Internet w telefonie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

Z tego co się orientuję to nie ma prawdziwych ofert 'No limit' jeśli chodzi o internet, ale co aktualnie opłaca się wybrać:

2 karty sim, używane będą w iphonach (różne lokalizacje, ale powiedzmy że 90% to Warszawa). Telefony służą jako modemy, transfery miesięczne rzędu 200-300GB. Chciałbym uniknąć dodatkowych kart sim i korzystania z nich w modemie - wiem że takie rozwiązania są.

Czy jest coś sensownego w tym momencie?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet w telefonie

Post autor: dzejk »

Przy takiej ilości GB to tylko orange grunwald.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie

Post autor: onken »

Są oferty no limit, w T-Mobile.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

dzejk pisze:Przy takiej ilości GB to tylko orange grunwald.
Aż tyle to nie potrzebuję, no i 250pln to sporo.
onken pisze:Są oferty no limit, w T-Mobile.
To prawdziwy 'no limit' czy taki jak wszędzie, bo z tego co pamiętam to też ograniczają prędkość drastycznie po iluś tam GB.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet w telefonie

Post autor: dzejk »

250 za co ?
Kupujesz starter na allegro za ok. 100 zł i masz do wykorzystania 1410GB przez kilkanaście miesięcy. Gdzie znajdziesz taniej ? Promocja do końca sierpnia. Ewentualnie kupujesz starter sam i doładowujesz za 200 zł, wtedy wychodzi 205 zł.
W t-mobile będziesz płacił za abonament no-limit 80 zł co miesiąc, więc raczej słabo.
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

dzejk pisze:250 za co ?
Kupujesz starter na allegro za ok. 100 zł i masz do wykorzystania 1410GB przez kilkanaście miesięcy. Gdzie znajdziesz taniej ? Promocja do końca sierpnia. Ewentualnie kupujesz starter sam i doładowujesz za 200 zł, wtedy wychodzi 205 zł.
W t-mobile będziesz płacił za abonament no-limit 80 zł co miesiąc, więc raczej słabo.
Ok, ale jest jeszcze jeden parametr o którym nie wspomniałem, a na którym mi zależy: zachowanie numeru telefonu, chciałbym uniknąć 'żonglowania' kartami sim.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w telefonie

Post autor: matek451 »

Kolego nie rób sobie żartów , bonus 1410GB jest za darmo, doładowanie kosztuje 200 zł w zamian na koncie będzie 240zł, do wykorzystania na usługi głosowe na wiele m-cy, np. rozmowy, SMS-y bez limitu na 8 m-cy. Chcesz mieć po 300GB na m-c i za ile ? Jeśli nie potrzebujesz tych 240 zł do rozmów i SMS-ów to kup sobie takie karty z 1410GB na Allegro po 100 zł. Jak za drogo i karty głosowe tylko do internetu to DIL na RBM na Kartę 5 z RWK, koszt do 5 zł/m-c. Minimum 100GB z pełna prędkością. Jak 200-300GB to 2-3 karty na telefon, koszt 10-15 zł/m-c. Wymagany zasięg LTE w Play. Numer telefonu zachowasz przenosząc go do Orange Free na Kartę od obecnego operatora.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie

Post autor: onken »

W najdroższych ofertach nie ograniczają, a już na pewno w tej dla firm, LTE do biura

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

onken pisze:W najdroższych ofertach nie ograniczają, a już na pewno w tej dla firm, LTE do biura
No faktycznie piszą że bez limitu, ale czy faktycznie tak jest... http://www.t-mobile.pl/dlafirm/oferta/a ... 0044.chtml

I to już za 59,99pln netto miesięcznie. No i jak to jest w innych technologiach...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie

Post autor: onken »

U mnie działa ok, nawet ponad 1 TB, w każdej technologi.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

onken pisze:U mnie działa ok, nawet ponad 1 TB, w każdej technologi.
Jaką masz taryfę? Firmową?
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

Byłem właśnie w T-Mobile. Sytuacja wygląda niestety tak iż na każdej taryfie (nawet wysokie biznesowe) są ograniczenie w ilości pobranych danych. Nie ma tych informacji na stronie - przynajmniej ja nie znalazłem.

Zaproponowana mi jednak rozwiązanie, aby do numerów głosowych jakie posiadam podpiąć usługę nielimitowanego internetu:
http://www.t-mobile.pl/dlafirm/internet ... 0047.chtml

I wówczas wygląda to tak: 2 abonamenty po 2x(39,99 - 5) + 10 + 59 = 141pln netto i w tej cenie mam 2 numery z nielimitowanymi rozmowami/smsami i faktycznym internetem bez limitu.

Dziwię się że inni operatorzy czegoś takiego nie mają w ofercie, a może się mylę?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie

Post autor: onken »

Powiedzieli Ci nieprawdę.

Masz internet dla biura dla firm, nie masz limitu.

Możesz poszukać trzy numery, masz voice + internet no limit, ale to nie wychodzi tanio ale jest no limit

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

onken pisze:Powiedzieli Ci nieprawdę.

Masz internet dla biura dla firm, nie masz limitu.
O jakiej ofercie piszesz dokładnie. Mnie np. interesował Jump! Profirma XL i tam jest limit 20GB po którym prędkość spada do 1Mbps. Nie tylko mi to powiedzieli, ale pokazali w ich systemie te informacje. Na stronie tego nie ma: http://www.t-mobile.pl/dlafirm/oferta/a ... 0044.chtml

Mnie interesuje nielimitowany internet na jednej karcie sim z tą do rozmów głosowych. Nie chcę korzystać z dodatkowych urządzań typu modem.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie

Post autor: onken »

Nie ma takiej razem z voice.

Dopiero do netu no limit można podpiąć usługę voice + net za dodatkową opłatą, mówię o taryfach dla firm.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

onken pisze:Nie ma takiej razem z voice.

Dopiero do netu no limit można podpiąć usługę voice + net za dodatkową opłatą, mówię o taryfach dla firm.
Ja też piszę o taryfach dla firm, no właśnie o takim 'podpięciu' napisałem w swoim poście.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie

Post autor: onken »

To tak jak pisałem, musisz mieć kartę do netu no limit by podpiąć inna głosową ( za opłatą )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

onken pisze:To tak jak pisałem, musisz mieć kartę do netu no limit by podpiąć inna głosową ( za opłatą )
No może i tak, ale potem już możesz tę kartę schować do szuflady, a usługa do niej przypisana (nielimitowany internet) będzie aktywna na 3 innych karatach sim i o to mi właśnie chodzi od początku.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie

Post autor: onken »

Ale płacisz za wszystkie karty, łącznie z tą z szuflady.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Spekulant
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2016-08-15, 08:02

Re: Internet w telefonie

Post autor: Spekulant »

onken pisze:Ale płacisz za wszystkie karty, łącznie z tą z szuflady.
Tak zgoda, ale ten nielimitowany net za 59pln netto (http://www.t-mobile.pl/dlafirm/internet ... 0047.chtml) dzieli się wówczas na 3 (w moim przypadku 2) numery, a co więcej od taryf głosowych odejmujesz koszt usługi intenet connect - min. 5pln). Plus 10pln do numeru za to 'podpięcie'. Wiem że może nie jest to najtańsze rozwiązanie na rynku, ale za ok. 140pln netto mam 2 numery z voice i internet no limit, a o to mi chodziło. Nie muszę kombinować z dodatkowymi urządzeniami i z tego co czytam to tmobile aktualnie ma jedną z lepszych pod względem parametrów lte ofertę - wiem że to się zmienia.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet w telefonie

Post autor: onken »

Zgadza się :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ