Internet mobilny na działkę

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Internet mobilny na działkę

Post autor: R Mad »

Witam. Temat raczej dość oczywisty. Potrzebuję Internetu mobilnego na działkę, na której przebywam głównie w weekendy. Domniemam, że musi być to coś bezprzewodowego, gdyż w pobliżu nie ma żadnej opcji podpięcia się pod kabel. Nie badałem jeszcze tematu zasięgu, może być z tym lekki problem bo domek jest na solidnej prowincji, a wokół sporo drzew, jednakże BTSy są w odległości 8 i 12 km, więc z odpowiednią anteną może uda się coś zwojować. Na razie myślę o jakiejś ofercie prepaid, bo chciałbym jednak zminimalizować wydatki na Internet z którego będę korzystał kilka razy w miesiącu. Póki co najbliżej mi do RBM, 50zł za 100 dni przy 100 GB/mies. brzmi całkiem w porządku. Nie jestem ostatnio zbyt na bieżąco, czy aktualnie jest coś, co bardziej przebija tę ofertę opłacalnością? Chodzi też o to, by było to jak najmniej uciążliwe, kiedy już będę miał pewność co do zasięgu, kupię jakiś router oraz antenę, to potem wystarczy tylko pilnować ważności konta oraz uruchamiać w każdym miesiącu pakiet darmowego LTE, wszystko to za pomocą nawet za pomocą aplikacji mobilnej, co jak dla mnie byłoby całkiem wygodnym rozwiązaniem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny na działkę

Post autor: matek451 »

Ale czego oczekujesz od nas? Nie podałeś gdzie ta działka. Jak pre-paid to wybór między usługą DIL na RBM na Kartę 5 czyli konieczny zasięg LTE sieci Play. Konkurować może z nim karta Orange Free z pakietem 1,41TB, karty za 100 zł na Allegro. Tu potrzebny zasięg 3G lub LTE w Orange. Testy na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info z kartami Play internet na Kartę za 9 zł, z 3GB oraz bonusem wakacyjnym 30GB i Orange free za 5 zł z pakietem 100GB jaki dostaniesz przy jej rejestracji w salonie za podanie danych adresowych.Od testów zależy wybór operatora i anteny. Do mobilnego na działce ze sprzętu wystarczy nawet MiFi z LTE np. E5573 za 100 zł.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Internet mobilny na działkę

Post autor: R Mad »

Oczekiwałem mniej więcej tego, co zawarłeś w swoim poście, chwała Ci za to :) Chodziło przede wszystkim o to czy warto skupiać się na czymś innym, niż RBM. Szukanie zasięgu istotnie rozpocznę od telefonu z kartą Play, bądź może nawet znajomy mieszkający nieopodal użyczy mi swojego routera na którym to korzysta właśnie z Internetu mobilnego od Play. Jeśli będzie kiepsko, to starter z Orange i kolejne testy. Już coś wiadomo.
ODPOWIEDZ