Internet mobilny jaki wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
isiemasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-05-30, 13:06

Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: isiemasz »

Cześć,
przyjechałem do domu rodzinnego na wakacje w którym niestety nie ma stałego połączenia z internetem. Dom jest usytuowany w miejscu w którym na początku nie było nawet sygnału GSM. Bez mojej wiedzy rodzice zamontowali repeater GSM dzięki któremu przynajmniej można rozmawiać przez telefon i jako tako łapać sygnał 3G zależnie od pogody. Zrobiłem testy w domu z kartami T-mobile, Plus i Play przy włączonym wzmacniaczu sygnału.
Efekt jest taki, że z Plusem telefon w ogóle się nie łączy (prawdopodobnie dlatego że antena od repeatera jest po przeciwnej stronie domu niż nadajnik), a sygnał z t-mobile daje osiągi jak w fotkach niżej z tym że prędkości pobierania wahały się bardzo zależnie od testu, od 10MB do wartości w fotce, zależy jak "zawiało", czasem nawet łapał LTE. Play odbierał na tym samym sygnale co t-mobile dlatego go nie testowałem. I tutaj pytanie do was: Co polecacie, żebym zrobił? Jakiego operatora wybrać i z jakim sprzętem?

Dom jest mniej więcej gdzie nazwa miejscowości: Osłowo
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 63&zoom=13
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: matek451 »

Rodzice zdają sobie sprawę ze stosowanie repeatera GSM jest nielegalne i karalne ? Mieszkają w normalnej, typowej lokalizacji więc po co sięgają po takie rozwiązania?. Lokalizacja z bardzo dobrym zasięgiem 3G,2G i LTE w Orange i T-mobile i to od kilku lat. Na 3g zasięg z własnych UMTS2100HSPA+DC z BTS-a Networks Laskowice lub Jeżewo, do tego HSPA+ z UMTS900NetWorks na tych BTS-ach. Jakby mało od dawna zasięg LTE z BTS-a LTE1800NetWorks w Laskowicach, na którym dołożono jeszcze LTE800 Orange i T-mobile. W ten sposób dostęp do agregacji pasm LTE1800+800. A jak za mało to kolejny LTE800 w Jeżewie. Klasyczny przykład jak nie korzystać z usług operatora mobilnego, zamiast prawidłowo skonfigurować sprzęt i kupić odpowiednią antenę w zamian nielegalny , chiński szajs za kupę kasy a efekt marny. Na dodatek nie wiedzieć czemu antena od tego wzmacniacza ustawiona pewnie na Dolsk bo na telefonie w 3g połaczenie z wolnym UMTS900 HSPA+ Networks z tego BTS-a. W Plusie bardzo dobry zasięg z BTS-a Laskowice, działa LTE1800Aero2, UMTS900Aero2 i GSM900 Plusa. wyłacz szajs i zrób testy na zewnątrz od strony Jeżewa na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info na kartach Orange, T-mobile czy Plusa. Pokaż screeny, zrób speedtesty. Internet ma być na kartę czy abonament?
isiemasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-05-30, 13:06

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: isiemasz »

Internet prawdopodobnie na kartę. Testy jutro zrobię i wrzucę fotki. Zdaję sobie sprawę, że repeater jest nielegalny, jednak to pierwsze co zrobili rodzice by w ogóle móc odbierać telefony w domu, jeśli da radę załatwić oba problemy jedną anteną będzie super i od razu pozbędę się tego niepotrzebnego badziewia.

Dzięki za poradę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: onken »

A ciekawe ilu mieszkańcom w pobliżu takim reporterem uniemożliwi poprawny odbiór...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: matek451 »

Wątpię aby przy odległości około 3km od BTS-a GSM900, UMTS900 w takim terenie nie było zasięgu głosowego Plusa. Co do T-mobile to można korzystać z legalnej bramki GSM wbudowanej w najtańszy router z 3G/2G np. B260 i anteny ATK-10/800-980. Karta SIM w routerze a do routera po RJ11 podłączony telefon bezprzewodowy. Całkowity koszt ze 200 zł.W zamian ludzie montują repeatery GSM wiedząc że są nielegalne, kilku takich w okolicy i pozamiatane. Liczą że są bezkarni, nie wiedzą że się mylą http://www.telepolis.pl/wiadomosci/uke- ... 38475.html
isiemasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-05-30, 13:06

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: isiemasz »

Zrobiłem testy z wyłączonym repeater'em na samsung galaxy S4:
Dołączyłem rysunek poglądowy do lepszego zrozumienia sytuacji. Wieczorem wrzucę jeszcze testy z orange.
Myślę, że powodem braku sygnału mogą być używane przez sąsiadów repeater'y co prowadzi do błędnego koła z brakiem zasięgu.
Niestety w testach w Domu i na podjeździe nie mogłem złapać sieci Plusa, sygnał złapał na tarasie ale był bardzo niestabilny, "zrywał" co chwilę, nie mogłem przeprowadzić testów prędkości.
Z t-mobile było lepiej jednak nadal w domu nie było zasięgu, na podjeździe dochodziło do cudów czyli siły sygnału od LTE do braku sygnału w promieniu 4 metrów.
Dodatkowe testy (miejsca 4 i 5) u obu operatorów nie dawały żadnej różnicy jakości, dlatego nie zamieściłem ich.
Ta propozycja z telefonem bezprzewodowym to jakieś wyjście, ale jednak telefon stacjonarny to dzisiaj trochę dodatkowy koszt, bo w końcu gdy ktoś z zewnątrz będzie dzwonił do domowników będzie dzwonił na komórki, a nie na stacjonarny, chyba że czegoś nie zrozumiałem z tym routerem.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: robertnik »

Masz niecałe 3km do BTSa Tmobile i nieco ponad do Orange(za jeziorkiem, azymut most, czy co to jest na zdjęciu sat nie widać, grobla..).
Trzeba by wejść na dach i powtórzyć testy. Docelowo wysoki maszt i antena. Dalej różnie. Jak tylko internet to ruter w domu, jak i rozmowy to ruter w puszce niedaleko anteny i kolejny w domu. Telefony muszą obsługiwać VoWiFi.

EDIT
Albo zamiast rutera przy antenie takie dziwne urządzenie. Nie wiem o nim zbyt wiele, ale oryginalnie to to samo co ruter w puszce, przystosowane do warunków zewnętrznych. Może będzie tanie i da się skonfigurować do pracy z Tmobile, Orange.
Ostatnio zmieniony 2017-07-13, 17:51 przez robertnik, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: matek451 »

Router pełni rolę bramki GSM, działa w pasmach GSM900 i UMTS900. Posiada slot na kartę SIM czyli pełni rolę telefonu komórkowego. Ale do niego montuje się zewnętrzna antenę na 800-900MHz i ustawia na konkretny BTS. Takie urządzenie jest legalne, do portu RJ11 podłącza się telefon bezprzewodowy z jedną lub kilkoma słuchawkami. W ten sposób korzysta się jak telefonu komórkowego w domu gdzie brak zasięgu sieci. Oczywiście można też zastosować router z LTE/3G i do niego kartę głosową z pakietem internetowym i korzystać po WiFi i LAN z internetu. Np. teraz korzystać z pakietu 1410GB w Orange na karcie głosowej pre-paid Orange Free, po doładowaniu za 200 zł masz taki bonus 1410GB. A za kasę z doładowania uruchamiasz pakiet nielimitowanych rozmów i SMS-ów za 30 zł/m-c. Router ustawiony na Auto, podczas rozmów działa na 2G/3G z BTS-a Networks UMTS900/GSM900 Laskowice, Jeżewo lub Dólsk w zależności na który ustawisz anteny . Podczas transmisji danych przechodzi na LTE800 z tych BTs-ów. prosto i legalnie. Najtańszy router LTE/3G z bramką GSM , złączami antenowymi to E5180As-22 z Plusa za 150 zł. Droższe to B593s-22 czy B315s-22 z Plusa/Play. Do tego dwie anteny ATK-10/800-980 około 200zł. Na 3g w T-mobile łączysz się z UMTS900 HSPA+ Networsk w Dólsku. LTE w T-mobile z BTS-a NetWorks Laskowice z LTE800. w Plusie 3G z sieci UMTS900Aero2 HSPA+ z któregoś z pobliskich BTS-ów( pozwolenia w Dólsku, Laskowicach-Jeziorna2 lub Jeżewa-Laskowicka). Jeśli wszyscy tam korzystają z nielegalnych wzmacniaczy GSM to niezły burdel w eterze. Idealne pole do popisu dla UKE. VoWiFi też będzie działać z sieci Wifi tych routerów.W podanym przeze mnie rozwiązaniu nie musisz korzystać z telefonów VoWiFi do rozmów, chyba że masz któryś z wymienionych na stronie T-mobile i wtedy nie rozstajesz się ze swoją ukochaną zabawką w domu.. W routerze może oczywiście być też karta z T-Mobile, głosowa z jakimś pakietem internetowym jeśli takowe posiadacie. Przykład z Orange free jest korzystny ze względu na "Grunwald" a zasięg z tych samych BTS-ów co T-mobile.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: 3G_ »

Wszystko fajnie z tą bramką GSM tylko lipa, że trzeba korzystać z innego numeru niż się nosi w telefonie. No i cała rodzina na jednym numerze. Bo chyba nikt nie będzie ciągle przekładal kart.
Grunwald w Orange już ma ważność tylko 155 dni jak w regulaminie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: matek451 »

Cóż trzeba było się spieszyć, stare bonusy 1410GB mają RWK a bramka czy VoIP nie są rozwiązaniami dla tych którzy nie wyobrażają sobie życia bez swojego smartfona. Dla nich tylko WiFi Calling czyli VoWiFi z dedykowanymi telefonami. Dla starszych osób takie rozwiązanie jak znalazł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet mobilny jaki wybrać?

Post autor: onken »

Pisałem że tak będzie a nawet gorzej jest.
Kiedyś w Orange RWK mógł mieć każdy net, teraz żaden.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ