Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: adziu82 »

@zearid, ustawiłem na sztywno LTE1800, śmieszne trochę, bo antena jest skierowana na inny nadajnik LTE800 a korzystam właśnie z tego nadajnika LTE1800 gdzie nie mam anteny ustawionej na niego.
Na sztywno nie przerzuca mnie. Cały czas wiszę na LTE1800.
RAW
charlie112

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: charlie112 »

@key - no nie pracuję w Orange, więc praktyki nie znam, ale rozwiązanie o którym mówisz, jest logiczniejsze, bo rozliczanie na podstawie faktycznej lokalizacji byłoby upierdliwe dla nich. No ale - regulamin to regulamin - zawsze jest punkt zahaczenia jakby się okazało, że źle porozliczali :)

@zearid - ja sobie Orange chwalę. Na co dzień korzystam z LTE od RBM - przepustowość od 3 mb/s do 45 mb/s, średnio ok 13-15 mb/s. Ale jak wyłapię lejek to przerzucam się na Orange i wówczas od 3 mb/s do 60 mb/s, średnio ok. 27-32 mb/s, więc pod tym względem lepiej. Nadajnik Orange jest dalej od Playa(jakieś 150 metrów dalej w linii prostej względem nadajnika Playa). Nadajnik Playa widzę z okna i mam do niego ze 200 metrów tak na oko. Anten nie używam, modem to 3372-153h, który leży sobie na kaloryferze wyciągnięty na 2 metrowym przedłużaczu USB i podpięty do routera WR1043(v1), który leży za szafą. Tak to działa u mnie, ale jak wiadomo - wszystko tej materii jest względne :)
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: peterka »

Mieszkam na terenie wiejskim. Korzystam z BTS Orange LTE800 oddalonym o 2km i zachwalam jak najbardziej. Cały czas prędkości 10-20Mb co w zupełności wystarcza a 1410GB to jest świetna promocja dzięki czemu miesięcznie wychodzi mi około 10zł co jest śmieszną kwotą.
Według mnie nie ma sensu pakowanie się w żadne abonamenty Orange jeżeli jest ta promocja.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet LTE 2w1 - pytanie o naliczanie i działanie aktualnie

Post autor: zearid »

peterka pisze:Mieszkam na terenie wiejskim. Korzystam z BTS Orange LTE800 oddalonym o 2km i zachwalam jak najbardziej. Cały czas prędkości 10-20Mb co w zupełności wystarcza a 1410GB to jest świetna promocja dzięki czemu miesięcznie wychodzi mi około 10zł co jest śmieszną kwotą.
Według mnie nie ma sensu pakowanie się w żadne abonamenty Orange jeżeli jest ta promocja.
Tylko promo ma swoje ograniczenie a coś się zmiany w owym od lipca kroją. Abo to pewna stabilność oferty
Ja na co dzień ASUS RT-AC51U + E5573 (wcześniej E3272). całość na szafie (chodź modem zmienia polozenie0 do BTSa max 500m (chodź ten na widoku wyłączyli i został kawałek dalej a drugi ze światłem jest niższy niż budynek miedzy nim a mną xD)

A co do wymuszania. Jak nie ma odpowiednio silnego zasięgu a zbiera inny nadajnik to wiadomo, że z nim połączy właśnie.

Z play mam ten problem, że na tym jednym numerze w abo, nie ważne na jakim sprzęcie, jaki bts itp, zrywa nawet przy lekkim obciążeniu połączenia. czasem kilka godzin spokoju, czasem dc, połączenie i 20-30sek po tym znów dc (np grając w gry blizzarda.... tam dc lecą co chwilę masowo). Ciekawe jest to, że ani wymiana karty sim, ani sprzętu nic nie daje. I nie ma znaczenia czy to btsy tutaj czy np w innych miastach. Zawsze problemy z DC na tym jednym numerze i tak od bardzo dawna a według play problem nie istnieje.
ODPOWIEDZ