysta gdy na kupiony starter (na swoje dane), rejestruje się czysty kolejny.
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 10:52 przez bartex03, łącznie zmieniany 1 raz.
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Jak Orange karty kupującym allegrowiczom blokuje, to ludki się wkurzyli.
Zaraz po kupnie karty sim z Grunwaldem szybko stracić 106 zł, a w tytule ogłoszenia miał być "internet bez ważności", to idzie się nieźle wkurzyć. :-)

Sprzedający zrobił dobry biznes, tylko czekać jak Orange znajdzie delikwenta, a kupujących łatwo dorwać pytając allegro o ich dane adresowe z kont allegro.
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

Orange to sobie może pytać Allegro o dane klientów, a Allegro nie ma prawa udzielać takich informacji.
Jeżeli karta jest zarejestrowana na osobę kupującą to Orange nie ma podstaw by ją blokować. Co do wyciągania kasy - nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że nie można wysyłać smsów Premium z tej karty. To nasza kasa i wyciąganie kasy też nie może być podstawą do blokady.
Jedyna podstawa to kilkadziesiąt/set kart zarejestrowanych na Jana Kowalskiego działających w całej Polsce jednocześnie.
Tak jak pisałem wcześniej - Orange nie docenił kreatywności polskiego rynku i tyle :)
Ostatnio zmieniony 2017-06-26, 11:08 przez charlie112, łącznie zmieniany 1 raz.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

charlie112 pisze:Orange to sobie może pytać Allegro o dane klientów, a Allegro nie ma prawa udzielać takich informacji.

Dodatkowo kupując na Allegro mamy pewność że transakcja jest bezpieczna i zgodna z prawem , ponieważ monitorowana przez Pracowników Allegro.

To nie zakup od chłopaka spod sklepu.
charlie112 pisze: Jeżeli karta jest zarejestrowana na osobę kupującą to Orange nie ma podstaw by ją blokować.
Jak ktoś kupuje już zarejestrowaną kartę to przepraszam ale chyba jest niespełna rozumu ;)
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Karty Mirka z allegro były rejestrowane na dane kupujących i mimo to Orange zablokował.
Zły ten Orange, bardzo zły. ;-)
charlie112 pisze:Orange to sobie może pytać Allegro o dane klientów, a Allegro nie ma prawa udzielać takich informacji.
Jeżeli karta jest zarejestrowana na osobę kupującą to Orange nie ma podstaw by ją blokować. Co do wyciągania kasy - nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że nie można wysyłać smsów Premium z tej karty. To nasza kasa i wyciąganie kasy też nie może być podstawą do blokady.
Z kwoty 200 zł masz korzystać i kiedyś bedzie na koncie 0 zł jak nie doładujesz.
My mówimy o sytuacji, gdzie w dniu rejestracji karty lub dzień po, handlarz doładowuje konto i gdy Orange przyzna Grunwalda, szybko wyciąga tą kasę w postaci smsów premium, aby pozostało jedynie kilkanaście groszy na koncie dla kupującego.
Sam proceder jak i sprzedaż jest naganna jak przyznasz, gdyż handlarz jak i kupujący narażają Orange na straty.

Orange sam mógłby przecież takie karty po 100 zł sprzedawać bez cwaniaczków, a jeśli tego nie robi, to nie taki więc był zamysł operatora jako "Bonus za doładowanie 200 zł".
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

serek5555 pisze:Karty Mirka z allegro były rejestrowane na dane kupujących i mimo to Orange zablokował.
Zły ten Orange, bardzo zły. ;-)".
Ale gdzie masz przykłady, że Orange blokuje prawidłowo zarejestrowane karty? Są przykłady blokowania kart zarejestrowanych na osoby trzecie na podstawie regulaminu:
5.Abonent jest zobowiązany niezwłocznie zawiadamiać Operatora o zmianie danych, które podał Operatorowi, ale nie później niż w terminie 14 dni od dokonania zmiany. Zawiadomienie o zmianie danych Abonenta powinno zostać złożone przy użyciu formularza rejestracyjnego aktualne dane Abonenta karty SIM, przy czym za zgodą Operatora zawiadomienie może mieć także inną formę, pod warunkiem Autoryzacji Abonenta.
serek5555 pisze:Sam proceder jak i sprzedaż jest naganna jak przyznasz, gdyż handlarz jak i kupujący narażają Orange na straty.
Niczego nagannego w takiej sprzedaży nie widzę. Nie jest to niezgodne ani z prawem, ani z regulaminami. Nie widzę też tych strat. A może Orange chciało namieszać na rynku i dobrze wiedzieli co robią? Porównaj to z RBM. Tam dostajesz co miesiąc 100 GB. Jeden Grunwald w Orange to 14 miesięcy w RBM. Kasa zostaje Ci na koncie. Kasę możesz puścić na smsy Premium, możesz też ją wyciągnąć jeżeli wiesz jak. Jakoś nie widzę, żeby Play chylił się ku upadkowi albo marudził, że to nielegalne czy coś.
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Jak wg. Ciebie Orange nie ponosi strat, to ja już skończyłem swoją wypowiedź.

Gdyby po zakupie komuś zablokowali kartę i chce uzyskać dodatkowe wyjaśnienia, najlepiej skontaktować się z BOK 510100100.
Po blokadzie karty sim kolegi, konsultant tak poradził:
Orange Ekspert napisał(a):
Przepraszamy za utrudnienia. W przyszłości zachęcamy do zakupienia startera bezpośrednio u nas i skorzystania z promocji na stronie http://1410gb.pl/
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

Twierdzę, że nie ponosi. Szczególnie, że nie znamy prawdziwych intencji operatora(może chodzi o promocję sieci, może o zdobycie klientów, może wykoszenie konkurencji). Nie wiem też czemu stawiasz się w roli obrońcy Orange. Patrz na sprawę z punktu widzenia klienta i jego korzyści, a nie korzyści firmy. Czy jak masz do wyboru dwa telewizory(ten sam model, nówka nieśmigana) - jeden przeceniony w sklepie A, a drugi w normalnej cenie w sklepie B to kupujesz ten droższy, by nie narażać sprzedawcę A na straty? Sprzedawca wie co robi i czemu przecenia.

Co do odpowiedzi operatora - warto zacytować wpis osoby, która tę odpowiedź od Orange dostała:
Kupiłem na Allegro kartę SIM z 1410 GB. Została po 2 dniach zablokowana - ("W związku z naruszeniem §9 PKT 5 Regulaminu swiadczenia uslug dla Abonentow na karte ograniczymy swiadczenie uslug").
Zgodnie z komentarzami, dzwoniłem do Orange - aby odblokować numer muszę iść do SALONU ORANGE wraz z poprzednim właścicielem (dzieli nas ponad 300 km!) i podpisać dokumenty - innej możliwości nie ma!
Jak widzisz - Orange nie wyłączył całkowicie tej karty, na zasadzie że nadaje się do kosza. Stwierdzili, że prawdopodobnie użytkownik karty nie jest jej właścicielem i skorzystali z kruczka regulaminowego. Wystarczy przerejestrować ją na siebie i karta będzie działać dalej. Oczywiście w przypadku powyżej to raczej nieopłacalne, bo trzeba jechać 300 km, ale wykonalne.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: bartex03 »

charlie112 pisze:
Co do odpowiedzi operatora - warto zacytować wpis osoby, która tę odpowiedź od Orange dostała:
Kupiłem na Allegro kartę SIM z 1410 GB. Została po 2 dniach zablokowana - ("W związku z naruszeniem §9 PKT 5 Regulaminu swiadczenia uslug dla Abonentow na karte ograniczymy swiadczenie uslug").
Zgodnie z komentarzami, dzwoniłem do Orange - aby odblokować numer muszę iść do SALONU ORANGE wraz z poprzednim właścicielem (dzieli nas ponad 300 km!) i podpisać dokumenty - innej możliwości nie ma!
Kupił kartę już zarejestrowaną (nie na swoje dane) to nic dziwnego.
charlie112

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: charlie112 »

Może zerkniemy na to inaczej - z punktu widzenia RBM. Przenoszę numer, mam szczęcie trafiam odpowiednią kartę. Mam RWK czyli 12 miesięcy. Ładuję za 70 zeta. 30 zł muszę mieć by aktywować LTE. Doładowanie daje mi 100 dni ważności pakietu danych. Powiedzmy 3 miesiące. W czwartym miesiącu kupuję pakiet danych za 5 zeta, podobnie w piątym i kolejnych - zjeżdzam do 30 zeta w 12 miesiącu(w ostatnim miesiącu najpierw aktywuję LTE, a jak mam potwierdzenie to kupuję pakiet za 5 zeta. Zostaje mi 25 zł). Operator zarobił 45 zł brutto, 36,58 zł netto. Zostaje mi 25 zeta na koncie. Nie bawię się w odzyskiwanie, puszczam na chomika. 25 zł brutto=20,32 zł netto, operator dostaje połowę, czyli 10,16 zł. Sumując - Za 1200 GB w pełnej prędkości(+lejek 2 mb/s) operator dostaje 46,74 zł za 12 miesięcy.

Na tym tle Orange wcale jakoś w plecy nie jest i wydaje mi się, że oni to sobie dobrze przekalkulowali(jest jednorazowy efekt ilości danych. "Wow! Ale oferta!" Ale to się rozkłada w czasie, podobnie jak czas można skumulować w przypadku RBM i też jest "Wow!" w skali roku). Co przez słupa bez prowizji to przez słupa, ale takie doładowanie gier też im daje zysk, więc nie rozumiem tego biadolenia nad stratami Pomarańczy(szczególnie, że "adwokat" kopiuje swoje wpisy z innego forum, więc zastanawia mnie cel tych wpisów i obrony operatora):
serek5555 pisze:Z kwoty 200 zł masz korzystać i kiedyś bedzie na koncie 0 zł jak nie doładujesz.
My mówimy o sytuacji, gdzie w dniu rejestracji karty lub dzień po, handlarz doładowuje konto i gdy Orange przyzna Grunwalda, szybko wyciąga tą kasę w postaci smsów premium, aby pozostało jedynie kilkanaście groszy na koncie dla kupującego.
Sam proceder jak i sprzedaż jest naganna jak przyznasz, gdyż handlarz jak i kupujący narażają Orange na straty.

Orange sam mógłby przecież takie karty po 100 zł sprzedawać bez cwaniaczków, a jeśli tego nie robi, to nie taki więc był zamysł operatora jako "Bonus za doładowanie 200 zł".
Obrazek
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 15#p934181

+ jeszcze to straszenie:
Obrazek
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 15#p934167

Kolego! Ty tak naprawdę? :zdziwko:
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: 3G_ »

Śmieszy mnie gadanie o rzekomej stracie Orange. Przypominam, że Orange swoje 200 zł JUŻ <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> - to jest prepaid jeśli ktoś zapomniał. I teraz nie ma żadnego znaczenia czy ktoś będzie miał te 200 zł i dzwonił za to przez x miesięcy, czy też może postanowi przeznaczyć te środki na sms-y premium już pierwszego dnia. Ba, nawet jeszcze lepiej dla operatora, bo użytkownik nie będzie obciążał dodatkowo sieci rozmowami. A jeśli by miał jednak płacić za te rozmowy to przecież Orange w tej chwili już nie zarabia na tym - zarobili w momencie zakupu doładowania.

Co do blokad kart - pewnie wynikają z nadużyć rejestracyjnych mówiąc oględnie.
gb00

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: gb00 »

Czy ktoś z was próbował takiej metody:
- włączenie rwk
- doładowanie przez sms pod bezpłatny numer 80400 link
Podobno można wydłużyć bonusowe GB na 22 miesiące (tak jak są karty na allegro).
Czy jest to pewny sposób na wydłużenie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: onken »

Tak, pewny sposób.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
serek5555
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-21, 19:02
Lokalizacja: Twardogóra

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: serek5555 »

Najpewniejszy sposób jaki może być. ;)
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: jackobi7 »

A takie pytanie - mam starter za 7zl, zero na koncie, ważny 10 dni na wychodzace i aktywne pakiety danych za rejestracje 100GB i 2GB start, staż 20 dni.
RWK nie mogę aktywować, bo przy małym stażu kosztuje 3zl. Jak to rozegrac, by mieć najdłużej ważny Grunwald?
Moj pomysl : kupic zdrapke za 5zl i wyslac na 80400, kupić z tych środków RWK za 3zl, kupic zdrapke za 200zl i wysłać na 80400.
Jak rozumiem, nie dostane wtedy 30zl dodatkowych. Za to kupujac doladowanie online, dostane +30 ale nie zsumuje sie waznosc jak przez 80400. Grunwald dostane tak czy inaczej.
Waznosc będzie 10 dni obecnych + 2 dni za 5zl + rok za RWK (lub calosc po prostu rok) + 155 dni za 200zl.
Proszę obytych w temacie o weryfikacje mojej analizy.
MisZOkienka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-04-10, 06:36

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: MisZOkienka »

Na tyle na ile rozumiem SMSa na 80400 to dostaniesz po takiej akcji ważność rok za RWK + (155dni+rok) za doładowanie za 200 przez numer 80400.
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: jackobi7 »

Czyli razem 2 lata i 155 dni? Dlaczego tak?
Jakby co to jest pytanie, nie negowanie :)
A moze jest lepszy patent jeszcze, w przypadky krótkiego stażu i zera na koncie by wydluzyc Grunwald o ile sie legalnie da?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: onken »

Jak 2 lata ?? 12 miesięcy + 155 dni

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: jackobi7 »

@onken

rok +155 sie zgadzam oczywiście, pytanie bylo o to, co napisal @MisZokienka. Wg jego wyliczenia było 2lata plus 155, co mi sie wydaje niepoparte regulaminami Orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: matek451 »

Poczytajcie na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=690
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: jackobi7 »

Gdyby komuś się przydało takie potwierdzenie, to w moim przypadku opisanym powyżej, doladowanie 5zl do nowej karty, rwk, doladowanie 200 (oba 80400) dalo

Internet: pakiet podstawowy i bonus za doładowanie
Ważne do
za 674 dni,
04.05.2019
Pozostało
1416.70 GB

Konto główne
Możesz dzwonić
jeszcze 674 dni,
do 04.05.2019
Możesz odbierać
jeszcze 351 dni,
do 16.06.2018
Stan
232,00 zł
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: Debik »

W takim razie po co kupować jakieś karty z "Alledrogo" ???, skoro wystarczy kupić starter, zrobić RWK i doładować za 200zł. Przecież widać że to jakieś drugie Amber Gold się szykuje z tymi kartami, i jeszcze pozwalać żeby obca osoba miała dostęp do twoich danych osobowych...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: robertnik »

Hmm policzmy skoro jedną taką simkę możesz kupić za 100, zamiast 200, to przy dziesięciu...
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: jackobi7 »

Debik pisze:W takim razie po co kupować jakieś karty z "Alledrogo" ???, skoro wystarczy kupić starter, zrobić RWK i doładować za 200zł. Przecież widać że to jakieś drugie Amber Gold się szykuje z tymi kartami, i jeszcze pozwalać żeby obca osoba miała dostęp do twoich danych osobowych...
Może po to, że mnie to kosztowało 7+5+200zl, a nie 80+wysylka+niepewnosc w gratisie. Mam za to 232zl na koncie, których bym nie miał z allegro.
Wolalbym 80, bo teraz tylko myślenie co z tymi srodkami począć, jednak cwaniaczyc lubię do pewnego stopnia. Uznałem ze 212zl na 2 lata to i tak bardzo tanio. Gdybym sie skusil za 79,90 jak było na allegro, guzik bym dziś miał. Kazdy niech sam szacuje co dla niego lepsze.

Nie wiem tylko, na jakiej podstawie Orange blokuje karty. Jak za dane osobowe, to ok. Jesli za szybkie wydawanie srodkow na sms premium, jak niektórzy piszą, to niech w d pocaluja. Moje srodki i mogę zrobić z nimi co chcę. Mysle, że chodzi jednak o dane i trudno mieć pretensje.
Poza tym to nie piramida, niczego nielegalnego nie robia. Uzywaja karty z twoimi danymi dzien, potem wysylaja. Jest 14 dni na zmiane danych osobowych. Wyrabiaja sie w tym czasie.
Problem dotyczył najtanszego goscia, sprzedajacego zarejestrowane karty na "siebie".
Ostatnio zmieniony 2017-06-30, 08:22 przez jackobi7, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: matek451 »

No i została ci kasa z doładowania na przegadanie/ SMS-y. Ja nie mam tego problemu bo korzystam z tej taryfy OFnK w telefonie i te 1,41TB to dla mnie fajny prezent . Z kartami z Allegro próbują ci którzy chcą tylko to 1,41TB. Jest ryzyko jest zabawa, no i z góry nie przesądzajmy że wszyscy sprzedawcy to kombinatorzy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: onken »

Ja mam kupuione dwie sztuki za 79.90 i odpukac obie działają :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: Nightmare »

U mnie też poszło. Przy moim zużyciu starczy na 2 lata, o ile Orange coś nie wykombinuje.
Ciekawy jest zapis - możesz dzwonić 675 dni a odbierać 340 dni - jakiś błąd systemu?

Obrazek
Huawei B715 + 2xATK-504
Fredosław
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-10, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange 1410GB za doładowanie 200zł

Post autor: Fredosław »

Raczej tak, za jakiś czas wyświetli ci się poprawnie. Ja tak miałem przy innej taryfach w Orange, z tego czytam w sieci to u nich standard. Zużycie tez nie aktualizuje się na bieżąco, tylko z jakimś poślizgiem.
ODPOWIEDZ