Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aizon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-28, 21:42
Lokalizacja: Polska

Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: aizon »

Witam

Proszę o rade w doborze zestawu do odbioru lte z tmobile - z tego co ustaliłem najbliższy nadajnik to t-mobile. Ostatnio przeprowadziłem się na straszne wygwizdowo (środek lasu) i pragnę połączyć się z cywilizacją, u mnie jest bardzo słaby sygnał, więc konieczne jest antena zewnętrzna. Domek znajduje się na górze, do nadajnika w linii prostej jest 3km (może trochę mniej) - mapka załącznik.
Zastanawiam się nad ofertą LTE - bez limitów za nie całe 80zł (MAX) modem HUAWEI E5785lh-22C lub oferty dla domu za 45 zł + ruter HUAWEI B529 za 199 z dwoma wyjściami antenowymi.
I teraz pytanie: czy lepiej zainwestować w własny ruter czy kupić dekowany, jaka jest najlepsza i najmocniejsza antena. Przeglądając forum doszedłem że kabel zamówię sobie cnt400 musi mieć z 15m, do antenę będę mocować na dachu ( komin), wiem że anten ma być duo mino. Doczytałem że dobra są anteny Sorensen (link) ale korcą też inne z allegro bo maja większe dbi (linki poniżej) - choć nie wiem czy to realne czy tylko pic na wodę. Acha nie chcę anteny szkieletora bo szpeci strasznie.

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/antena-lte-sorensen-17dbi-nowosc-sr-17p-dla-graczy-i6964730507.html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/extra-mocna-antena-dual-3g-4g-lte-50dbi-zte-huawei-i6710159399.html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/antena-dual-4g-lte-44dbi-huawei-zte-crc9-ts9-sma-i5636210113.html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/antena-dual-4g-ultra-lte-46dbi-huawei-ts9-crc9-sma-i6665225239.html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/antena-dual-4g-lte-48dbi-huawei-zte-crc9-ts9-sma-i6826256679.html
I zastanawiam się też nad ruterem, czy brać to co oferuje t-mobile czy zainwestować w własny i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ofertę bez urządzenia ? tylko jaki. Maksymalnie mogę przeznaczyć na inwestycję ok 1,5k zł ale jak udało by się udało złożyć sensowny zestaw taniej to nie bylo by źle.
Proszę o jakieś propozycje.
Ostatnio zmieniony 2017-09-22, 11:10 przez aizon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: wojteks »

aizon pisze: ale korcą też inne z allegro bo maja większe dbi
Ile chcesz dBi? 30, 50? sprzedawcy elektrośmieci napiszą wszystko żeby sprzedać towar.
aizon pisze:(linki poniżej)
Popraw linki, najlepiej obejmij je tagiem "code"
aizon pisze:że kabel zamówię sobie cnt400 musi mieć z 15m
Jak masz słaby sygnał to tego kabla jest 14m za dużo. Umieść router przy antenie (ewentualnie na strychu z 5m kablem) i w domu daj dodatkowy AP.
Nie pomagam na PW!
aizon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-28, 21:42
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: aizon »

Dobra sugestia z tym krótszym kablem i na strychu dać modem, boje się tylko tłumienia sygnału wifi przez strop, bo jest bardzo gruby - strych to jakby druga kondygnacja mieszkalna ale obecnie pusto stan. Coś czuje że prze standardowym modemie od tmobila to nie podziała bez dodatkowego sprzętu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: matek451 »

Zacznij od oferty T-Mobile, bierz tą domową za 45/55 zł ale z B525 a nie z B529. Oferta jest korzystna a sprzęt z LTE-A w abonamencie. Masz m-c na testy. zapoznaj się z tematem viewtopic.php?f=11&t=48555&start=165 wymuś po kolei LTE1800 i LTE800 zrób test z B525 na zewnątrz. w Leśniewie BTs LTE1800 Networks,w Kapino LTe800Networks. jesli okaże się ze lepiej działa LTe800 to musisz się liczyć z zakupem 2xATK-20 i wcale nie szpeci. Mieszkając w takiej lokalizacji względy estetyczne nie mają znaczenia jeśli chce się korzystać z internetu. Dobór anteny po testach i oczywiście nie takich jak te z 3 ostatnich linków.
aizon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-28, 21:42
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: aizon »

No i tak zrobiłem 45zł/modem b525.. zostaje kwestia anteny dual mimo. jakieś propozycje (nie szkieletory)?
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: compawori »

Tylko "szkieletory" na LTE800, ale kto wie, możliwe że złapiesz LTE1800. Wtedy Dual 1800 15dBi Cybertecha.

Co do problemów z zasięgiem wifi przez strop to modem T-Mobile postawisz tak, aby starczyło 5m kabla antenowego. Zapewne gdzieś przy kominie. Następnie podłącz do niego dodatkowy access point wifi za pomocą kabla ethernet (teoretycznie do 100m). Access point ustawisz w dogodnym miejscu, zapewne gdzieś w centrum niższej kondygnacji. Ewentualnie jeśli nie lubisz ethernetu, jest możliwość połączenia przez instalację elektryczną.
aizon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-28, 21:42
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: aizon »

Otrzymałem modem 525 z t-mobile i nawet odpalił. Na modemie mam 3 kreski. Udało mi się tez odpalić ten dodatkowy skrypt do ustawień rutera (załącznik). Natomiast nie bardzo wiem jak mam sprawdzić i gdzie lub czym sprawdzić jakie pasmo odbieram. Proszę o jakieś podpowiedzi gdzie tego szukać i idąc dalej tym tropem jaka antenę zewnętrzną wybrać.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: robertnik »

Takie informacje dostarcza tylko MOD(przynajmniej na dzień dzisiejszy).
Widać to na tym filmiku w zakładce "?". Na filmie jest to B3.
Wgranie moda to utrata gwaracji i języka polskiego. Powyższy skrypt nie działa i licznik z home(po przełączeniu na rosyjski działa bez problemu home).
Opis tutaj.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: dzejk »

aizon pisze:Otrzymałem modem 525 z t-mobile i nawet odpalił. Na modemie mam 3 kreski. Udało mi się tez odpalić ten dodatkowy skrypt do ustawień rutera (załącznik). Natomiast nie bardzo wiem jak mam sprawdzić i gdzie lub czym sprawdzić jakie pasmo odbieram. Proszę o jakieś podpowiedzi gdzie tego szukać i idąc dalej tym tropem jaka antenę zewnętrzną wybrać.
Odbierasz sygnał z nadajnika w Lubocinie. Obecnie jest tam potwierdzone tylko LTE 800 MHz.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 35&zoom=12
Parametry sygnału średnie. Jakie prędkości wychodzą na speedteście ?
Na to pasmo sprawdzone anteny to atk-10.
Ewentualnie wielozakresowe atk-504, gdybyś złapał sygnał z Wejherowa. Bo wtedy można pokusić się o agregację pasm.
Pasmo możesz sprawdzić wciskając jeden z przycisków w programie.
Jest też podobna apka na androida.
aizon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-08-28, 21:42
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: aizon »

a jaki to przycisk bo nie znalazłem.. jaki link do tej apki?
od 2 do 8Mb/s, zazwyczaj ok 3Mb/s - na wp ip.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Sprzęt do LTE Tmobile antena zewnętrzna + ruter

Post autor: dzejk »

Chodzi o przyciski z napisem 4g 800, 4g 1800...
Link do apki masz w temacie o b525
ODPOWIEDZ