Internet Juszkowo (gm. Pruszcz Gdański), co wybrać ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
scorpionus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-09, 18:00

Internet Juszkowo (gm. Pruszcz Gdański), co wybrać ?

Post autor: scorpionus »

Witam drogich ekspertów,

nie dawno przeniosłem się z Gdańska na wieś, do miejscowości Juszkowo, ul. Sportowa 10 (gm. Pruszcz Gdański) i zderzyłem się z cieżką rzeczywistością przejścia z Multimedii 100MB, na cokolwiek innego. Wybór ogranicza się do wyboru kogoś z naszych krajowych operatorów. Mile widziana byłaby opcja T-Mobile z ich nową ofertą BEZ LIMITU jeśli widzicie taką możliwość (jaki router wtedy B525 czy B529)(doraźnie korzystam z RedBullMobile). Mam karty do testów T-Mobile, Plus, Orange, Play oraz RBM.

P.S. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o łączność GSM, dlatego proszę o wszelkie rady. Wykonam wszystkie testy jakie zlecicie. Oczywiście mam miejsce do montażu i możliwości zakupienia anten zewnętrznych (po testach, jeśli wyniki będą nie zadowolające). Proszę o wszelkie sugestie.

P.S.2 Jeśli net wyciągałby mi 40mb/s będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, choć wszystko powyżej 20MB/s uznam za wynik ogromnie satysfakcjonujący.

Pozdrawiam
Kuba
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet Juszkowo (gm. Pruszcz Gdański), co wybrać ?

Post autor: dzejk »

Masz telefon z LTE ? Jeśli tak to zainstaluj na nim Network Cell Info Lite oraz speedtest. Wróć z wynikami obu programów na kartach operatorów.
Masz po ok. 2km do btsów, więc dla dobrego sygnału raczej przyda się antena http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 03&zoom=14
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Juszkowo (gm. Pruszcz Gdański), co wybrać ?

Post autor: matek451 »

Najbliższy BTS NetWorks z LTE1800 i LTE800T-mobile w Straszynie. W Rotmance i Pruszczu-W.Polskiego 37 BTS-y LTE1800NW. LTE2600 T-mobile +LTE1800 NW W Pruszczu,Obrońców Westerplatte 5 . Zasięg na LTE800 możliwy bez anteny. Do LTE1800 i agregacji LTE1800+800 raczej konieczna antena, dobór po testach. Oferta z T-mobile z B525. RBM masz więc zasięg z BTS-ów w Rotmance i kilku w Pruszczu, na nich komplet pozwoleń na wszystkie pasma LTE. Testy pokażą z którego pasma korzystasz. Do DIL na RBM w Play zakup sprzętu we własnym zakresie, router z LTE-A. Orange zasięg jak w T-Mobile ale oferta gorsza. Plus korzysta z sieci LTE1800aero2, BTS-y w Pruszczu, na tym przy Powstańców Warszawy też LTE2600Plusa. Weź internet za 45 zł w T-Mobile z B525. Masz 30 dni na testy. Zrobisz na nim T-mobile i pozostałych operatorów. Na B525 można wymuszać konkretne pasma LTE i agregacje LTE-A.
scorpionus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-09, 18:00

Re: Internet Juszkowo (gm. Pruszcz Gdański), co wybrać ?

Post autor: scorpionus »

Witam serdecznie, bardzo przepraszam za tak długą zwłokę w zrobieniu testów. Testy wykonane na Samsung S7 EDGE wewnątrz domu.

P.S. Informacyjnie chciałbym napisać, że zasięg skacze sobie jak chce u każdego operatora. Wcześniej Play oraz RBM były daleko z przodu z transferami nawet do 40MB/s. Teraz przoduje o dziwo! T-Mobile. Na T-Mobile oraz Play pojawia się nawet znaczek 4G+ mimo słabego zasięgu. Tak jak przewidywaliście pewnie bez anten się nie obędzie. W przyszłym tygodniu postaram się podpisać umowę z T-Mobile razem z B525 i przeprowadzić testy (pytanie jak z dostępnością i czasem oczekiwania). Mogę jeszcze wejść na dach i ewentualnie zrobić testy na Samsung S8+, jeśli to cokolwiek by zmieniło lub też zamówić przez internet jakiś router, który wg. Was na pewno zrobi różnicę, a w ciągu 14 dni zrobić na nim testy i ewentualnie oddać go czekając na B525 z T-Mobile. Czekam na kolejne wskazówki i porady. Jak zawsze wielkie dzięki za wszelką pomoc.

1. T-Mobile
T-Mobile NCI (Copy).png
T-Mobile ST (Copy).png
2. ORANGE
Orange NCI (Copy).jpg
Orange ST (Copy).png
3. PLAY
PLAY NCI (Copy).png
PLAY ST (Copy).png
4. PLUS
PLUS NCI (Copy).jpg
PLUS ST (Copy).png
5. RBM
RBM NCI (Copy).jpg
RBM ST (Copy).png
scorpionus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-07-09, 18:00

Re: Internet Juszkowo (gm. Pruszcz Gdański), co wybrać ?

Post autor: scorpionus »

Panowie jutro na tety powinienem mieć już B525 z T-Mobile. Jakie testy na nim przeprowadzić i jakie wyniki zamieścić dla Was. Bardzo dziękuję za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Juszkowo (gm. Pruszcz Gdański), co wybrać ?

Post autor: matek451 »

W T-Mobile BTS NetWork Jankowo, połączenie z LTE1800. w Orange ten sam BTS ale LTE800 Orange. PLay, RBM BTS LTE1800 pewnie z Pruszcza lub Rotmanki. w Plusie połączenie na 3G z BTS-em UMTS2100 Plusa przy Grunwaldzkiej 62. Zapoznaj się z tematem o B525 i aplikacji na Android http://www.mediafire.com/file/6164xqf8a ... ger_PL.apk Pozwala wymuszać pasma LTE i agregacje LTE-A na nim. Sprawdzisz po kolei LTE800, LTE1800 i LTE2600 oraz ich agregacje. aplikacja pokaże CID i parametry sygnału . Do tego speedtesty.
ODPOWIEDZ