cyfrowy polsat problem

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciek1916
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-11, 19:28

cyfrowy polsat problem

Post autor: maciek1916 »

Witam,
mam problem z internetem bezprzewodowym w cyfrowym polsacie i proszę was o pomoc bo jestem w tym temacie zupełnie zielony. Od 3 lat jestem użytkownikiem cp i kiedyś byłem bardzo zadowolony z ich usług. Miałem dobre wyniki na speedteście, bardzo niskie pingi, download koło 30 mbps i podobny upload. Bez problemu grałem online na konsoli. Na dzień dzisiejszy tylko rano mam niezłe wyniki i możliwość gry. Wieczorami tragedia, często nawet strona speedtestu się nie ładuję. 2 minutowy filmik na youtube ładuję mi się przez 10 minut i to w najgorszej jakości. Mam zestaw lte odu/idu - 100 i teoretycznie internet bez limitu. Dzwoniłem na ich infolinie i przez pół roku twierdzili że to wina złego ustawienia antenty lub wady routera. Router wymieniałem na nowy, antene ustawiałem na wszystkie możliwe sposoby i <cenzura>. Korzystać mogę tylko rano. Mieszkam w Markach pod Warszawą. Jest szansa że u innego operatora będę miał możliwość normalnego korzystania przez cały dzień? można to jakoś sprawdzić czy muszę brać u wszystkich internet na próbę?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: onken »

Zakup karty preapid u innych i przetestuj, tak sie dowiesz.
A skoro Polsat jest przeciazony, to wypowiedzieć umowę pozostaje.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
maciek1916
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-11, 19:28

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: maciek1916 »

Czy kartę pre paid mogę normalnie włożyć do routera który posiadam? czy dla wszystkich sieci ustawienie anteny powinno być takie same? Czy to zależy gdzie mają odbiorniki?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: dzejk »

Lepiej wsadź kartę do smartfona z LTE zamiast do tego elektro złomu z cp.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: matek451 »

Testy na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info. A co do CP to sam sobie jesteś winien. Masz go od 3 lat a więc po dwóch latach go przedłużyłeś albo umowa przeszła na czas nieokreślony. Jeśli to drugie to składaj wypowiedzenie i oddaj im ten szajs. Jeśli przedłużyłeś na kolejne dwa lata to płacz i płać. Nigdy nie powinieneś brać tego IDU-ODU100. Bo to sprzęt tylko na LTE1800 na dodatek z przyciętym DL do 30Mb/s/ na dodatek wynalazek ma pseudo antenę dookólną i nie wymusisz połączenia z innym BTS-em LTE1800Aero2 jeśli taki jest w pobliżu i mniej obciążony. Jaka to ulica w Markach? Plus/CP posiada tam 4 BTS-y na obrzeżach z działającymi LTE1800Aero2, LTE800 sferii a na tym przy Piłsudskiego 2B jeszcze własny LTE2600. Na ODU-100 nie skorzystasz z LTE800, LTE2600 a tym bardziej z LTE-a na wszystkich pasmach LTE Plusa. Na IDU-ODU100 nie skorzystasz z innego operatora a ci od dawna miażdżą Plusa /CP jeśli chodzi o infrastrukturę. Play ma wszystkie pasma LTE( 2600,1800,2100, 800) na 5 BTS-ach. Podobnie jest z Orange i T-Mobile. Wbrew temu co sądzą niektórzy uzytkownicy tego i nie tylko forum LTE Plusa/CP w wielu lokalizacjach to dno i metr mułu. Tak jest u ciebie.
maciek1916
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-11, 19:28

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: maciek1916 »

ok dzięki za info. mieszkam na parkowej 6. problem w tym że w telefonie zasięg też jest słaby. wezmę na test internet w play, tylko czy mają tam jakiś sprzęt? czy lepiej kupić np na allegro a z playa wziąć samą kartę?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: matek451 »

Najbliższe BTS-y Play to Okólna 45 i Piłsudskiego 148. działają w 4 pasmach LTE.Testy wykonuje się na telefonie LTE z Network cell Info i pokazuje screeny , do tego speedtesty. Test w domu i na zewnątrz. Karta Play Internet na Kartę. w Play nielimitowany internet LTE bez umowy, bez sprzętu można mieć za 5z ł/m-c.
maciek1916
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-11, 19:28

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: maciek1916 »

dzięki wielkie. a jaką antenę zewnętrzną polecalibyście do playa? w moim domu w ogóle nie ma zasięgu dlatego musiałem skorzystać odu/idu z cyfrowego polsatu. Mają taki sprzęt w playu? czy na allegro czegoś szukać?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: dzejk »

Odu/idu to bardzo kiepski zestaw z dookólną anteną.
Play przymierza się dopiero do takiego zestawu i będzie on dużo lepszy.
Zrób wpierw testy na telefonie i pokaż wyniki, to doradzimy antenę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: cyfrowy polsat problem

Post autor: matek451 »

Kolega wypisuje takie bzdury na temat zasięgu operatorów że aż żal to czytać. Typowy niewolnik CP/Plusa, któremu wciśnięto kupę bzdur i szajs zwany IDU-ODU100. Marki to nie jest rejon gdzie Plus działa przyzwoicie. Zasięg Play już przedstawiłem, na okólnej BTS z LTE1800 ma Networks , na nim tez LTE800 i LTE2600 Orange i T-Mobile, taki sam na Piłsudskiego 105b a na Dużej 1 BTS z LTE1800NW i LTE800 Orange i t-Mobile. Potrzebne są konkretne testy. po nich wybór routera i zew., anteny. Są porzadne CPE LTE-A ale ich ceny sa wysokie. Taki pojawi się w ofercie Play za jakiś czas . Póki co jest testowany CPE czyli zewnętrzny punkt dostępowy LTE huawei przez tego operatora.
ODPOWIEDZ