Wybór internetu bezprzewodowego do domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
frodziaczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-10, 19:15

Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: frodziaczek »

Pozdrawiam forumowiczów, mój pierwszy post.

Potrzebuję pomocy przy wyborze internetu bezprzewodowego do domu.
Nabyłem nieruchomość w Pszczynie, ul. Roehricha. Niestety nie mam możliwości podłączenia się do lokalnych dystrybutorów internetu (nie mówiąc już o tym, że o światłowodzie nie mam co marzyć).

Proszę o poradę jak mam podejść do wyboru oferty internetu domowego: mam pomierzyć jakieś zasięgi? zrobić jakieś testy?
Wiem jedynie, że Orange oferuje 150GB, co na chwilę obecną jest ponoć najlepszą ofertą. Niestety poza tym jestem zielony: czym się różnią oferowane modemy, jak je skonfigurować, czy może kupić go na własną rękę, o co chodzi z dodatkowymi antenami zewnętrznymi itp.
Dodam, że mam jeszcze możliwość położenia kabli w domu. Telefony mamy w Virginie.
Zależy mi na dobrym WiFi (dom jest w miarę duży, sypialnie po przekątnej) i bezproblemowym Netflixie.

Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: dzejk »

Najbliższy nadajnik na ul. Górnośląskiej 11 - komin - teren Patentus.
Play ma tam działające LTE 800, 1800 i 2100 MHz. Orange i T-mobile współdzielone LTE 1800 MHz. Plus ma LTE 800 i 1800 MHz.
Mapa - http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 15&zoom=15
Jeśli masz w telefonie LTE, to zrób test z kartą virgin. Na telefonie zainstaluj apkę Network Cell Info Lite oraz speedtest by ookla.
Pokaż wyniki. Na jutrzejszy wieczór załatw darmowy starter od t-mobile lub za 5 zł od orange, to samo z plusa i powtórka testów.
frodziaczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-10, 19:15

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: frodziaczek »

Dzięki za odpowiedź. Teraz zrobię z siebie idiotę: w speedteście robię normalnie Test, natomiast w Network Cell Info pierwszy ekran już pokazuje mi jakieś dane i nie umiem znaleźć opcji włączenia testu. O te dane chodzi, czy mam przeprowadzić jakoś inaczej ten test?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: dzejk »

Kto pyta, nie błądzi. W NCI nie robisz testu, po prostu pokaż skrina.
frodziaczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-10, 19:15

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: frodziaczek »

I ostatnie pytanie: pomiary mam zrobić normalnie w domu, czy może na dachu (pod antenę) ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: dzejk »

Najlepiej i tu i tu. Nadajniki masz dość blisko, może antena nie będzie konieczna.
frodziaczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-10, 19:15

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: frodziaczek »

Jednak nie ostatnie :) Czy pora dnia ma znaczenie przy robieniu takich pomiarów - zapewne obciążenie sieci większe jest wieczorem, ale nie wiem czy to w ogóle wpływa na wynik pomiarów. Pytam, bo dziś będę tam ok. 15.00. Jeśli bardziej miarodajne wyniki otrzymam wieczorem, to zrobię to w innym dniu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: dzejk »

Pora ma znaczenie, ale skoro będziesz o 15, to i tak zrób. Zobaczymy, najwyżej później dorobisz drugie.
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: compawori »

Ma znaczenie – 18–22 w dni robocze są najlepszymi godzinami na takie pomiary
frodziaczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-10, 19:15

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: frodziaczek »

Wklejam wyniki pomiarów, przeprowadzonych dziś ok. 20.30. Póki co tylko Plus i Virgin, miał być Orange, ale życie napisało swój scenariusz.
Na dach nie wychodziłem, bo leje, a nie chcę się zabić.

Plus
https://zapodaj.net/7d1ad00fce3a7.jpg.html

Virgin
https://zapodaj.net/436797450f23a.png.html

Jeśli możecie już coś wywnioskować, to fajnie, jeśli nie, to w ciągu paru dni zrobię pomiar Orangem.

PS
Czemu w NCI Virgin ma znacznie mniej info w wynikach?
Crang
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-17, 12:59

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: Crang »

9F4W8JV4+42

Proszę o pomoc w tej lokalizacji. 8 km do Sompolno. Jaki LTE ? Antena raczej musi być.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Wybór internetu bezprzewodowego do domu

Post autor: ml13 »

Crang pisze:9F4W8JV4+42

Proszę o pomoc w tej lokalizacji. 8 km do Sompolno. Jaki LTE ? Antena raczej musi być.
Najbliższy nadajnik Orange/T-mobile/Plus w miejscowości Babiak obok stacji PKP. U ubu operatorów działa agregacja LTE1800+LTE800. Potrzebne testy na telefonie z LTE i aplikacja Cell info. Procedurę testową znajdziesz w prawie każdym wątku.
Obrazek
ODPOWIEDZ