Czy warto?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawel221
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-11, 18:41

Czy warto?

Post autor: pawel221 »

Witam. Chciałbym poprosic o opinie ekspertow z forum w sprawie wyboru nowego internetu mobilnego z ruterem. W tej chwili posiadam internet z T-mobile i modem obslugujacy jedynie hspa. Jako, ze za miesiac konczy mi sie umowa to zamierzam zainwestowac w cos lepszego. Niby jest teraz LTE, ale z tego co zauwazylem to wdrazane jest coraz szybciej LTE Advanced i wlasnie w to chce zainwestowac. Niestety mieszkam na wsi i internet inny niz 4mb/s jest niedostepny a o swiatlowodzie moge tylko pomarzyc.

Szukalem nadajnikow w okolicy obslugujacuch lte-a i znalazlem. Najblizszy jest jakies 100 metrow obok od nadajnika T-mobile, z ktorym sie aktualnie lacze. Daje jeszcze link do bts search:http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 01&zoom=15
Mam 2km do tego nadajnika z Play, zresta obok jest tez z T-Mobile, z ktorym sie lacze.

A wiec moj wybor padl na nielimitowany internet z Play z routerem B618 i ewentualna antena.
I tutaj jest moje pytanie. Czy wedlug was jest to dobry pomysl? Chcialbym wiedziec przed takim wydatkiem czy jest to w ogole warte.
Czy te 2km to nie za duzo? Ja szczerze mowiac nie ogarniam o co chodzi z tymi czestotliwosciami

Z gory dziekuje.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy warto?

Post autor: matek451 »

Zrób testy LTE Play i T-mobile, Orange na telefonie z LTE i aplikacja Network Cell info. Pokaż screeny. Masz LTE-A w T-Mobile a pewnie i w Orange z BTS-a NetWorks( pozwolenie T-mobile) przy Jaktorowskiej 53. Play ma przy Jaktorowskiej 17 BTS z kompletem pozwoleń i LTE-A. Nadal można mieć w Play bez umowy nielimitowany LTE za 5 zł/m-c, sprzęt własny. W Orange jest 1,41TB za około 100 zł na karcie free Orange. Abonament w Play wychodzi drogo, nawet z B618, który można kupić już za około 500 zł, za około 400 zł kupisz B525. Dobór anteny po testach.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy warto?

Post autor: onken »

Matek, za 400 zł to mało realne, sporadycznie...

Ale jest coraz trudniej z B525 ( T-Mobile ma mieć dostawy w trzecim kwartale ) i jak chce ktoś kupić to za około 500 od pewnego sprzedawcy, mozna za 50 zł taniej nieźle wtopić...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy warto?

Post autor: matek451 »

Na OLX tych B525 z T-Mobile za 400 zł nie brakuje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy warto?

Post autor: onken »

Jak ktoś lubi kupować z olx gdzie przekrętów masa... Ja zostałem oszukany i nigdy więcej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
charlie112

Re: Czy warto?

Post autor: charlie112 »

No ale po co Ci to LTE-A? Z jednej strony piszesz, że do tej pory korzystałeś z HSPA, że 4 mb u Ciebie to max(jak rozumiem po kablu), a z drugiej, że "Niby jest teraz LTE". Może potestuj sobie to LTE, bo może Ci starczy? :)
Czy warto w Advanced się pakować? Ja uważam, że nie, za wcześnie, ale to tylko moja opinia.
A i pamiętaj, że ten no limit w Playu to tak do 100 GB, a później lejek - 1 mb. Ten ich no limit to taka jazda Porsche po mieście. Wcisnąć gaz możesz zawsze, ale jazda zaraz się skończy :)
Jak już to od T-Mobile, bo tam lepiej to wygląda.
pawel221
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-11, 18:41

Re: Czy warto?

Post autor: pawel221 »

Dzieki za taki szybki odzew!
Matek wlasnie nie mam telefonu z LTE, ale od znajomego zamierzam pozyczyc, karty sim juz mam, wiec screeny wrzuce na dniach.
charlie112 pisze:No ale po co Ci to LTE-A? Z jednej strony piszesz, że do tej pory korzystałeś z HSPA, że 4 mb u Ciebie to max(jak rozumiem po kablu), a z drugiej, że "Niby jest teraz LTE". Może potestuj sobie to LTE, bo może Ci starczy? :)
Jak wczesniej przedluzalem sobie umowe 2 lata temu to bylo podobnie, ze LTE wchodzilo dopiero a chwila moment i stalo sie standardem. Wiec teraz chce juz miec na przyszlosc LTE-A, bo pewnie tez szybko stanie sie standardem. Tak jestem swiadomy tego no limitu w Playu.

Tak sobie patrzylem na stronie Play to ten ruter b618 wychodzi mega drogo. Faktycznie matem na olx te rutery za sporo tansze. Na samym poczatku placi sie 300 zl i pozniej przez 2 lata co miesiac 60zl. wtf? Wiec jakim cudem na olx sa takie tanie(500zl). Chyba, ze to jakas podroba made in ciang ciang.

Te oferty dla mnie to jakis kosmos. Za 60 zl miesiecznie mam 100gb i umowe na 2 lata, a Matek piszesz, ze za 5zl w playu tez mozna miec nolimit. Moj mozg tego nie ogarnia.
Takze screeny niebawem.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Czy warto?

Post autor: robertnik »

Kupujesz kartę Play(rejestrujesz ją.
Przenosisz kodem do faktmobile.
Wracasz tym razem do RBM5(też powinien być kod) i masz rok ważności konta.
Reszta to pilnowanie by na koncie było co najmniej 30zł i na pakiet 600Mb, bo jak kończy się darmowy LTE to ciężko to zauważyć i leci właśnie ten transfer. Pozostaje kupić nowy pakiet za 5zł i włączyć darmowe LTE na kolejny miesiąc.
Po roku tankujesz za 50zł raz na 3 miesiące, albo sim do kosza i powtarzasz proces.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Czy warto?

Post autor: Piotrek24 »

Rok ważności konta nie przechodzi tym sposobem wyżej. Kiedyś owszem.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Czy warto?

Post autor: robertnik »

Jak nie wyjdzie to stratny jest o czas i cenę startera. Trzeba użyć innego operatora np Orange. Do salonu play i próbować przeniesienia do RBM 5, czy 9. Latanina po salonach, bo nie każdy salon ma odpowiednie sim.

EDIT
Albo darmowego sim z 20GB od Tmobile. Przynajmniej przyjemne z pożytecznym.
pawel221
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-11, 18:41

Re: Czy warto?

Post autor: pawel221 »

Sprobuje ten sposobem z Playa, bo mam kupoiony starter tylko pod test, jak zadziala to fajnie
charlie112

Re: Czy warto?

Post autor: charlie112 »

Standardem pewno się to stanie, bo to krok do przodu. Pytanie, czy za jakiś czas nie zaczną ciąć tym z agregacją jak zauważą, że im nadajniki nie wyrabiają, a klienci się zaczynają rzucać, skoro już teraz mają rozrzut od 2-3 mb/s do 40-50 w zależności od obciążenia. Szczególnie, że z tym lejkiem to się bardzo wyczuleni zrobili, przynajmniej w moim przypadku. Może dlatego, że regularnie ostatnio przekraczam i tylko przekroczę - bach! 2 mb/s. :D Pomyśleliby też nad wydajnością samych nadajników :P
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Czy warto?

Post autor: 3G_ »

Przez Fakt na bank nie będzie RWK. To działało kiedyś dawno temu.
ODPOWIEDZ