Jaki Internet LTE w mojej okolicy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Witam, dziś zrobiłem testy w Orange i T-mobile, w domu i pod BTSem w Sikorzu. Poniżej załączam screeny:
Orange w domu:
Obrazek
Orange pod BTSem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
T-Mobile w domu:
Obrazek
T-Mobile pod BTSem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czekam na Wasze opinie, którego operatora wybrać i co z anteną zewnętrzną, bo muszę jakąś na dniach kupić. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi! :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: matek451 »

Żadnego z tych dwóch, pokazane prędkości pod BTS-em wskazują na przeciążenie a może być jeszcze gorzej, szczególnie w T-mobile w Brudzeniu Duzym działa juz BTS Play z LTE1800, LTE2100 i LTE800 z agregacją tych pasm. Zrób testy Play.
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Robiłem testy Play i wychodziły tragicznie, mam teraz MIX w Playu i jak użytkuję telefon gdy jestem w domu to zasięg jest tragiczny, a internet chodzi tak, że filmik z yt ciężko załadować. Tak jak wcześniej wspomniałem Brudzeń Duży mam za kawałkiem lasu, a mieszkam 30 metrów od pierwszych drzew. Zrobię testy jeszcze dziś tego Playa, ale słabo to widzę..
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Pomiary Play w domu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to pod BTSem Playa w Brudzeniu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodam jeszcze, że o tej porze roku nie ma liści na drzewach, a i tak pomiar Playa u mnie w domu słabo wypada. W porze wiosenno-letniej zapewne będzie jeszcze gorzej. Więc chyba będę skazany na któregoś operatora z Orange/T-mobile. Ale czekam na Wasze dalsze wskazówki i porady. Dzięki!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: matek451 »

Pod BTS-em połączenie z wolniejszym LTE2100 zamiast z LTE1800 stąd DL na poziomie 26Mb/s. Na telefonie raczej nie wymusisz pasma LTE1800. Test w domu bez żadnego znaczenia, to 3G na UMTS900HSPA+ z BTS-a Gozdowo. W Brudzeniu potwierdzone LTE1800, LTE2100 i LTE800 Play. Podstawa to sprawdzenie LTE1800 z niego i agregacji LTE1800+800.
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

A można prosić o jakieś wskazówki jak zrobić to, co napisałeś w ostatnim zdaniu? Bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: matek451 »

Gdybyś miał dostęp chociaż do mobilnego routera LTE np. E5573 to za pomocą LTEwatchH czy Toolboxa wymusiłbyś po kolei pasma LTE1800, LTE2100 i LTE800 i sprawdził te pasma i , sygnał i CID BTS-a u siebie na zewnątrz i pod BTS-em na swoim kierunku. Jeśli masz telefon z android to poczytaj i popytaj czy na nim masz możliwość wymuszania pasm LTE,LTE+ monitorowania sygnału itp http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 24&t=91310 Play sprawdzisz tez oczywiście na B525 z T-Mobile gdybys <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> go na 30 dniowe testy.
gurales
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-09-07, 20:19

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: gurales »

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Popróbuję może jeszcze z tym Playem. Mam jeszcze jedną sprawę. Niżej załączę screena testu mojego internetu domowego, którego obecnie używam w domu rodzinnym. Jest to stałe łącze od okręgowego dostawcy internetu, na internet nie narzekam, więcej mi nie potrzeba. Porównując ten wynik z wynikami T-mobile/Orange, które wyżej Wam załączałem, można stwierdzić, że na internet od tych operatorów również bym nie narzekał? Czy bezprzewodowo będzie chodziło to gorzej? Czekam na Wasze opinie, bo może bez sensu jest szukać dużo lepszych opcji skoro ten mój internet domowy mnie zadowala, mimo słabych parametrów. Załączam screena:
Obrazek

Pozdrawiam.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Internet LTE w mojej okolicy

Post autor: Pawrzes »

Wygląda na to, że stację Playa mam całkowicie zasłoniętą w swojej lokalizacji i nawet UMTS łapiesz obecnie z dalekiego Gozdowa. W N! masz widoczność stacji ale jest ona dość przeciążona - sprawdź UMTS bo może się okazać szybszy w godzinach szczytu niż LTE. Sytuacja będzie lepsza gdy operatorzy wymienią się lokalizacjami. Play dodatkowo planuje w przyszłym roku budowę masztu we wsi Murzynowo.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ