iPlus i UMTS w Toruniu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
macmusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-19, 20:45
Lokalizacja: Toruń

iPlus i UMTS w Toruniu

Post autor: macmusz »

Witam,
Niedawno miałem problem z wyborem sieci w której rozpocznę swoją przygodę z internetem komórkowym. Szukałem informacji jak wygląda sprawa zasięgu w Toruniu.. Nic konkretnego nie znalazłem (poza mapkami i innymi mglistymi informacjami). Teraz od miesiąca mam iPlusa i stwierdziłem, że napiszę jak z perspektywy toruniaka ten iPlus wygląda. Może komuś się to do czegoś przyda :)

UMTS - Starówka, Bielany, Fałata, "działki Józefa" - super - tam działałem. download ca 45KB/s. Na Rubinkowie nie sprawdzałem. HSDPA oczywiście nie ma :)
Gorzej jest w okolicach "Radia" ;) - tam mieszkam i mówiąc szczerze mam problem. iPlus "pcha" mi się na siłę na tego UMTS'a, a zasięg jest co najwyżej dwukreskowy. Zdarza się, że modem ciągle się przełącza UMTS<->EDGE i internet wówczas prawie w ogóle nie działa :)
Pytanie do Was: czy można jakoś zafiksować, żeby modem (Huawei) działał tylko na EDGE? Jakieś nowe połączenie trzeba zrobić? Czy coś? :)

pozdrawiam,
Maciek
Komputer moze byc bez monitora!
ODPOWIEDZ