Jaki internet w Biestrzykowie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bellek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-29, 11:42

Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: Bellek »

Witam,
moja lokalizacja to Biestrzyków, ul. Jesionowa. Chciałbym się poradzić jaki internet wybrać. Miejscowość znajduje się ok. kilometr od Wrocławia, ale jak można się domyślać światłowodów brak. Idealnym wyjściem byłby chyba "Internet domowy" od TMobile, ale byłem w salonie i usłyszałem, że w mojej lokalizacji nie ma szans niestety... Co radzicie? Jak każdemu - zależy mi na no-limit i najlepszej prędkości, ale znamy realia. Chyba najlepszą ofertę ma teraz Orange - za 92 zł 150gb lte + bez limitu w nocy wraz z routerem ZTE. Jak czytam relugamin oferty Tmobile za 80 zł internet bez limitu, to jest tam klauzula 100 GB limitu, więc jednak nie jest on bez limitu, mam rację? Aktualnie jestem w Oragne na kartę i w domu mam na speedteście na telefonie ok. 15 mb prędkości pobierania.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.
ajt
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-20, 14:21

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: ajt »

Czemu nie ma szans na T-Mobile? We Wrocławiu na Grota-Roweckiego jest LTE 1800 od Networks (T-mobile i Orange z niego wspólnie korzystają). Z Jesionowej nic nie zasłania, powinna być bardzo dobra łączność nawet z routerem na parapecie. W T-mobile masz miesiąc na testy. W razie czego możesz oddać, więc warto spróbować. Oferta internetu domowego za 45/55zł bez limitów jest teraz bezkonkurencyjna, oczywiście o ile sensownie działa w danej lokalizacji :)
Ostatnio zmieniony 2017-09-29, 13:15 przez ajt, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: matek451 »

Nie słuchać bzdur opowiadanych przez konsultantów T-mobile i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ofertę no limit za 45/55 zł z B525 za 1 zł i korzystać z LTE lub 3G. zasięg zapewniają BTS-y LTE1800Networks w Smardzowie lub Wroclawiu,Roweckiego 211. na dodatek są szanse na LTE2600 T-mobile i LTE1800+2600 z BTS-a karkonoska 25, pewny z niego jest LTE800 t-mobile i LTE1800+800. LTe800 i LTE1800=800 masz z BTS-a przy Jasienicy 4. Orange korzysta z tych samych BTs-ów. Oczywiście musisz się liczyć z zakupem anteny zewnętrznej do B525 ale to dopiero po testach konkretnych pasm LTE i agregacji LTE-A na nim na karcie T-Mobile. masz na testy 30 dni.
Bellek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-29, 11:42

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: Bellek »

Dzięki wielkie za pomoc Panowie. Jaki jest orientacyjny koszt wspomnianej anteny? W salonie TMobile powiedzieli mi, że nawet mi nie mogą zaoferować tego na testy, bo nie jestem w zasięgu... W takim razie przejadę się do innego salonu i dopytam jeszcze. A który router polecacie? Ten za 1 zł czy za 200?
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: compawori »

Zamów online. Antena to koszt 150–250zł. Router za 1 zł, chyba że masz częste przerwy w zasilaniu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: matek451 »

Po co ty w ogóle gadasz z gośćmi w salonie? Oni nie maja pojęcia o sprzęcie, antenach a nawet własnej sieci. Bierz B525 i rób testy a nie dyskutujesz z dyletantami. Oni mają wypełnić papiery , skasować 1 zł z B525 , dać to wszystko i na tym ich rola się kończy. Nic innego zresztą nie potrafią. Zamiast marnować czas zapoznaj się z tematem viewtopic.php?f=11&t=48555&start=165 i aplikacją https://www.dropbox.com/s/h81icafir3l17 ... L.apk?dl=0 Będzie potrzebna do testów. po testach wybór pasma, LTE-A i ewentualnej anteny. Koszt około 200 zł. Oczywiście nie omieszkaj powiedzieć kilku słów żeby cie nie wprowadzali w błąd. Nie wierz im ze mają jakąś mapę zasięgu dla tej oferty, zasięg LTE T-mobile wygląda tak http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... moc/zasieg Robią z ciebie idiotę. Mapa BTS-ów http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 53&zoom=13
Bellek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-29, 11:42

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: Bellek »

Panowie, dzięki za dotychczasową pomoc. Aktualnie sprawa wygląda tak: router już mam i testuję, obsługa T-Mobile powiedziała, że dostępna prędkość to do 20 mb, ale ja <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na testy opcję do 60mb. Problem w tym, że prędkość jest znośna tylko ok. 11 rano (prędkość wtedy wynosi ok. 22 mb). Po 17 prędkość wynosi tylko ok. 1mb, więc ledwo da się przeglądać strony, a o Youtube można praktycznie zapomnieć. Co radzicie zrobić? Gdzie najlepiej ustawić router w piętrowym domu? Na dole czy na piętrze? Trochę poprzestawiałem umiejscowienie routera na piętrze, ale to nic nie dało. Można go jakoś lepiej skonfigurować? B525s wygenerwał mi 2 sieci wifi, jedna z nazwa 5g, druga 3g, do której się podłączać? Z góry dzięki za wszystkie porady
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: matek451 »

Zapoznaj się z rematem o B525 i wymuszaniem pasm LTE i agregacji LTE-A viewtopic.php?f=11&t=48555&start=150 Link do APK na telefon http://www.mediafire.com/file/6164xqf8a ... ger_PL.apk
Bellek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-29, 11:42

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: Bellek »

Wiecie czy w tym routerze można wymuszać pasma bez zmiany softu? Taka zmiana pozbawi mnie gwarancji? Nie ma żadnej reguły, które będzie najlepsze, trzeba indywidualnie testować?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: matek451 »

A gdzie kazano ci zmieniać soft? B525 zarządza się z poziomu APK http://www.mediafire.com/file/6164xqf8a ... ger_PL.apk podany o B525 temat abyś bliżej zapoznał się z tematem. Widać ze nawet nie raczyłeś przeczytać bo zadajesz jakieś dziwne pytania.
ajt
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-20, 14:21

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: ajt »

Usprawiedliwieniem pytającego może być to, że tytuł tego wątku o B525 jest mylący i nijak się ma do tematu dyskusji, jaka się tam rozwinęła :)
Bellek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-29, 11:42

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: Bellek »

Dobra Panowie, biję się w pierś, tamten temat przejrzałem wybiórczo zmęczony i nie doczytałem kilku kwestii. Pobrałem aplikację potestowałem i jakie było moje szczęście kiedy podczas godzin szczytu 22-23 z prędkości 0,5 mbps zrobiło się 10 mbps! Najlepsze prędkości mam na pasmach LTE_800+2600 oraz LTE_800 (LTE_800 jak na tę chwilę zrobiło największą prędkość - 12,5 mb). I teraz dwa pytanka - telefon mi co chwilę krzyczy, że ta apka jest niebezpieczna, może wykraść dane etc... Czy Wam też to się wyświetla i czy mamy jako taką pewność naszego bezpieczeństwa? Drugie pytanko to, czy można coś zrobić, żeby jeszcze zwiększyć prędkość? Jakaś antena? Polecicie coś? Tak realnie jak bardzo może pomóc?
A, i jeszcze jedno, czy mogę jeszcze jakoś zwiększyć prędkość bawiąc się ustawieniami w apce? Jak na tę chwilę zmieniałem tylko pasma.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: robertnik »

A nie wiadomo. Rozbierałem tą aplikacje, ale do kompilacji koleś użył jakiegoś płatnego programu i nie wszystkie biblioteki są czytelne.
Jest i sktypt pod greasemonkey do firefoxa. Będzie bezpieczniejszy, ale jest pare wersji i musisz w tym wątku sobie odnaleźć który Ci się spodoba, albo poprosić kogoś kto za Ciebie go poszuka opisze różnice i poda linki.
Bellek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-29, 11:42

Re: Jaki internet w Biestrzykowie

Post autor: Bellek »

Panowie, poradzicie jaką antenę do tego routera Huawei b525s wybrać? Najlepsze prędkości osiągam na LTE800, LTE800+2600, LTE1800+2600
ODPOWIEDZ