Jaki internet LTE wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pikselowy112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-06, 19:48

Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: pikselowy112 »

Witam, mieszkam w Markach ( okolice Warszawy, nadajnik mam 0.5 km od domu), potrzebuje internetu bez limitu danych z którego będą korzystały 4 osoby. Cena nie gra roli ponieważ zależy mi na jakości usługi. Na oku mam ofertę Gold dla firm od t-mobile, Co moglibyście mi polecić? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: compawori »

Należy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> do ręki telefon na Androidzie z LTE z kartą T-mobile (idealnie abonament, ponieważ na kartę jest limit prędkości 15Mb/s) i wrzucić tutaj:
- prędkość działania w godzinach szczytu (18-21) za pomocą Speedtest
- parametry sygnału za pomocą aplikacji Network Cell Info (zakładka Dane)
T-mobile ma faktycznie oferty bez limitu danych i bez limitu prędkości. Warto rozróżnić te 2 limity, bo praktycznie wszystkie oferty teraz są bez limitu danych, ale z limitem prędkości po przesłaniu określonej ilości danych.
pikselowy112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-06, 19:48

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: pikselowy112 »

Wyniki mam takie:
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: compawori »

Jest to połączenie z nadajnikiem przy Piłsudskiego 18 w LTE800. Nadajnik ten obsługuje również LTE2600 oraz LTE1800, a co za tym idzie powinna działać agregacja pasm (LTE-A). Warto byłoby podejść bliżej nadajnika i ponownie zrobić pomiary w godzinach szczytu na linii nadajnik – dom, aby ocenić obciążenie tej stacji oraz wyjaśnić dlaczego w domu łapie tylko LTE800 (czyli czy poza domem złapie 2600+1800).

Na mapie znajdziesz też inne nadajniki, które mogą być dostępne za pomocą anteny kierunkowej. Jeśli szukasz najlepszego to warto spróbować podjechać do niektórych, szczególnie tych, które są widoczne z miejsca ewentualnego montażu anteny na dachu. http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 54&zoom=16

Co do anteny to kilka z nadajników w okolicy obsługuje LTE2600 + LTE1800 i tutaj należy szukać prędkości. Jest pewien problem z anteną na tą konfigurację. Obecnie brak sprawdzonej obsługującej obie częstotliwości, ale obiecująca jest antena combo 1800+2600 od użytkownika siata100 na Allegro.

Poczytaj w innych wątkach jaki router mobilny brać z abonamentem z T-Mobile.
pikselowy112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-06, 19:48

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: pikselowy112 »

Naprawdę mieszkając około 0.5 km od tego nadajnika antena będzie niezbędna? Router mam już wybrany Huawei B525.
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: compawori »

Może pomóc, ponieważ sygnał jest dość słaby. http://jackiewiczowie.blogspot.nl/2014/ ... e.html?m=1
Zachęcam do testów blisko nadajnika aby sprawdzić jakie ma on osiągi przy dobrym sygnale. Jeśli znacząco lepsze to będzie to przesłanka do rozważenia zakupu anteny.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: eXorcist »

A jaki ma być sygnał jak router pewnie w w takim miejscu w domu, że fala ma do przejścia 3 ściany nośne. Ustaw w oknie od strony nadajnika.
pikselowy112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-06, 19:48

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: pikselowy112 »

Faktycznie zasięg jest dosyć słaby (2/5 kresek), wiec zabieram się za zakup anteny. Jednakże wyniki są bardzo dobre w porównaniu do poprzedniego dostawcy.
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: compawori »

Jeśli jesteś z tych wyników zadowolony, to antena nie jest obecnie konieczna. Może, ale nie musi, poprawić prędkość.
pikselowy112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-06, 19:48

Re: Jaki internet LTE wybrać?

Post autor: pikselowy112 »

Płacąc jednak za tą ofertę chciałbym ja jak najlepiej wykorzystać, wiec zdecyduje się na zakup anteny.
ODPOWIEDZ