Internet bez limitu Orange 80zł

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Internet bez limitu Orange 80zł

Post autor: TheSTR »

Witam chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym internetem "bez limitu" w Orange piszą że 230GB w strefie domowej a po najechaniu na "i" jest 150GB a potem 1Mb/s czyli jest to 150 czy 230GB, a może da się wyciągnąć więcej :)
charlie112

Re: Internet bez limitu Orange 80zł

Post autor: charlie112 »

Co w tym niejasnego? Masz 80 GB do wykorzystania ogólnie - czy to w strefie czy poza nią i 150 GB tylko w strefie. W sumie 230 GB. Czy da się więcej wycisnąć? Patrząc na własne doświadczenia to może i się da, ale nie w ofercie abonamentowej, a na karcie. Na takiej zasadzie, że mają opóźnienia z rozliczaniem, ale po czasie i tak odpowiednio obciążą. W przypadku oferty na kartę jak się doliczą(a się doliczą) to zerują konto i tyle. Rachunku mi wystawić nie mogą. Ogólnie - wydaje mi się, że zawsze się doliczą i to się zbilansuje, a w przypadku umowy mogą wystawić rachunek, więc nie liczyłbym na więcej ponad to co w umowie.(Skoro najpierw mi dali - nie wiedzieć czemu - dodatkowo 10 GB, a później mi przeliczyli GB na złotówki i zabrali z konta, a w ogóle to wg. licznika w modemie wykorzystałem jakieś 80 GB, a miałem mieć 50 GB, to mają tam bur... Tyle, że w przypadku karty mogą mi zabrać moje 5 zeta z karty i cześć, a w przypadku abonamentu mogą Ci rachunek wystawić i będziesz się bawił w reklamacje)
edit: A i dodam, że poprzednia karta sprzed 2 miesięcy była rozliczona prawidłowo, wręcz co do megabajta, więc to pewno ich chwilowe problemy. Tak czy siak - nie liczyłbym na cuda pod tym względem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet bez limitu Orange 80zł

Post autor: krystianb »

charlie112 pisze:Rachunku mi wystawić nie mogą. Ogólnie - wydaje mi się, że zawsze się doliczą i to się zbilansuje, a w przypadku umowy mogą wystawić rachunek, więc nie liczyłbym na więcej ponad to co w umowie.
O czym Ty piszesz? Miałeś Ty kiedyś abonament? Jak w orange nie włączysz "całą na przód" albo nie połączysz się z zagraniczną siecią, to w abonamencie na neta nic Ci doliczyć do rachunku nie mogą.
A czy przycinają szybkość jak od linijki to nie potrafię bo nie mam.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
charlie112

Re: Internet bez limitu Orange 80zł

Post autor: charlie112 »

http://antyweb.pl/sprawdzajcie-rachunki ... -klientow/

Przecież już to było przerabiane u nich. Oczywiście wszystko jest odkręcalne, ale po co komu zabawa w ewentualne reklamacje? W Orange nie miałem, miałem w Play i się z nimi szarpałem z powodu notorycznie niedziałającej usługi, a oni twierdzili, że wszystko ok. No i nc+ mi ostatnio policzyło za dodatkowy pakiet, który sami wyłączyli zgodnie z umową :)
A skoro nie doliczają to na jakiej podstawie nagle zabrali mi środki z konta w momencie, gdy się kapnęli, że przekroczyłem darmowy pakiet o ok. 30 GB? Oczywiście pretensji nie mam, bo jestem i tak do przodu, no ale wypadałoby jednak zapytać, a najlepiej dobrze dane rozliczać :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet bez limitu Orange 80zł

Post autor: krystianb »

I wyjeżdżasz z artykułem dotyczącym abonamentu telefonicznego sprzed 5 lat. No złotą łopatę już wygrałeś, gadanie nie na temat też. Nie było na forum nawet jednego przypadku naliczenia opłat za internet w taryfie dedykowanej, odkąd tu jestem, a pamiętam taryfy 1GB/60zł i to cięte z dokładnością kilobajta, ba nawet sam z takiej korzystałem...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
charlie112

Re: Internet bez limitu Orange 80zł

Post autor: charlie112 »

Dziękuję, teraz walczę o platynową :D. I nie wiem po co te nerwy? Wyjeżdżam z artykułem, który pokazuje, że Orange potrafi sobie doliczać(z resztą nie tylko on). Pytanie brzmiało - czy da się wyciągnąć więcej, więc odpowiedziałem, że tak. Zasugerowałem żeby jednak uważać, bo mogą coś naliczyć(ale nie muszą). Mówisz, że trzeba włączyć całą naprzód - a jak sami to włączą jak się doliczą, że poszło o wiele za dużo ponad plan? Tak samo jak sami mi skasowali z konta i gdybym miał na nim 50 zeta to zeszłoby wszystko i jeszcze byłoby mało jak sobie policzyłem? Oczywiście mam świadomość, że to raczej wina jakichś ich problemów z rozliczaniem i jakby się rzucać z reklamacją to musieliby zwrócić(co też napisałem), ale po co kombinować i się później szarpać?
Co do cięcia z dokładnością - napisałem wyraźnie, że poprzednia karta była idealnie rozliczana, a z tą jakieś cyrki wyszły. Tu masz tę ich dokładność i jak to rozliczali w poszczególnych dniach(codziennie net był katowany YT i filmami online):
Obrazek

A tu masz wpis innego usera z innego wątku:
Piotrek24 pisze:Ja też miałem takie problemy. Naliczyło mi dopiero po kilku dniach jakiekolwiek użycie. Potem po za strefą naliczyło a nigdzie nie byłem itp. Tylko mi to tak naprawdę w niczym nie przeszkadza bo używam do 40 GB na miesiąc, więc ani tego limitu nie przekraczam domowego ani tego po za nim.
Jak widzisz- ten ich system wcale tak idealnie nie działa i można limit przeskoczyć. No ale można się zdziwić tak jak ja :)

Pozdrawiam.
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Internet bez limitu Orange 80zł

Post autor: mateusz512 »

Ja mam LTE Orange Biznesowy 530GB już będzie 5 miesiecy i tydzień temu wchodzę w apke Mój Orange zeby zobaczyć ile mi zostało GB i troche się zdziwiłem gdy pokazało wykorzystane 98GB a pozostało 902GB. Więc chyba jednak się da wyciągnąć więcej :D
ODPOWIEDZ