Czy warto podpisać umowę z Plusem?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Czy warto podpisać umowę z Plusem?

Post autor: Monte_Christo »

Cześć. Od kilku tygodni testuje Internet na kartę w Plusie. Jestem zadowolony, tym bardziej teraz, gdy nabyłem antenę LTE.
Jednakże z internetu korzysta kilka osób i 35GB może zostać wykorzystane w zaledwie tydzień lub dwa tygodnie.
Dlatego interesuje mnie abonament w Plusie.
Szczególnie dlatego, iż twierdzą, że LTE jest nielimitowane.
Oczywiście w regulaminie napisali, że istnieje FUP.
Więc jestem tego świadomy.
Chciałbym Was zapytać, czy warto skorzystać z tej oferty?
Jakie są jej zalety, a jakie jawne lub ukryte minusy?
Serdecznie pozdrawiam.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Czy warto podpisać umowę z Plusem?

Post autor: dzejk »

A testowałeś innych operatorów, że upierasz się przy abonamencie w plusie ?
Masz dużo tańsze oferty na kartę w orange i play.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Czy warto podpisać umowę z Plusem?

Post autor: Monte_Christo »

Orange mnie w ogóle nie interesuje. Kilka lat w tej sieci i same rozczarowania. Nadajnik kilkaset metrów od mieszkania, a jakość internetu fatalna.
Jest tak przeciążony, że to jest dramat.
Play ma nadajnik LTE około 10 km ode mnie i prędkości nie są zbyt zachwycające.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy warto podpisać umowę z Plusem?

Post autor: matek451 »

Musisz się liczyć z tym ze te prędkości z BTS-a LTE1800 Aero2 w Gustawowie jakie masz teraz nie są ci dane na wieczność. Zauważ ze w tej okolicy to jedyny BTS LTE z grupy Plusa. Abonament to dwa lata i w Plusie to raczej w tej lokalizacji nic nie zmieni się na lepsze. W najgorszym wypadku BTS zapcha się.W Orange łączysz się z BTS-em LTE800 w Gostkowie, na nim działa tez LTE1800Networks i z niego Orange ma agregację LTE1800+800, masz do niego kilkaset metrów? Parametry sygnału LTE800, które pokazałeś przeczą temu. Nie podałeś lokalizacji . Oczywiście jesli odpowiada ci oferta Plausa to bierz. Tylko licz się z tym ze operator gwarantuje ci na LTE pakiet podstawowy, wszystko co powyżej niego w nielimitowanym LTE zależy tylko od Plusa , to on ustala zasady FUP. Nie masz żadnej gwarancji ile pozwoli wykorzystać z pełną, dostępną u ciebie prędkością LTE oraz kiedy załączy lejek z ograniczeniem prędkości i jakie to będą lejki. W najgorszym przypadku będzie to 32Kb/s. I to jest główny haczyk w ofercie Plusa. Inni operatorzy definiują limity i nakładane ograniczenia prędkości w ofertach "no limit". Zaleta to rabat 50% w ramach SmartDom dla klientów Plusa czy CP.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Czy warto podpisać umowę z Plusem?

Post autor: Monte_Christo »

Nie miałem na myśli stacji bazowej w Gostkowie, lecz w Adamku.
Mieszkam w Komorowie, powiat Konecki.
Mogę również pozostać w taryfie na kartę, doładowywać konto za 50 zł, otrzymać 20GB bonusu oraz wybrać pakiet 50GB. To jeszcze jest interesujące.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Czy warto podpisać umowę z Plusem?

Post autor: Monte_Christo »

Jeśli chodzi o BTSa z Plusa, to w Stąporkowie jest kolejny. Odległość 8 km ode mnie. Nie testowałem tego nadajnika w swoim miejscu zamieszkania.
ODPOWIEDZ