Którą opcję wybrać ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukas2283
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-07-20, 10:21

Którą opcję wybrać ?

Post autor: lukas2283 »

Witam , o to moja lokalizacja http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 13&zoom=15 Panowie i Panie mam taką prośbę kompletnie wypadłem z obiegu z tym LTE , mógłby ktoś zaproponować najlepszą opcję ? Jaki operator w tej lokalizacji da najlepszy transfer ? Lub jaka opcja cenowa będzie najlepsza może być z ograniczeniem i z abonamentem. Wiem że testy telefonem byłyby najlepsze ale niestety obecnie nie dysponuje może po samej lokalizacji są się coś wywróżyć? Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Którą opcję wybrać ?

Post autor: wojteks »

Nie masz smartfona? Ktoś znajomy nie ma? Bez testów to gdybanie.
Nie pomagam na PW!
lukas2283
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-07-20, 10:21

Re: Którą opcję wybrać ?

Post autor: lukas2283 »

Inaczej , mama mieszka pod tym adresem nie długo ją odwiedzę i będę miał tylko chwile a chciałbym założyć jej internet dlatego pytam wcześniej jaka była by najlepsza opcja dodam żemama ma telefon w abonamencie Play. A z gdybania ? Jaka opcja byłaby najlepsza?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą opcję wybrać ?

Post autor: matek451 »

Zasadniczo zasięg LTE u wszystkich operatorów.BTS-y na terenie ZCH Police. Play ma tam BTs z kompletem pozwoleń na LTE a więc LTE1800, LTE2100, LTE80 i LTE2600, agreguje pasma LTE. Orange i T-Mobile korzystają z BTS-a LTE1800NetWorks. Plus na terenie ZCH ma BTS LTE1800Aero2 i LTE800Sferii i agregację LTE1800+800 z niego. Póki co najtańsza opcja to internet na kartę w Play z nielimitowanym LTE za 5 zł/m-c. Sprzęt własny. Tania opcja to też Plus z programem SmartDom dla klientów Plusa i CP.
lukas2283
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-07-20, 10:21

Re: Którą opcję wybrać ?

Post autor: lukas2283 »

O ! Mamy Polsat więc może jakby połączyć te dwie usługi !? I Play też w abonamencie jeszcze jedno pytanie jaki sprzęt brać pod uwagę z Play a jaki z polsat/plus ? A może kupić coś na własną rękę dzięki wielkie za pomoc!
jarosz99
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2017-07-19, 15:34

Re: Którą opcję wybrać ?

Post autor: jarosz99 »

@up
Zniżka SmartDom wymaga telewizji za co najmniej 59,90/mies.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Którą opcję wybrać ?

Post autor: matek451 »

Dalsze kroki to testy Play i Plusa w twojej lokalizacji na ich kartach , telefon z LTE z aplikacją network cell Info pokaże parametry sygnału i dane BTS-a do tego speedtesty każdego z operatorów. W Plusie jeśli masz w CP abonament TV za 49,90 dostaniesz rabat 505 na usługę czyli np. za 25 zł masz 50GB+ LTE bez limitu. Sprzet na raty np. B315 za 24x15 zł=360 zł, DWR-960 za 24x25,50=612zł. Sprzęt możesz kupić oczywiście sam a abonament brać bez niego. router z LTE-A kupisz za około 500 zł za B618, B525 czy E5186. Router LTE czyli B315 kupisz za około 200-300 zł. W Play korzysta się z usługi Darmowy Internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę 5, najlepiej z RWK.
lukas2283
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-07-20, 10:21

Re: Którą opcję wybrać ?

Post autor: lukas2283 »

Wasza wiedza na ten temat mnie przytłacza !;-) oczywiście pozytywnie ! na pewno będzie to abo w play czy plus wyjdzie po testach mam kolejne pytanie który router kupić? w tym przypadku ? B618 czy B315 ? w plusie i w play z najbliższego nadajnika jest agregacja ? wiec chyba lepszym wydaje się B618 ? czy szkoda kasy i może kupić B315?
Awatar użytkownika
Specjalista_Plus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-13, 16:31

Re: Którą opcję wybrać ?

Post autor: Specjalista_Plus »

lukas2283 pisze:Witam , o to moja lokalizacja http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 13&zoom=15 Panowie i Panie mam taką prośbę kompletnie wypadłem z obiegu z tym LTE , mógłby ktoś zaproponować najlepszą opcję ? Jaki operator w tej lokalizacji da najlepszy transfer ? Lub jaka opcja cenowa będzie najlepsza może być z ograniczeniem i z abonamentem. Wiem że testy telefonem byłyby najlepsze ale niestety obecnie nie dysponuje może po samej lokalizacji są się coś wywróżyć? Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Podana miejscowość znajduje się w zasięgu Internetu LTE, który oferuje nasza sieć. Na załączonej mapie widać także, że każdy z operatorów ma podobne rozmieszczenie najbliższych nadajników. Sugerujemy więc samodzielne przetestowanie usługi i podjęcie odpowiedniej decyzji.

Mamy dla Ciebie ciekawą propozycję z atrakcyjnymi pakietami internetowymi. Spójrz tutaj:
https://www.plus.pl/internet-lte. Po wyborze pakietu będziesz mógł również dobrać odpowiednie urządzenie. Zalecamy wybór routera obsługującego technologię LTE Advanced (ze względu na to, że najbliższa stacja bazowa obsługuje obydwa pasma LTE) oraz użycie anteny kierunkowej.

Jeżeli wcześniej zawarłeś umowę na telewizję w kwocie min. 49,90 zł, będziesz mógł skorzystać z rabatu 50% na abonament.
W przypadku dalszych pytań - służymy pomocą.
ODPOWIEDZ