Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: zearid »

witam. Jako, że w play od kilku miesięcy są same problemy (masakrycznie częste zrywanie połączenia ale tylko na numerze od abo z internetem) to pojawiło się rozważanie na przeniesieniem do innej sieci (nowa oferta się znaczy).
I tu moją uwagę przykuła oferta Ogrange Internet LTE 2w1. 230GB z gwarantowanym pełnym transferem + nielimitowane nocki (0:00-8:00) z tą samą prędkością o ile nie złapie się lejka wcześniej w dzień (mam max 300gb z nocnym w miesiącu na 2 komputery i 2 telefony w play więc raczej opcji nie ma).
Teraz pytanie - wiem, że z rok temu bywało sporo problemów z naliczaniem (podwójne naliczanie, doliczanie nocnego do strefy domowej itp) - czy aktualnie wszystko śmiga jak trzeba? Czy jest stabilnie i bez owego zamieszania czy te bez zmian? Umowa u nich to 2 lata więc sporo czasu i wolę podpytać wcześniej. :?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: adziu82 »

Czasami zle mi zlicza strefe poza domem, a najsmieszniejsze jest to, ze karta od 15 miesiecy nie byla poza domem, tylko w pierwszym miesiacu testowalem ja poza domem.
W tym miesiacu zginelo mi 600 mega, reklamacja.... i odziwo nie poszlo po mojej mysli, czyli u nich jest ok i rabatu 30 zl nie bedzie, a juz 3 razy zrabatowali mi o polowe.
Szkoda, ze na poczatku nie dawali mi rabatow, bo co miesiac ginelo mi nawet z tych 20 GB, 70-80%. Ale dopiero po 3-4 reklamacji zaproponowali rabat.
Najsmieszniejsze jest to, ze faktycznie w tym miesiacu nie zuzylem tych 600 mega, a oni uwazaja, ze jest ok.
Ale w ubiegla sobote bylem z dodatkowa karta ( <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ja specjalnie do celow romingowych, gdzie bede mial okolo 4GB ) pod nadajnikiem i w miescie. Testowalem jak to dziala poza domem i do tej pory pakiet sie nie pomniejszyl, takze wg mnie dalej maja bajzel z tym liczeniem stref.
RAW
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: Hermogenes »

O ile sobie przypominam dzisiaj w równoległym poście napisałeś że raz łączysz się ze stacją na godzinie 14 a innym razem na 12 może być że jedna z tych stacji jest poza strefą domową.poz Hermogenes

To jest tylko takie przypuszczenie nie wiem jak masz wyznaczoną tą strefę .
charlie112

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: charlie112 »

Chyba niewiele się zmieniło, bo się dzisiaj z lekka zdziwiłem. Wczoraj miałem jeszcze ok 10 GB do 28 czerwca na karcie Orange Free, a dzisiaj wszystko wyzerowane. Dodatkowo - jak się zalogowałem, by zobaczyć jak to zużycie szło to jakaś dziwna historia bo jednego dnia np. 2 GB(co się zgadza), a drugiego np. 1 MB przez cały dzień. Ogólnie to ta karta już dawno powinna paść, bo 50 GB które miałem już dawno wykorzystałem, więc coś nie tak z tym ich naliczaniem. W ogóle to ponad tydzień temu miałem ok 11 GB wg ich aplikacji, a dzień później nastąpiło jakieś cudowne pomnożenie i już miałem 20 GB.
Obrazek
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: Piotrek24 »

Ja też miałem takie problemy. Naliczyło mi dopiero po kilku dniach jakiekolwiek użycie. Potem po za strefą naliczyło a nigdzie nie byłem itp. Tylko mi to tak naprawdę w niczym nie przeszkadza bo używam do 40 GB na miesiąc, więc ani tego limitu nie przekraczam domowego ani tego po za nim.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: adziu82 »

@Hermogenes, nie, nie masz raczej racji. Pisałem i rozmawiałem z konsultantem, powiedział mi, że to bez znaczenia.
Mogę mieć 5 stacji w strefie domowej i łączyć się z każdą. Nie wiem czy strefa jest wyznacza po współrzędnych, czy jakoś inaczej, ale bez problemu może się przełączać na inne nadajnik i nie powinno iść ze strefy poza domowej.
Ale jakimś cudem, jednak dane uciekają praktycznie co miesiąc.
RAW
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: zearid »

U mnie zużycie w miesiącu max jakie było w PLAY to około 320GB (dużo sporych aktualizacji gier, system na nowo i jego aktualizacje plus wszystkie sterowniki czy sporo softu od zera) i ogólnie większy ruch. Większość nocny transfer (też nie raz źle przelicza sesje... ale chyba każda sieć ma z tym problem). Czyli teoretycznie jadąc głównie na nocnym dla dużych rzeczy nie da się wykorzystać w pełni pakietów (150+80GB). A tak szczerze - czy polecacie tą ofertę i sieć? Ja w play jestem od wielu lat już. Najpierw prepaid, później kilka razy umowa na abonament (internet oczywiście). Jak często niekorzystnie rozpatrywane są reklamacje? Jak ze stabilnością połączeń itp?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: adziu82 »

Ja polecam, sieć jak i ofertę, choć nie obyło się bez zgrzytów, ale myślę, że w każdej sieci by to było.
Nie wiem jak u Ciebie będzie działać Orange, u mnie mam plus/minus 40 Mb/s, jestem mega zadowolony, chociaż w niedzielę testowałem antenę Cybertecha pod LTE1800 i pod 50Mb/s było, a koleś niby z tej samej miejscowości ma pod 80 Mb/s, ale coś za bardzo jemu nie wierzę.
RAW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: key »

adziu82 pisze:Ale jakimś cudem, jednak dane uciekają praktycznie co miesiąc.
"Uciekajace" dane sa czesto powodowane przez programy transferujace male ilosci danych (n.p. typu whats up) - zwroc uwage, ze wielkosc paczki jest czesto paredziesiat/set kB.
Nie pomagam na PW.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: Hermogenes »

Adziu82 jeśli by iść Twoim tokiem myślenia to wszystkie stacje z którymi się połączysz będą w strefie domowej, a skoro jest bez znaczenia to po kiego grzyba wyznaczać jakąś strefę. Ja podejrzewam że strefa jest to obszar opisany jakimś zbiorem punktów równo odległych od Twojego miejsca zamieszkania .Więc wszystkie stacje spełniające ten warunek są w strefie a inne dalsze nawet jeśli się z nimi łączysz są poza strefą. Dlatego napisałem że nie wiem jak masz wyznaczoną strefę.poz Hermogenes
charlie112

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: charlie112 »

g) W celu prawidłowego skorzystania z oferty dla każdego Abonenta wyznaczany jest obszar, zwany Strefą Internetu domowego (Strefa). Wyznaczenie Strefy następuje automatycznie przy pierwszym połączeniu z Internetem po aktywacji Oferty, z wyłączeniem połączeń w technologii CDMA, na podstawie aktualnej lokalizacji Abonenta - Strefa obejmie obszar 500 metrów od miejsca, w którym Abonent nawiązał połączenie z Internetem. Abonent może również wyznaczyć Strefę przy składaniu zamówienia telefonicznie, w salonie Orange lub salonie partnera Orange, podając adres, który ma być objęty Strefą.
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 829208.pdf
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: adziu82 »

@key, ale ja karty nie używałem poza domem, a to są ,,uciekające'' dane poza strefą domowa.
@Hermogenes, napisałem Tobie, to co dowiedziałem się od BOK-u. Na początku poprosiłem o zablokowanie tej drugiej stacji gdzie przeskakiwało mi na LTE1800, odpowiedź, że nie można, że to idzie z automatu i będzie sobie skakać.
Dlatego napisałem, że może coś ze współrzędnymi jest, jakoś ta strefa jest określona i masz ileś tam nadajników do wyboru, ja skorzystałem z trzech, zapomniałem o tym trzecim, ale musiałem dla testów antenę w drugą stronę przestawić, dane nie uciekły wtedy jak testowałem prędkość.
Więc wg mnie, ze strefy domowej możesz się połączyć z kilkoma nadajnikami, jakie masz dostępne. Nie wiem, może się mylę.
RAW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: key »

Tyle w teorii. W praktyce uslugodawca zaznacza ktore BTSy/anteny sa w strefie.
Nie pomagam na PW.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: zearid »

Tu się kłania poznań akurat. BTSów trochę jest w okolicy (byłbym dokładnie między 3). Pytanie jak będzie z obciążeniami. W play zazwyczaj w dzień jest kilkanaście do 20Mbps a czasem 1-2. W nocy potrafi się do 60-70 rozpędzić ale to nie zawsze. najgorsze, że zrywa połączenia często i wymagany jest restart modemu (testowane na wielu, problem na tym jednym numerze, wymiana karty sim nic nie dała a play twierdzi, że to ne ich wina....). Z ciekawostek - znajomy mieszkający na wsi w dolinie potrafi z plusa około 90-100Mbps wyciągnąć z anteną xD

Stałe 40-50Mbps było by super bo większość w nocy zdąży się pobrać a przy takim pakiecie i w dzień można spokojnie coś dociągnąć.
zastanawiam się jeszcze nad zakupem na allegro karty z promocją 1410GB po wypowiedzeniu umowy w PLAY (byłby jeszcze jeden okres rozliczeniowy :/) i jak by śmigało szybko LTE to spokojnie można umowę na 2 lata podpisać (bo wątpię aby jakaś sieć przebiła tą ofertę w tym czasie jednak). Internet jest praktycznie cały czas tylko w jednej lokacji. Modem co najwyżej o max 1.5m się przemieszcza xD

Ktoś jeszcze się wypowie czy dobrze ocenia Orange w LTE?
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: zearid »

adziu82 pisze:@key, ale ja karty nie używałem poza domem, a to są ,,uciekające'' dane poza strefą domowa.
@Hermogenes, napisałem Tobie, to co dowiedziałem się od BOK-u. Na początku poprosiłem o zablokowanie tej drugiej stacji gdzie przeskakiwało mi na LTE1800, odpowiedź, że nie można, że to idzie z automatu i będzie sobie skakać.
Dlatego napisałem, że może coś ze współrzędnymi jest, jakoś ta strefa jest określona i masz ileś tam nadajników do wyboru, ja skorzystałem z trzech, zapomniałem o tym trzecim, ale musiałem dla testów antenę w drugą stronę przestawić, dane nie uciekły wtedy jak testowałem prędkość.
Więc wg mnie, ze strefy domowej możesz się połączyć z kilkoma nadajnikami, jakie masz dostępne. Nie wiem, może się mylę.
Są 2 opcje. Albo triangulacja albo faktycznie po BTSach leci. Zablokować nie mogą. możesz co najwyżej próbować anteną kierunkową wycelować w jeden i mieć nadzieję, że nie będzie miał przerw bo i tak przeskoczy. Jak będzie za duże obciążenie to BTS i tak wywali userów.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: adziu82 »

@zearid, ustawiłem na sztywno LTE1800, śmieszne trochę, bo antena jest skierowana na inny nadajnik LTE800 a korzystam właśnie z tego nadajnika LTE1800 gdzie nie mam anteny ustawionej na niego.
Na sztywno nie przerzuca mnie. Cały czas wiszę na LTE1800.
RAW
charlie112

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: charlie112 »

@key - no nie pracuję w Orange, więc praktyki nie znam, ale rozwiązanie o którym mówisz, jest logiczniejsze, bo rozliczanie na podstawie faktycznej lokalizacji byłoby upierdliwe dla nich. No ale - regulamin to regulamin - zawsze jest punkt zahaczenia jakby się okazało, że źle porozliczali :)

@zearid - ja sobie Orange chwalę. Na co dzień korzystam z LTE od RBM - przepustowość od 3 mb/s do 45 mb/s, średnio ok 13-15 mb/s. Ale jak wyłapię lejek to przerzucam się na Orange i wówczas od 3 mb/s do 60 mb/s, średnio ok. 27-32 mb/s, więc pod tym względem lepiej. Nadajnik Orange jest dalej od Playa(jakieś 150 metrów dalej w linii prostej względem nadajnika Playa). Nadajnik Playa widzę z okna i mam do niego ze 200 metrów tak na oko. Anten nie używam, modem to 3372-153h, który leży sobie na kaloryferze wyciągnięty na 2 metrowym przedłużaczu USB i podpięty do routera WR1043(v1), który leży za szafą. Tak to działa u mnie, ale jak wiadomo - wszystko tej materii jest względne :)
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: peterka »

Mieszkam na terenie wiejskim. Korzystam z BTS Orange LTE800 oddalonym o 2km i zachwalam jak najbardziej. Cały czas prędkości 10-20Mb co w zupełności wystarcza a 1410GB to jest świetna promocja dzięki czemu miesięcznie wychodzi mi około 10zł co jest śmieszną kwotą.
Według mnie nie ma sensu pakowanie się w żadne abonamenty Orange jeżeli jest ta promocja.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: zearid »

peterka pisze:Mieszkam na terenie wiejskim. Korzystam z BTS Orange LTE800 oddalonym o 2km i zachwalam jak najbardziej. Cały czas prędkości 10-20Mb co w zupełności wystarcza a 1410GB to jest świetna promocja dzięki czemu miesięcznie wychodzi mi około 10zł co jest śmieszną kwotą.
Według mnie nie ma sensu pakowanie się w żadne abonamenty Orange jeżeli jest ta promocja.
Tylko promo ma swoje ograniczenie a coś się zmiany w owym od lipca kroją. Abo to pewna stabilność oferty
Ja na co dzień ASUS RT-AC51U + E5573 (wcześniej E3272). całość na szafie (chodź modem zmienia polozenie0 do BTSa max 500m (chodź ten na widoku wyłączyli i został kawałek dalej a drugi ze światłem jest niższy niż budynek miedzy nim a mną xD)

A co do wymuszania. Jak nie ma odpowiednio silnego zasięgu a zbiera inny nadajnik to wiadomo, że z nim połączy właśnie.

Z play mam ten problem, że na tym jednym numerze w abo, nie ważne na jakim sprzęcie, jaki bts itp, zrywa nawet przy lekkim obciążeniu połączenia. czasem kilka godzin spokoju, czasem dc, połączenie i 20-30sek po tym znów dc (np grając w gry blizzarda.... tam dc lecą co chwilę masowo). Ciekawe jest to, że ani wymiana karty sim, ani sprzętu nic nie daje. I nie ma znaczenia czy to btsy tutaj czy np w innych miastach. Zawsze problemy z DC na tym jednym numerze i tak od bardzo dawna a według play problem nie istnieje.
ODPOWIEDZ