Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
T.V.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-11, 22:37

Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

Post autor: T.V. »

Cześć szanowne grono!

Interesują mnie:
* limity pakietu podstawowego;
* Po jakim transwerze przeważnie zakładaja lejek;
* Częstotliwość i "ochoczość" nakładania lejków na klientów;
* Wymiana/serwis sprzętu (jeśli wezmę od nich modem i nie będzie mi sie go
chciało wyłączać na czas burzy, prąd mój to niech chodzi :D ) ...

Może coś jeszcze przyjdzie Wam do głowy?
Jakieś RBM, Orange z Allegro 1410GB, Plus, Play itd...
Przeglądam te oferty i albo tak dobrze chowają opis do ilu spada transfer po 100GB, albo należy sie przekopać przez 100stron by to znaleźć :-)
Co jest polecane w bieżącym okresie?

--
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

Post autor: matek451 »

To co ma u ciebie zasięg i w testach okaże się że działa z przyzwoitą prędkością. Dlatego zaczyna się od testów wszystkich operatorów na ich pre-paidach. Do testów telefon LTE z aplikacją Network cell Info i speedtesty.
Awatar użytkownika
T.V.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-11, 22:37

Re: Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

Post autor: T.V. »

Testy porobione, Plus spadł z zasięgiem na "dwie kreski modemowe" oraz:
"Teraz 2 kreski (kiedyś było 5-6)
RSRP: -100
RSSI: -71
RSRQ: -8 : -12
SINR: -3 : +4"

W tym rzecz, że z miejsca gdzie ma być zainstalowany internet są transferowane bardzo duże ilości danych, po 4-8dniach został wyczerpany limit PlusGSM, a teraz nawet "** Zabronione **" nie można pooglądać :D Założyli lejek na kilkadziesiąt Kb/ czy tam KB nie sprawdzałem, ale google otwiera sie 3-8sek, więc Kb :p

Przyzwoicie wygląda orange 250GB lub, o ile jeszcze działa RBM - jakies ostatnie doniesienia, bo forum jakoś zamarło ostatnimi czasy :-(

Tak OT:
Co do testów, to irytujące jest kupowanie co kilka tygodni/dni/miesięcy kolejnego zestawu kart i rejestrować je na kogo?
To firma, żaden kierownik czy pracownik nie da swojej, a na siebie nie pozwolą rejestrować. Trzeba by trzymać kilka firmowych komórek na abo, by co jakis czas robic testy... Oj, nabałaganili z tymi pre-paidami. Po co to komu, jaki Talib przyjedzie do polski terroryzować nasz naród, toż, "zagraniczni goście" boją się w nocy po ulicach łazić tyle jeszcze zostało nazi, dresów, oi! i innego "towarzystwa wzajemnej adoracji".
Kolejne ACTA chca nam na siłę wsadzić? Jedna umowe w Indiach podpisali (na wygnaniu Tuski.... Po strajkach jakie były we wszystkich miastach)
No dobra bo pisze nie na temat....
To jak z porównaniem operatorów?

Głownie interesują mnie te limity danych DL/UL po przekroczeniu pakietu, wielkość pakietu, oraz jak "ochoczo" je nakładają.
Taka jakas fajna tabelka jeśli ktoś posiada.

PS:
Jak to że słowo "W--P--ier-..._DZIELI...Ć" jest na cenzurze? To wulgaryzm, czy coś?

--
Pozdrawiam

Tak, to słowo jest wulgaryzmem, to że w pewnych środowiskach co drugie słowo to wulgaryzm nie upoważnia nikogo do ich używania tutaj!
michalbak
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-04-25, 17:03

Re: Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

Post autor: michalbak »

Karty możesz przecież rejestrować na siebie? Nie ma limitu ilości rejestracji kart na jednego użytkownika...
Najlepiej wychodzi teraz promocja orange 100gb z restetrację na miesiąc za 5zł.
Jadę już tak piątą kartę.. taniej nawet nie wychodzi promocja 1410GB...
ajt
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-20, 14:21

Re: Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

Post autor: ajt »

Skoro firma, to polecam "internet do biura" T-Mobile za 60 netto/mc. O ile oczywiście to T-mobile na danym terenie przyzwoicie działa. Limitu brak, lejka nie ma. U mnie chodzi stabilnie, nic się nie wiesza i nie rozłącza (z jednym wyjątkiem: co 12 dni dostaje nowe IP z DHCP).
Z serwisem na razie nie miałem potrzeby kontaktu.
Awatar użytkownika
T.V.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-11, 22:37

Re: Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

Post autor: T.V. »

ajt pisze:Skoro firma, to polecam "internet do biura" T-Mobile za 60 netto/mc. O ile oczywiście to T-mobile na danym terenie przyzwoicie działa. Limitu brak, lejka nie ma. U mnie chodzi stabilnie, nic się nie wiesza i nie rozłącza (z jednym wyjątkiem: co 12 dni dostaje nowe IP z DHCP).
Z serwisem na razie nie miałem potrzeby kontaktu.
100% limitu brak? Takie full 100%

IP to nie problem, można to obejść.
--
Pozdrawiam
Tadzik Węgrzynowicz
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

Post autor: onken »

Przez stronę nie działa zamawianie internetu do biura...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
T.V.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-11, 22:37

Re: Jaki internet LTE (na dzień 11-09-2017)

Post autor: T.V. »

onken pisze:Przez stronę nie działa zamawianie internetu do biura...
Nie, no spoko, papierki biurokracja, zaświadczenia — w Polsce miszkamy wiem ;-)
NIPy, SRIPy, ZIPy, REGONy trzeba iść do pkt, ale najpierw jeszcze raz przetestuje karty i pomierzę all. dzięki za podpowiedz z tą ofertą (inni nie maja czegos takiego jeśli zasięg będzie o jakiejs porze dnia słabszy w T-mobile) ?
--
Pozdrawiam
Tadzik Węgrzynowicz
ODPOWIEDZ