Co sądzicie o iPlus?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o usłudze iPlus

Czas głosowania minął 2006-12-24, 16:49

Nie ma lepszego neta w Polsce!
4
11%
iPlus jest OK!
18
50%
Lepsze to niż nic (nie mam innej możliwości założenia internetu)
8
22%
Żałuje, że podpisałem umowę
6
17%
 
Liczba głosów: 36

Jarek1233
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2006-03-20, 20:19

Co sądzicie o iPlus?

Post autor: Jarek1233 »

j.w
Comander GPRS Bydgoszcz
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Co sądzicie o iPlus?

Post autor: szalony »

Ja powoli takze zly jestem na Plusa :? Bo w domu mam tylko czasami edge a tak prawie non-stop sieje mi gprs z bts 1166 w Aleksandrowie :evil: Co ciekawe Plus dal mi ostatnio edge na Zielonym Romanowie 3933 ale cos mi sie zdaje ze Aleksandrow ma w nosie bo chyba na pamiatke tego bts 1166 z gprs zostawil :/ Jak tylko Era odpali u mnie zapowiadane bts to biore ja w ciemno zamiast iplusa-gprs!!! Chyba ze Plus da "mi" edge na bts 1166 to wtedy <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> z nim zostane bo jakosc danych ma najlepsza tylko najpierw trzeba byc w zasiegu minimum edge !!!
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Co sądzicie o iPlus?

Post autor: krecikson »

iPlus, na początku czyli rok - półtora roku temu chodził jakoś, ostatnio coraz gorzej, przez pół roku to prawiwy koszamarnie wolny transfer, musiałem dokupić antene do telefonu bo wciąż łapało gprs, czasem połączenie zanika bez powodu, może z powodu dużej liczby dzwoniacych telefonami i obciążajacych pasmo :lol: żałuje ze podpisałem umowe gdyż od półtora roku Plus nic nie zmodernizował, nadal są dwa nadajniki w okolicy z cholernie wolnym GPRS-em i jeden z EDGE który bywa obciążony, czasem nie idzie się do niego podłączyć nawet z anteną zewnętrzną. W sumie lepsze to niż nic. Miszkam w miejscu gdzie nie mam zbyt duzego wyboru, albo sieci komórkowe albo dial-up z tp, więc wybór jest jeden - sieć komórkowa, Wcześniej używałem GPRS-a w IDEI i było fatalnie, czasem połaczenie zanikało i nie mozna było nawiązać go z godzien albo dwie to był prawiwy koszmar kiedy gadało się przez GG i nagle ciach koniec rozmowy a wszelki próby ponownego połączenia pokazywały brak komunikacji z internetem. Teraz kiedy zbliża się koniec umowy z iPlusem zaczynam brać pod uwage mozłiwosć zmiany operatora, szkoda że Era i Orange nie mają starterów pre-paid typowo do internetu jak iPlus, chętnie wybróbowałbym jakie działa konkurencja w mojej okolicy i wtedy wybrałbym sieć z najstabilniejszym i najszybszym transferem.
----
edit: dodam ze po zakupie anteny mam non stop pełen zasięg na telefonie a transfer jest jako taki, to według mnie świadczy o przeciążeniu sieci, powinni zacząć to rozbudowywać zamiast dokładać UMTS trzecią generacje w dużych miastach jak Warszawa, tak jak teraz Orange chwalą się że przyspieszają do 1,8 megabita, po co ludziom w dużych miastach, tam każdy skorzysta nie z jakieś lipnej łącznosci komórkowej z dużym pingiem a z normalnego łacza jak neostrada albo z kablówki, niedocenianie klientów poza dużymi miastami to kpina operatorów jak na przykład Plus GSM, który nie zwiększa zasiegu EDGE
Ostatnio zmieniony 2006-12-18, 19:35 przez krecikson, łącznie zmieniany 1 raz.
LukasMWS
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-12-08, 23:20
Lokalizacja: Polanica Zdrój / Wroc?aw

Re: Co sądzicie o iPlus?

Post autor: LukasMWS »

Moja ocena jest taka, że choć dają niezły limit, parę dodatkowych usług, jak bezpłatne SMSy i możliwość wykonywania połączeń, to iPlus ma wadę, której nie mogę przeoczyć, mimo że mam do tego operatora wręcz sentyment, bo jestem klientem niemalże od początku Plusa.
Uważam, że Plus ma skandalicznie mały zasięg EDGE w porównaniu do wzorowego u mnie pokrycia polem GSM.
Treść reklamy "Internet jest wszędzie" nie wnosi w zasadzie nic nowego. GPRS faktycznie jest wszędzie ale ma to zastosowanie do każdego operatora.

Orange może z większą dozą prawdziwości stwierdzić "EDGE jest wszędzie", bo wydaje się, że zasięg GSM i zasięg EDGE są do siebie najbardziej zbliżone w tej sieci.
Choć jak się przekonaliśmy niedawno, ichni "inżynierowie" twierdzą, że tu i tam nie ma nawet GPRSu i żadna antena nie pomoże...
Dobry zasięg, ale za to zero kompetencji.

Na tą chwilę nie biorę pod uwagę takich wynalazków jak UMTS czy HSDPA, bo pokrycie jest pomijalne.
Era? U mnie - na Dolnym Śląsku Era ma najmniej BTSów i przeważnie najsłabszy zasięg. Odpada.

Wniosek? Ja plasuję iPlusa na drugiej pozycji.

Pozdrawiam!
--
Łukasz
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Co sądzicie o iPlus?

Post autor: Ufo atakuje »

Na pewno najbardziej elastyczna ze wszystkich ofert: Simdata, "Weź na próbę", usługa iplus do abonamentu (można deaktywować w każdej chwili), umowy na 12-miesiący (jako pierwszy operator). Dodajmy spory limit 1GB przy niższym abonamencie i niezła prędkość po cięciu 35-40 kb/s.
Reszta zależy od dostępnego zasięgu i technologii. I tu już pojawiają się problemy- przeciążone BTS-y, brak EDGE w wielu miastach(!), najsłabsze pokrycie UMTS/HSDPA.
Ostatnio zmieniony 2006-12-21, 17:40 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Co sądzicie o iPlus?

Post autor: krecikson »

iPlus ma dużego plusa za Simdate i 100 kB za 3 gr.
batt21
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-31, 00:56
Lokalizacja: Wroclaw Karlowice

Re: Co sądzicie o iPlus?

Post autor: batt21 »

Jestem za iPLUSEM tylko ten limit,nie powinni już zwalniać czegoś co jest z natury bardzo wolne

Po cięciu 3,2KB/s :( :( :( :( :(
--------------------------------
P II Coman. 2 xp.sp2
amws
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-10-11, 22:52
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Co sądzicie o iPlus?

Post autor: amws »

Witam.

Podpisałem umowę 5 miesięcy temu i bardzo, bardzo żałuje.

Zasięg jest do bani w wielu miejscach w których bywam jest tylko GPRS.
Nie jestem zadowolony z iPlusa, jedyne co zachęciło mnie do podpisania umowy to korzystne warunki.
ODPOWIEDZ