Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damis17
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-17, 19:03
Lokalizacja: Radom

Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: Damis17 »

Witam serdecznie.

Dotychczas używałem internetu mobilnego LTE w sieci Play na sprzęcie Huawei e3372 + Router TP-LINK MR 3420 V2 z aktywnym hubem oraz anteną CYBERTECH(taką dwu-panelową - polecaną tu na forum). Zasięg oscylował w granicach 80%>

Internet chodził jak chciał, raz stabilnie, raz wolno, raz się rozłączał. Więc chciałem zmienic operatora.

Sprawa wygląda tak: Mieszkam w miejscu zazaczonym na mapie o numerze 1
Znajomi mieszkają w miejscu zaznaczonym na mapie o numerze 2. Antene mają skierowaną w strone mojego miejsca zamieszkania czyli punktu 2.
Prędkości jakie osiągają w sieci orange to D:40/U:20. Internet chodzi cały czas stabilnie. Pracuja na tym samym modemie i routerze.

Skłaniam się ku sieci Orange, jednak wole was dopytać, gdyż nie jestem w temacie a coś się mi obilo o uszy że orange i t-mobile mają te same nadajniki do LTE.

Proszę również o pomoc w wybraniu oferty, taryfy. Wiadomo, jak najwiecej GB tym lepiej.
Chciałbym aby byłą możliwość posiadania dwóch kart SIM z tą samą taryfą pod jednym abonamentem.


Dziękuje za przeczytanie moich wypocin i dziekuje za wszelkie komentarze :)

Pozdrawiam


Miejscowości:
1 - Radom, ul. Kierzkowska
2 - Radom, Kończyce Kolonia gm. Kowala
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: matek451 »

Do Play antena ustawiona na BTS Samorządowa czy na Maratońska ? Problemy mogą wynikać ze słabego sprzętu czyli zestawu E3372 pewnie w wersji zwykłej z MR-3420 pewnie na OFW i od tego proponuję zacząć. Sam hub nie rozwiązuje problemów z tym kiepskim do obsługi modemu LTE routerem. Objawy charakterystyczne , przy intensywnej pracy po LTE i WiFi router resetuje połączenie LTE. Sprawdzałeś jak działają pasma LTE2100 ( z anteną) i LTE800 ( bez anteny) na tych BTS-ach. A co do Orange to na BTS-ach NetWorks Strycharska 20 i Kielecka 116 działa LTE1800NetWorks , na tym przy Hodowlanej działa LTE1800netWorks i LTE800 T-mobile i pewnie LTE800 Orange oraz agregacja tych pasm LTE. Chcesz brać abonament w Orange? Przetestuj go na karcie Orange Free za 5 zł, przy rejestracji w salonie podaj dane adresowe, dostaniesz bonus 100GB/m-c. Testy na telefonie LTE z Network Cell info oraz na tym swoim zestawie, antena na kierunki pobliskich BTS-ów NetWorks, które wymieniłem.
Damis17
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-17, 19:03
Lokalizacja: Radom

Re: Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: Damis17 »

Antena ustawiona na Maratońska, choć testowałem ją w różnych kierunkach, tam było najlepiej.
Na router wgrany Garogyle jezeli to ważne. Na podłączonym samym modemie też rewelacji nie ma, nawet jest gorzej.

Co do oferty to chyba wezmę orange free na karte po dołądowaniu dostanie 1410GB.

ok, sam modem w sobie jest OK do łączenia się z tymi BTSami?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: matek451 »

Modem E3372 s czy h, w wersji zwykłej czy HiLink? Na MR-3420 Cezary wypuścił teraz dedykowane FW oparte o LEDE czyli MiFi http://eko.one.pl/?p=mifi Sam pomysł z Orange dobry, sam korzystam choć mam kilka kart RBM na Kartę 5 z DIL i RWK.
Damis17
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-17, 19:03
Lokalizacja: Radom

Re: Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: Damis17 »

mam 4 takie modemy, dwie sztuki zwykłe i dwie HiLink - które lepsze?

Dzieki za info ;) do MR 3420 V3 nie ma jeszcze obrazów a taki router też posiadam :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: matek451 »

Po co kupowałeś cztery takie modemy i dwa routery? Za taką kasę miałbyś router z LTE-A. Wystaw to na sprzedaż i kup sprzęt z agregacją pasm LTE. Na modemy E3372 HiLink jest modowane FW, które pokazuje parametry sygnału , CID i pozwala wybierać pasma LTE. Z niektórymi działa tez LTEWatchH, który pozwala uzyskać na nich te same funkcje. Hilinki działają tez lepiej z MR-3420. Starsze wersje Gargoyle np. 1.6.2 z E3372 w wersji zwykłej nie obsługują trybu NCM, modem działa w nich w trybie RAS czyli jest wolniejszy. Dlatego warto korzystać z nowszych obrazów które mają sterownik NCM czyli Gargoyle 1.9 , CC z LUCI a najlepiej z LEDE i obrazu MiFi z LUCI dedykowanego do MR-3420v2. Ale ogólnie ten obraz to ukłon ze strony Cezarego w stronę użytkowników tego sprzętu. MR-3420 miał swój czas ale on już minął.
Damis17
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-17, 19:03
Lokalizacja: Radom

Re: Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: Damis17 »

Kolego kupowłem ten sprzet ale długi długi czas temu, nie bede ich sprzedawał, bo maja znikomą wartość :)

co do oprogramowania na sprzed e3372 HiLink tzn modowane FW- mozesz koelgo podesłać jakis link do tego softa żebym mógł się z tym zapoznać?

co do routera LTE-A - co polecasz?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: dzejk »

zajrzyj do działu modemów - masz tam obszerne tematy o e3372.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Internet LTE do domu. Jaki operator, byle nie Play?

Post autor: Tinkas »

Na twoim miejscu zamiast bawić się w mody, kupiłbym najpierw starter Orange i zarejestrował. Z tego co czytam, to za rejestrację masz w tej chwili 50GB na 14 dni - wystarczy na porządne testy. Jak będzie zrywało tak jak na Playu, to wtedy będziesz wiedział, że to coś ze sprzętem.
ODPOWIEDZ