Potrzebny starter z kartą SIM do routera

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzesiovsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-19, 13:07

Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: grzesiovsky »

Witam, potrzebuję pomocy w sprawie zakupu jakiegoś prepaida z dowolnie jakiej firmy na okres tygodnia-dwóch. Aktualnie mam Plusa z modemem Huawei E5186 oraz limitem około 150gb co czasami nie starcza dla kilku osób korzystających m.in z Netflixa oraz różnych gier sieciowych, dlatego szukam alternatywy po którą idę do jakiegoś kiosku, wkładam SIM do routera i się nie przejmuje do końca miesiąca. Chciałbym żeby chociaż na tym prepaidzie było ze 30gb, jest teraz jakaś sensowna promocja? Która z firm ma najbardziej korzystną ofertę na ten moment? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: matek451 »

To w Plusie nie ma oferty bez limitu? Oczywiście to żart, nie jesteś pierwszym abonentem Plusa, który musi się ratować pre paidami konkurencji. Jeśli masz zasięg LTE Play to zapoznaj się z usługą Darmowy Internet LTE bez limitu na kartach RBM na Kartę 5, koszt od 5 zł/m-c za minimum 100GB z pełną prędkością. Inna alternatywa to Grunwald od Orange czyli 1410GB na 5 m-cy za około 70 zł na Allegro. Działa na 3G i LTE Orange. Obydwie oferty mają swoje tematy na tym forum.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: onken »

Matek nie wiem czy wiesz ale w Plusie ostatnio dają tylko lejki techniczne dobowe , podobnie jak w Orange

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
grzesiovsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-19, 13:07

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: grzesiovsky »

@matek451 jest bez limitu sygnał LTE, ogólny pakiet danych to 70gb, potem prędkość (nie) spada wcale ponieważ w moim terenie jest to nieodczuwalne, a gdy dochodzi do zużycia około 190gb nagle wszystko spada do 50KB/s i ciężko jest załadować stronę na forum a co dopiero o stabilny ping albo packet loss :-p
grzesiovsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-19, 13:07

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: grzesiovsky »

a jak wygląda ta sytuacja z 1410gb od Orange? Wysyłają mi tę kartę, ja idę do najbliższego punktu gdzie mogę aktywować i działa? ~70zł za 1410gb internetu brzmi zbyt pięknie zwłaszcza od Orange, orientuje się ktoś jak z prędkością, pingiem oraz stabilnością?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: matek451 »

@onken a na jakiej podstawie ? Masz jakiś regulamin działania tego ich FUP? W najnowszym regulaminie nic na ten temat https://www.plus.pl/documents/16/ea5e27 ... 56df11d8f6
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: onken »

Informacje od człowieka który ma znajomych w dziale technicznym.

To by się sprawdzało bo mam kilka metrów w CP z pakietem 40 + 5 GB i nawet po pobraniu 320 GB ( z głową ) net dalej działa ok.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: matek451 »

I to jest cały Plus/CP , jedna Pani drugiej Pani. Brak jasnych regulaminów i reguł FUP od dawna dyskwalifikuje tego operatora. Pozwala to na dowolna interpretację przez operatora i ustawia użytkownika na z góry straconej pozycji. Dzisiaj masz 320GB a jutro np. 100GB i nic z tym nie zrobisz. Nie masz żadnych argumentów w walce z operatorem który może dowolnie kształtować politykę prędkości i działania FUP na LTE. Nie masz nic na papierze.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: onken »

Z Orange ma też nie masz żadnych opcji. Np w planie Maksymalnym mogą wrzucić lejek kiedy chcą. FUP...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: matek451 »

W Orange zapisy w regulaminach są jasne i czytelne. Plus od początku zostawił sobie furtkę, historia FUP w Power LTEi polityka przycinania prędkości to swoista epopeja a użytkownicy mają swoistą rosyjską ruletkę typu kiedy, do ilu przytną a nawet odetną od internetu. Autor tematu właśnie to przerabia.
grzesiovsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-19, 13:07

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: grzesiovsky »

Czyli wybranie "Grunwaldu" od Orange to na ten moment najkorzystniejsza oferta? Jeszcze mam pytanie do kogoś kto kupował owe cudo na Allegro - jak wygląda aktywacja owej karty? Bo wprowadzeniu nakazu aktywacji kart SIM nigdy nie miałem z tym styczności
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: dzejk »

Sprzedawca podaje Ci numer telefonu tej karty i Ty ją rejestrujesz na siebie. Możesz to zrobić np. smsem, jeśli masz już inny zarejestrowany numer w orange albo lecisz zarejestrować do salonu orange, na pocztę, do kiosku ruchu, czy gdzie tam jeszcze można...
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: blogger »

Poprzez bank online już nawet zarejestrujesz.

Sama kwestia tej rejestracji to ciekawa sprawa, nie chcę mieszać do tego polityki ale w Niemczech nie musiałem, natomiast w Hiszpanii i Grecji jak najbardziej. A tak w ogóle to jeżeli ktoś chce pozostać anonimowy to będzie anonimowy. A kto jest w RP tym rzeczywistym terrorystą to także wolę się nie wypowiadać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: krystianb »

blogger pisze: nie chcę mieszać do tego polityki ale w Niemczech nie musiałem,
Taaak? W Niemczech obowiązek rejestracji kart sim został wprowadzony wiele lat temu, tylko to lipca tego roku można było to zrobić choćby telefonicznie, wystarczyło ustne oświadczenie. Aktualnie istnieje obowiązek okazania dowodu tożsamości podczas rejestracji karty sim.
Sugeruje to, że nigdy nie ruszyłeś się z domu i głupoty opowiadasz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: key »

W Niemczech obowiazek rejestracj nr. telefonicznego byl od zawsze. Tylko nie zawsze sprzedawca sprawdzal dowod.
Nie pomagam na PW.
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: blogger »

Widocznie T-Mobile zapomniał o rejestracji mojego numeru a sklep w Salzgitter jest wyjęty spod prawa sprzedając mi kartę e+ bez spisywania danych. Wszelkie wycieczki personalne @krystianb niech sobie podaruje.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Potrzebny starter z kartą SIM do routera

Post autor: key »

Sklepy nie musza spisywac danych. Odpowiedzialny jest udostepniajacy numer - czyli operator.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ